751 Shares 5495 views

Samice organizmem jego cechy

Nieodłącznym żeńskich specyfiki ciała góry określonych naturę. Pojawiają się w konstrukcji nadwozia, rozwoju fizycznego, poziom koordynacji, trwałości, szybkości wykonania, zwłaszcza w funkcjonowaniu hormonalnego, nerwowego i innych układów.

różnice

Gniazdowy korpus jest bardzo różne od samców funkcyjnie i strukturalnie. Dla płci pięknej mają mniejsze wymiary, mają bardziej zaokrąglony kształt ciała. Określenie rodzaju i stopnia nasilenia aktywności fizycznej, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę cechy kobiecego ciała. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do okresu dojrzewania, miesiączki, ciąży, menopauzy. Podczas PMS, wiele pań oglądać w jego wysokie ciśnienie krwi i przyspieszone bicie serca. Również w tym czasie u kobiet charakteryzuje się podrażnienia i bólu okolicy lędźwiowej, często charakteryzuje się obecnością ogólnego złego samopoczucia. Menopauza występuje zwykle w 40-50 lat. Zwykle towarzyszy zwiększona nerwowość i depresja aktywności nerwowej. Trening w siłowni lub centrum fitness, co do zasady, pomoc jest łatwiej znieść okres klimatycznych. A w ogóle, sport mają bardzo pozytywny wpływ na kobiecego ciała, jego kondycji fizycznej i możliwości. Jeśli chcesz, aby zachować zdrowie i piękny, nie zapomnij o tym.

Co jest źle?

Ponadto, ciała kobiety jest różny od samców po reakcji na bodźce zewnętrzne i potrzeb. Co jest szczególnie szkodliwe dla niego?

Lekarze zalecają płci pięknej spać przynajmniej 7 godzin dziennie. Za brak snu organizm wymaga rekompensaty, często w postaci objadania się i nadmiar słodyczy w diecie.

Fat wysokokaloryczne jedzenie, lub po prostu fast food, wywołuje skurcz naczyń krwionośnych. U kobiet, one trwać przez okres co najmniej 4 godziny. W konsekwencji hamuje przepływ krwi, podwyższa ciśnienie krwi, organizm otrzymuje mniej tlenu. Jeśli konsekwentnie jeść fast food, twoje tętnice są kompresowane przez długi czas, a to grozi chorobami serca.

Wszyscy chcemy być szczupła. Ale ciało kobiety jest zaprojektowany w taki sposób, że gdy rygorystyczne diety sygnały mózgowe, że organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości pożywienia. Spowalnia metabolizm i przemianę materii, „przestraszony” organizm magazynuje tłuszcz, ale w celu uzyskania energii, aby spalić mięśni. W rezultacie zwiększa się tkanki tłuszczowej. Aby tego uniknąć, w ciągu dnia powinny być trzy pełne posiłki, podczas gdy całkowita ilość spożywanych kalorii nie powinna być mniejsza niż 1200. Oczywiście, jeden kieliszek czerwonego wina ma korzystny wpływ na serce. Ale nie więcej. Według lekarzy, negatywny wpływ alkoholu na kobiety wątroby jest 3 razy silniejsza niż męskiej wątrobie. Dobry powód do myślenia, prawda?

Szkodliwość palenia

Kobiece ciało jest bardzo wrażliwe na palenie. Jednocześnie, w niektórych krajach, aż do 40% palaczy sprawiają, że płci pięknej. Jaki jest negatywny wpływ palenia na kobiecego ciała? Stopniowo, miłośnik papierosów traci swój urok. Cera staje się szara lub zemlyanisty odcień, skóra staje się sucha i matowa, traci swoją elastyczność, pojawiają się zmarszczki. Głos staje się bardziej szorstka.

Na rękę, kobieta trzyma papierosa, żółte palce i paznokcie. Palacze zęby nabyć żółty odcień, uszkodzone szkliwo. Starzenie się przedwcześnie, a całe ciało. Palacze często cierpią z powodu bólów głowy, czuć zawroty głowy i słaby, zmęczony szybko.

W nałogowych palaczy ryzyko zawału serca 3 razy częściej niż mężczyźni, którzy palą tyle samo. Zgodnie z danymi statystycznymi, 30% palaczy obserwowano przerost gruczołu tarczowego

Papierosy i inne wyroby tytoniowe ma negatywny wpływ na płodność, przebieg ciąży i zdrowie przyszłego potomstwa.