838 Shares 1009 views

Jaki rodzaj oleju wlać do „Priora”? Car "Łada Priora-2170"

Silnik samochodu potrzebuje wysokiej jakości smarem. Jeśli czas nie zmienia smar nie monitoruje poziom oleju w bloku, to może zmniejszyć żywotność silnika. Zobaczmy, jaki rodzaj oleju wlać do „Priora”. Po tym wszystkim, pomimo faktu, że nie ma dziś zalecenia producenta na silnik zamontowany na 2170 pasuje do dużej liczby marek oleju silnikowego. W związku z tym, często jest to wybór jest trudny.

Niektóre ogólne informacje

Wydanie sedan została uruchomiona w 2007 roku. Potem kolejna „Przed” sprzęt nie był tak bogaty, a pierwsze modele były wyposażone w silnik spalania wewnętrznego 8-zaworowy z 2114. Jest to nieco zdezorientowani kierowcy, ponieważ silnik nie jest znana jego trwałość i niezawodność. Dlatego po pewnym czasie doszła do zastąpienia powerplant 16-zaworowy, jeszcze później okazało się jego modyfikacji. Silnik miał dłuższą żywotność, mniejsze zużycie paliwa i generalnie bardziej wiarygodne. Ale w tym samym czasie, wzrost zapotrzebowania na środki smarne.

Mimo to, 16-zaworowy „Priora” zakochał się w gronie najlepszych kierowców. Moc jednostkę objętości moc 1,6 litra było 87 litrów. s., a ostatnia zmiana jest jeszcze bardziej wydajne. Ale obciążenie wzrosło nieco w silniku spalinowym. Na przykład, w górnej granicy zakresu „Priora” jest wyposażony w klimatyzację, która jest dlaczego sags motor, ale to typowe dla większości silników samochodowych budżet.

Co trzeba wiedzieć o nowoczesnych olejów

Teraz dobór smaru do silnika nie jest szczególnie ograniczony. Producenci bardzo dużo, a cały olej na pierwszy rzut oka podobne do siebie. Niemniej jednak, są one podzielone na trzy główne grupy:

  • mineralny – olej otrzymuje się przez destylację. Mają stosunkowo niską zdolność czyszczenia i mały zasób. Wyraźna przewaga – niski koszt;
  • – oleje syntetyczne chemii czystej. Smar ten zawiera w swoim składzie duże ilości detergentów i dodatków tocznych. To sprawia, że można rozciągnąć przedział zmian. Zachowuje się stabilnie zarówno w cieple, a w temperaturach poniżej zera;
  • półsyntetyczne – stosować zasadę nieorganiczną po dodaniu dodatków. Zdaniem większości, to najlepszym rozwiązaniem dla 16-zaworowy „Priory”. Ma średnią ceną i jest idealny dla silników krajowych.

Wielu kierowców wolą naczepy syntetyki. Olej ten ma przystępną cenę i jednocześnie zapewnia dobre smarowanie silnika. Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetne rozwiązanie.

zalecenia fabryka

Aby zrozumieć, jaki rodzaj oleju wlać do „Priora”, na tyle obeznany z instrukcją obsługi. Wskazywali oni, wszystkie informacje potrzebne do wypełnienia olejem. Wiele osób zastanawia się, co jest zalany fabryki. Ale w rzeczywistości nie jest tak ważne, ponieważ tuż po przerwie w tym tłuszczu ulega zmianie. Panuje przekonanie, że przenośnik jest wypełniona przerwa w oleju „Lukoil” 10W30, ale jest to naprawdę – nie jest znane.

Nieleczone agregat 8 zaworu, która nie jest bardzo popularne, wtedy wszystkie pozostałe silniki mogą być takie same wtrysku oleju. Wynika to z faktu, że w rzeczywistości jest to ten sam silnik, który został zmodyfikowany kilkakrotnie. Ilość oleju – 3,5 litra. Instrukcja obsługi określa środki poślizgowe, takie jak „Premium” Rosnieft-TNK-Magnum. Wszystkie te produkty krajowe wystarczająco wysokiej jakości.

Ale co jest lepsze?

Należy rozumieć, że istnieją możliwości latem, zimą i Całoroczne użytkowania. Ostatnie są najbardziej popularne ze względu na jego uniwersalność. Pracują również w niskich temperaturach i przy wysokich temperaturach. Ale nawet tutaj istnieją wyraźne zalecenia producenta i są one następujące:

  • 15W40 – -15 do +40;
  • 10W40 – od -25 do + 40;
  • 5W40 – od -30 do + 40;
  • 10W30 – od -30 do +25.

To sugeruje, że wybór powinien opierać się na temperatury otoczenia. Na przykład, jeżeli pojazd jest użytkowany w warunkach arktycznych, najlepszy będzie olej gęstnieje tak późno, jak to możliwe. Ci z powyższej listy jest 5W40 oraz 5W30. Ale jeśli zimnej spadku poniżej -30, konieczne jest już 0W40 wlać. Dokładnie ta sama sytuacja, o lepkości w wysokich temperaturach. Niepokoić tak mało, jak to możliwe w tej sprawie, 16-zaworowy „Priora” pour Całoroczne smarowania.

Konkretne oleje

"Łada Priora 2" – późne modelu 2013. Większość zmian wpłynęły wnętrza samochodu. Ponadto, jak wspomniano powyżej, nie jest zainstalowany zawór 16 zespołu silnikowego. Najlepiej nadaje się do tego silnika olejów półsyntetycznych. Doskonała i niedroga opcja – Smary SL i kategoria SJ według klasyfikacji API. Gdy ta lepkość jest wybrany w zależności od obszaru roboczego.

„Rosnieft-Premium” – to świetny produkt krajowy, który jest dostępny na półkach wszystkich aut. Wielu kierowców mówić pozytywnie o smarem. Silnik na „Rosnieft” jest ciszej i płynniej. Ponadto, izolowane i MANNOL ekstremalne, który doskonale nadaje się do dużych obciążeń. W przypadku większości miasta jazdy, „Mannol” będzie bardzo przydatna. Inna odpowiednia opcja – "SINTOIL-Ultra". Tani oleju wystarczająco bogaty skład chemiczny. Tu i molibdenu, który zmniejsza współczynnik tarcia, a pakiet dodatków detergentowych. Pozostaje tylko wybrać, jaki rodzaj oleju wlać do „Priora” z góry.

Jak wymienić olej?

Silnik „Łada Priora” 2nd pokolenie przychodzi około 3,5 litra smaru. Dlatego konieczne jest, aby kupić kanister 4-litrowy. Reszta jest zazwyczaj wystarczająca, aby napełnić do kolejnej wymiany. Sam proces jest dość prosty. zamontowane na poziomej powierzchni pojazdu, w razie potrzeby, przednia część może zostać podniesiona do 10-15 ° na więcej całkowitego opróżnienia górnictwie.

Zespół napędowy powinien być ogrzewany do temperatury roboczej. Następnie korek jest odkręcana, a do przygotowanego pojemnika łączy oleju. Pobiera się stary filtr, a na jego miejscu nowy zestaw. Gumowy pierścień uszczelniający jest smarowane olejem. Następnie kręcić korek i napełnić świeżym olejem. Sonda do kontroli poziomu. To wszystko, co mamy przeprowadzić wymianę oleju. „Priora” jest gotowe do dalszego wykorzystania.

ważne niuanse

Nie zapominaj, że silnik z wysokim przebiegiem często wymagają użycia smaru. Wynika to z naturalnej produkcji. Faktem jest również, że ciekły olej będzie płynąć poprzez pojawiające się podczas operacji szczelin grupy tłok-cylinder. Jednocześnie nowy silnik jest uważana za optymalną lepkość smaru 5W30 i biegać – już 10W40. W każdym razie poza lepkości, który jest zalecany przez producenta, to nie jest konieczne.

Kolejny ważny szczegół – pobór odpadów. Niektóre oleje palić dłużej, inni mniej. Ale wiele zależy od trybu pracy. Im częściej silnik obraca się do dużej prędkości, olej będzie palić więcej. W tym przypadku, smar jest dobierana indywidualnie, metodą prób i błędów.

Zgodność z przerwami zamiennych

Bez względu na to, jaki rodzaj oleju wlewa się do „Łada Priora”, to powinny być regularnie zmieniane. Pierwsza zmiana po włamaniu przeprowadza się po 2-3 tysięcy kilometrów. Ta sama zasada ma zastosowanie do tych silników, które zostały remontowanych. Nieprzestrzeganie może doprowadzić do nieprawidłowego działania zespołu napędowego.

Ponadto, producent zaleca wymianę raz w roku lub co 15.000 km, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Dlatego też, jeśli jesteś lat minęło tylko kilka tysięcy, to nie znaczy, że olej nie może być zmieniony. W tym czasie, traci niektóre z jego właściwości eksploatacyjnych i nie będzie już działać zgodnie z oczekiwaniami. Wielu kierowców zmiany smaru w bloku co 10 tys. Częściowo jest to słuszna decyzja. Większość olejów do tej perspektywie nabyć ciemny kolor, co wskazuje na wysoką zdolność piorącą. Tak więc bez względu na to, jaki rodzaj oleju wlać do „Priora”, trzeba je regularnie zmieniać.

o skrzyni biegów

Na „Priore” ustawioną ręcznej zmiany biegów. jego żywotność zależy od trybu pracy i regularnej wymianie oleju przekładniowego. W odniesieniu do zaleceń producenta, konieczne jest przeprowadzenie całkowitej wymiany co 75.000 kilometrów lub 5 lat, w zależności od tego co nastąpi wcześniej. W rzeczywistości, wszystko jest dokładnie taka sama jak w przypadku silnika, tylko obsługa jest znacznie mniej powszechne.

Z zakładu w pudełku wypełnionym TM 412 z „Lukoil” firmy. Ta przerwa w wymianie oleju przekładniowego jest wykonywana przy pierwszym MOT. W czasie trwania zmiany biegów zostanie przeprowadzona z wielkim wysiłkiem. Wynika to z właściwości oleju transmisji. Jest to konieczne, aby oczyścić system z odpadów technicznych.

Idealny dla PPC

Kierowcy zainteresowani jaki rodzaj oleju do punktu kontrolnego „Priory” pasuje najlepiej. Należy zauważyć od razu, że nie jest konieczne, aby zapisać się na jakości smaru. Wymiana i tak jest rzadko wykonywana, więc co kilka lat i może być wydane. Jest możliwe, że to ty znacznie przedłużyć żywotność przekładni manualnej samochód. W odniesieniu do lepkości, zgodnie z zaleceniem producenta powinny być w zasięgu do 75w80 80W90. Ponownie, wiele zależy od regionu, w którym pojazd jest eksploatowany.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ilość oleju w Pryor (ILAC) jest taka sama jak w silniku. Zwykle 3,5 litra wystarcza do całkowitego zastąpienia. Faktycznie, proces jest podobny. Na MPKK ma ten sam korek spustowy i komora silnika jest bagnet. Wskazane jest, aby nie przetaczać transmissionku, więc po napełnić je około 3,5 litra, co sobie małą przerwę. Potrzeba jest zapewnienie, że wszystkie szyby w misce smarów. Sprawdzimy bagnet i wypełnić, jeśli to konieczne.

podsumować

„Łada Priora” (126 engine) – nowoczesny i komfortowy sedan od krajowego producenta. remont silnika zasób jest wystarczająco duża. Ale nie zawsze silnik spalinowy działa tak jak napisane w paszporcie. Częściowo ze względu na fakt, że nie dotrzymają warunków wymiany środków smarnych. Lub zapisać kierowców i wlać wodę mineralną, a także zmienić go co 10-15 tysięcy kilometrów. To negatywnie wpływa na pracę jednostki napędowej.

Ponadto istnieje ryzyko, aby natknąć się na fałszywy, co nie wróży dobrze dla silnika. Dlatego zaleca się, aby kupić olej do silnika spalinowego i manualną skrzynią biegów od dealera lub zaufanych witryn. Przynajmniej tak można mieć pewność oryginalności produktu. Więc doszliśmy, ile, kiedy i jak wypełnić oleju. Nie zapomnij wymienić filtr, bo jeśli jego urlopu, wtedy cała procedura jest zredukowana do zera. Uwielbiam jeździć? Potem trochę częściej wymieniać olej.