438 Shares 1473 views

Co należy zrobić, jeśli głos zniknął

Strun głosowych – to bardzo cenne urządzenie w organizmie człowieka. W jaki sposób można trwale zachować swoją unikalną zdolność do odtwarzania dźwięków? Przed Jakie niebezpieczeństwa nie można się oprzeć nasz głos, a jeśli to możliwe ich unikać? Co zrobić, gdy stracił głos, i trzeba działać szybko, przed publicznością? Na to i wiele innych rzeczy zostaną omówione w naszym artykule.

Utrata głosu jest częstym problemem w gorącym sezonie, kiedy ludzie gaszące pragnienie zimnymi napojami. Struny głosowe są przeżywa „szok”, gdy w ogniu jest gwałtowny spadek temperatury i odpowiedzieć na to chrypka stres lub nawet utrata głosu w ogóle.

Podczas przeziębienia i grypy mogą również wyrazić przepaść lub podjąć, gdyż powodują obrzęk i zapalenie krtani. Z tego powodu, struny głosowe nie są ograniczone w swoim trybie zwykłym.

Głos może zostać utracone z powodu fali strun głosowych. Jeżeli dana osoba przez długi czas (czyta mówi raport jest lekcję lub wykład, etc.), więzadła są przeżywa zwiększony stres. Mając na drapanie w gardle, suchość i ból. Oznacza to, że więzadła pilnie potrzebują odpoczynku, w przeciwnym razie nie będzie utrata głosu. Co należy zrobić, aby temu zapobiec?

Podczas przemówienia na widowni nie przemęczać swoich strun, nie mów zbyt głośno. Normalny rytm, częste limity czasu w przemówieniu, by złapać oddech i napić się wody – to metody literat mowy, a gdy ludzie łatwiej dostrzec informację i zdrowia jej nie zaszkodzi. Po długotrwałych przepięć strun głosowych lekarze zalecają natychmiast gorącej herbaty pić i jeść miód.

Co jeśli ma głos? Przede wszystkim, trzeba skonsultować się ze specjalistą, ponieważ utrata głosu jest niebezpieczne, nawet na krótki czas i samo nie jest dozwolone. Tylko lekarz może prawidłowo zdiagnozować chorobę i przepisać skuteczne leczenie i niezbędne procedury w wydziale fizjoterapii.

Oprócz leków, wyznaczonego lekarza i zabiegów fizycznych w zakładzie opieki zdrowotnej mogą być traktowane i środków ludowej, które są stosowane, gdy nie ma mowy. Co zrobić, zgodnie z radą ludowej? Zaleca się, aby używać tylko ciepłej (nie gorącej) napój: woda mineralna, mleko (można je mieszać), napój z imbirem, miodem i cytryną, sok z jagód. Wśród środków ludowej gardła leczenie płynnych i mieszanina miodu, masła i puree bananowego, które mają doskonałe właściwości ekranowania. To pomaga w utracie głosu i płukania wywaru i infuzji z szałwii, rumianku, melisy. Byłoby miło, aby szereg inhalacje parowe z wlewem leczniczych ziół (majeranek, pokrzywa, szałwia).

Jednak co, jeśli głos zniknął? W tym czasie lepiej jest rzucić palenie, pikantnych potraw, picie alkoholu. Ale może być czekoladą z wysokim procentem masłem kakaowym (75% i więcej), z powodu , że taki olej ma działanie zmiękczające.

Nie można podnosić głosu, jak i rozmawiać szeptem. I lepiej jest ograniczyć komunikację mowy – milcz dzień lub dwa. W tym czasie, Twoje więzadła odpocząć, jak powinien, i będzie bardziej wrażliwy na leczenie.

Zmniejszyć wpływ na strun głosowych bodźców zewnętrznych: radio, telewizję, muzykę, a ponieważ więzadła instynktownie zaczynają szczepu przy użyciu tych urządzeń. śpiewacy operowi wiedzieć, co zrobić, jeśli głos zniknął. Oni są ciche, a cisza odbudowy swoje unikalne głosy! Dlatego im więcej czasu spędzasz w ciszy, przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, przy użyciu środków ludowej, tym szybciej swój głos do ciebie.

Aby nie pozostać w bezdźwięczne w odpowiednim czasie i nie myśleć o tym, co zrobić, jeśli brakuje głos powinien podążać prostą regułę: w zimnie nosić wodoodporne i ciepłe buty, kapelusz i szalik. To właśnie te rzeczy uratuje organizm przed wychłodzeniem, a twoje komunikaty głosowe – od chrypki i chrypka.

Byłoby miło, aby nauczyć się oddychać tak zwanych joginów, całkiem prosto, ale dobrze wentylowanych płuca i doskonale wyraźny krtani.