309 Shares 1964 views

Jak nauczyć dziecko raczkować poprzez gry i ćwiczenia spółdzielczych

Mama stara się spędzać z dzieckiem jak najwięcej, aby wziąć udział w odkryciach i osiągnięciach jego okruchy. Kiedy przychodzi czas, aby nauczyć się czołgać, może pomóc dziecku w tym poprzez szkolenia, masaże i wspólnych gier. Już od 4 miesięcy okruchów wieku można zastanawiać się , jak uczyć dziecko raczkować. To właśnie w tym wieku powinny rozpocząć ćwiczenia uczyć metodę podobną do ruchu.


Dlaczego czasami dzieci nie mają tendencję do pełzania

Wszystkie dzieci są zainteresowani w ruchu od wczesnych miesięcy. Po pierwsze, uczą się toczyć z boku na bok, a następnie – na brzuchu z celem, aby zobaczyć i dostać atrakcyjny temat. Chcąc dowiedzieć się, jak nauczyć dziecko do indeksowania, należy znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego sama okruchy nie dąży do indeksowania. Jeśli dziecko przez długi czas nie czyni starania się czołgać, może to być dwa powody: albo on wciąż nie może fizycznie wykonać te ruchy, lub brak motywacji. Na przykład, jeśli dziecko jest ograniczony w przestrzeni, gdyż znajduje się w arenę, dostępnych w otoczeniu zabawek. Dziecko potrzebuje miejsca, bezpieczeństwo i atrakcyjny obiekt, który zostanie umieszczony w pewnej odległości, ale w polu widzenia. A dziecko na pewno starają się dostać go w dowolny sposób. Rozwój dziecka pierwszego roku życia mogą odbywać się w różnym tempie w różnych sytuacjach. Nie spiesz się do rozpaczy, jeśli dziewczyna dziecko wie jeszcze, co się okruchy pod przymusem.

Masaże – dobry trening

Przed nauczyć dziecko do indeksowania, trzeba mu pomóc wzmocnić mięśnie za pomocą masażu. To robi się w domu lub udać się do profesjonalnego zdecydować każdy na własnej matki. Specjalista będzie osiągnąć wyniki szybciej, ale ręce mojej matki przyniesie więcej zabawy z dzieckiem. Wystarczy podać masaż 10 minut rano i wieczorem przed pływać. Ręce matki ruch powinien być delikatny i gładki. Masować nogi od stóp do bioder, uchwyt szczotki do ramion. Reszta dziecko potrzebuje lekkiego głaskania górę iw dół bez żadnej dodatkowej presji. Brzuszek będzie przydatna kolisty masaż w kierunku wskazówek zegara. Bądź ostrożny, oczekują swoje siły! Aby wzmocnić efekt, użyj olejek do masażu dla niemowląt lub baby śmietaną.

Jakie ćwiczenia do nauki indeksowania może być używana

Ćwiczenia fizyczne w celu wzmocnienia dziecko może być przeprowadzona przed masażem. Jeśli twoje dziecko lubi je, mogą to zrobić 3-4 razy dziennie do rytmicznej muzyki dziecięcej. Uzyskaj przydatności do dziecka. Ćwiczenia na nabycie indeksowania umiejętności u dzieci poniżej jednego roku:

  • Rączki w górę. Twist miękkie małą rolkę ręczników frotte. Ująć go w klatce piersiowej dziecka. Następnie przyciągnąć uwagę dziecka zabawki. Roller pozwala wolne ręce dziecko dotrzeć do interesujących obiektów i utrzymanie równowagi. To szkolenie aparatu przedsionkowego.
  • „Żółw”. Użyj niewielką poduszkę do wsparcia w ramach brzuchu dziecka. Zatem dziecko zajmie pozycję na czworakach. Nie zapomnij umieścić jasny zabawki w zasięgu wzroku. Delikatnie wyciągnąć poduszkę w kierunku zabawki. Radość dziecku nie będzie limitu! Ale choć ostrożnie wyciąga nogi i pcha uchwyty.
  • Fitness. W pozycji leżącej, przejechać swoje pióro i przeciwną nogę dziecka w poziomie żołądka. Następnie wykonaj tę czynność z drugą nogą i rączki. W pozycji leżącej pod zgięcia sekcji środkowej nogi dziecka przez 3 sekundy, a następnie powrócić do pierwotnej pozycji. Kiedy dziecko próbuje odepchnąć stopy od powierzchni, zastąpić ręce pod pięty, dać im wsparcie dla ruchu.

Takie ćwiczenia wymagają trochę czasu i wysiłku, ale daje dobre rezultaty. Proszę być atrakcyjne zabawki muzyczne , aby utrzymać zainteresowanie dziecka na zajęciach. Podczas wspólnych gier pełzania z dzieckiem, pokazać przykład, jak się poruszać. Dzieciak z pewnością docenią tę grę i przyłączyć się do ciebie. Mam nadzieję, że jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób się nauczyć dziecko raczkować.