316 Shares 9084 views

Zamioculcas. Jak dbać o rośliny doniczkowe

W kwiaciarni i zbiorów domowych często znajdując wygląda bardzo atrakcyjny kwiat z grube mięsiste łodygi i silny, pewny siebie wystaje z ziemi we wszystkich kierunkach, pokryte błyszczącym, ciemnozielone, skórzaste, kolczastych liści. Roślina ta – Zamioculcas. W trosce o nich jest prosty, bezpretensjonalny roślina, więc jest bardzo popularny wśród fanów domu Kwiaciarstwa. Undemanding ozdobny kwiat do zewnętrznych warunków środowiskowych i opieki ze względu na jego pochodzącej z afrykańskiej pustyni. Błyszczące liście i łodygi są pokryte warstwą wosku, który pomaga utrzymać wilgoć, wysokie temperatury i suche powietrze w pomieszczeniach nie jest to też straszne. I jeszcze, aby roślina wygląda atrakcyjnie, był zdrowy i silny, istnieją pewne zasady opieki nad nimi, którzy są głownie zmniejszona do wykonania podlewania i reżimu temperatury otoczenia, jak również terminy stosowania nawozów oraz poziom oświetlenia.


Jak dbać o Zamioculcas

Roślina ta lubi ciepło i dobre oświetlenie. Silne skórzaste liście nie boją się jasnym świetle słonecznym. Latem woli częste, ale umiarkowane podlewanie, a temperatura otoczenia około dwudziestu stopni. Kocham słońce, światło i ciepło odzwierciedla fakt, że najbardziej odpowiednie dla prawidłowego rozwoju roślin jest od strony południowej, jasne otwartej przestrzeni. Wiosną, latem i wczesną jesienią Zamioculcas potrzebuje regularnych nawozy nawozowe. Najbardziej odpowiednie dla tej rośliny są kompletne nawozy do kaktusów, które można kupić w sklepach. „Dziecko” African pustynny, preferuje najłatwiejsze Zamioculcas obchodzi w zimie. Podlewanie o tej porze roku powinno być jak najmniej, tylko wtedy, gdy kulka w puli będzie bardzo suche. Spray roślina nie jest konieczne w zimie, to jest to całkowicie nie potrzebuje.

Każdego roku, wczesną wiosną, rośliny powinny być przeniesione do nowej ziemi, która składa się z równych części czarnej ziemi, torfu i piasku rzecznego. Na dnie doniczki ostrożnie wylano warstwę drenażową. Dorosłych byliny można nie przeszczepione w ciągu roku, a raz na dwa lata.

Zamioculcas. Opieka i hodowla

W naszych szerokościach geograficznych ozdobne kwiat jest propagowana na dwa sposoby: wegetatywnie przez kibicowania arkusz i podzielenie krzew, który jest najprostszym i najbardziej powszechne. W czasie przesadzania rośliny korzenia z udziałem procesów lekko suszy ziemnych pomieszczenia i są osadzone w poszczególnych doniczek z przygotowanym podłożu.

Powielanie poprzez blachy – długi i skomplikowany proces. Pierwszy arkusz jest wybrany z załączonym nerki wzrostu. Ostrożnie odciąć łodygi i suszono przez kilka dni. Podczas, kiedy arkusz jest suszenie gotować pulę gleby, które powinny być dobrze rozgrzewany. Arkusz posadzone w doniczce, podlewane i zamknięty wierzch słoik lub pakiet półprzezroczysty stworzyć klimat cieplarniany. W tych warunkach Zamioculcas arkusza głównego przez pięćdziesiąt dni.

Odpowiednie podlewanie, nawożenie i regularne ściśle vymerennaya promowania dobrego wzrostu, atrakcyjny wygląd domu roślin Zamioculcas. Troska o wszystkich prostych procedur i wyeliminować występowanie różnych niepożądanych chorób. Należy jednak pamiętać, że nadmierne podlewanie i nadmierna wilgoć może spowodować ich korzenie gniją. Brak nawadniania i suchym glinianym gruźle przyczyni się do żółknięcia i liści jesienią. Do najczęstszych szkodników wpływających na rośliny: mszyce, skala Jose i przędziorków. Muszą być zwalczane przez spryskiwanie liści i korzenia grudka specjalne preparaty, które można kupić w sklepie specjalistycznym.