833 Shares 8739 views

Nawóz dla marchwi i jego właściwa uprawa

Marchew – kultura dość skromny i rozwijać go na swoich działkach prawie wszystkich ogrodników i mieszkańców wsi. Jak to jest zrobione, nie wiem, z wyjątkiem początkujących. Ale nadal uważam zasad ogólnych praktyk rolniczych w tej użytecznej kultury. Szczególnie dlatego, że rośnie niektóre z ich cech.

Marchew rośnie dobrze tylko na glebach piaszczystych i lekkich glin. Ciężkie lub słaba gleba dla niego nie jest dobre. Zwłaszcza, że wybrać odpowiedni nawóz dla marchwi nie jest takie proste. Fakt, że nawóz do paszy nie może w żadnym wypadku. Może to spowodować rozgałęzienia roślin okopowych, powodując znaczne zmniejszenie wydajności i zdolności do przechowywania w zimie.

Dlatego miejsce sadzenia marchewki należy zadbać wcześniej. Najlepiej rośnie tej kultury, w których stosowanie nawozu organicznego do innych zakładów w ubiegłym roku. Załóżmy, że na ziemi papryki, ogórków i pomidorów. Nawozić marchewkę latem, oczywiście, możliwe, ale w rozsądnych granicach. Przygotowując łóżka powinny uczynić go nieco torfu i piasku.

Przed posadzeniem nasiona powinny być moczone przez jeden dzień w bieżącą wodą. Ułatwi to wypłukiwanie tych olejków eterycznych. W tym przypadku, marchew wzrośnie znacznie szybciej. Nawóz marchew może być wykonana natychmiast po wylądowaniu. Jeśli nie zostały wykorzystane do przygotowania łóżek torfowych wcześniej w tym miejscu nie budzą żadnych poprzedzających kulturę, konieczne jest, aby zmieszać nasiona z frakcją pyłu AVA. Jest to nowoczesny kompleks, bez chloru i azotu wolne rodzaj opatrunku, który można kupić, na przykład w zakładach sklep okiennych.

Wznosi się marchewkę wystarczająco długo. Miej cierpliwość. Stosowania nawozów w tym czasie zazwyczaj niepożądany. Pierwsze rostochku będą musieli poczekać co najmniej dwa tygodnie. Jakiś czas po wykiełkowaniu konieczne pojedynkować marchwi jest. Doświadczeni ogrodnicy nie radził ciągnąć nadmierne i odcinając je ostrymi nożyczkami równo z powierzchnią łóżkach. W tym przypadku, korzenie nie zostaną uszkodzone.

Jeśli lądowanie nie jest używany przez AVA, w tym samym czasie i może odżywiać rośliny. W tym celu wlewu chwastów, który powinien być rozcieńczony wodą w stosunku 1 x 5. nawozów marchwi w tym przypadku będzie bardziej wydajne, gdy szufla otrzymanego roztworu dodano 1 o / l potas dowolny czynnik mineralnego.

Raz na rostochku będzie 5-6 liści, rośliny przerzedził się ponownie. W tym samym czasie można spędzić i ponownego karmienia. Kultura ta może być wywołana kalielyubom, a więc tym razem najlepiej jest stosować nawóz dla marchwi. Część – 3 v / litr wiadro wody. Odbywa się to w ten sam sposób tylko wtedy, łóżka nie były dodatkiem torfu Ava z nasion.

Podlewanie marchew po drugim nakłuwania jest całkowicie zatrzymany. Jeśli to nadal, to jest taki sam jak obornik doprowadzi do powstania „włochatych” lub popękanych korzeni. Gdy marchew takie muszą być przetwarzane natychmiast. Dla półfabrykatów na zimę lub przechowywania w piwnicy, nie są one odpowiednie. Czyste marchew niezbędne dopiero po pierwszym mrozem.

Rośnie marchew żadnej szczególnej złożoności nie jest inaczej. Najważniejsze – przestrzegać kilku ważnych zasad, a następnie praca nie będzie na próżno.