479 Shares 9780 views

Jak odwołuje się do stron

Link jest elementem stron internetowych serwis (jednego lub więcej wyrazów, Obraz, przycisk, etc.), to wskazuje na inny element, innej stronie lub prowadzące do innych zasobów. Wewnętrzne linki prowadzą do stron umieszczonych w obrębie swojej własnej strony. Link, za pomocą którego można przejść do innego zasobu, zwany zewnętrzny.

Wszelkie początkujący programista, prędzej czy później myśleć o tym, jak zrobić link, bo ten element jest ważnym składnikiem każdej witrynie, która zawiera związek stronach razem. Ponadto wzmianki przenikać przestrzeni internetowej, integrując je w jeden World Wide Web. Jako element ten, jak już wspomniano, może to być dowolny obraz lub fragment tekstu.

Jak zrobić link na stronie WWW?

Lek podaje się w język znaczników hipertekstu – html stosując parę tag «a» i składa się z dwóch głównych elementów: adres i tekst (lub obraz). W dowolnym linku odpowiada specjalnym atrybutem – href. Tekst tego elementu jest nazywany kotwicy lub kotwic. Innymi słowy, kotwica jest miejsce, do którego możemy uzyskać, klikając na ten link. Przejście może być przeprowadzane na każdej istniejącej stronie sieci, jak również każdy z jej elementów składowych, niezależnie od jego rozszerzenia (html, rar, MP3, itd.). Zmiany koloru danego elementu można osiągnąć przez zastosowanie do niego zasady kaskadowych arkuszy stylów (CSS).

Jak zrobić link z wykorzystaniem obrazów?

Dodaj kolorową stronę witryny mogą umieszczając link do niego w formie obrazu. Dla tych celów, trzeba będzie sam obraz, spokojnie leży w folderze na komputerze. Ponadto, zamiast tekstu pomiędzy znacznikami «a», należy podać ścieżkę do obrazu, nie zapominając dodać tag otwierający href atrybutów. Jeśli wszystko zostało zrobione dobrze, na stronie internetowej, należy otworzyć dowolną przeglądarkę internetową, można zobaczyć ten obraz jako odniesienie. Jednocześnie wokół będzie dobrze, ale bardzo zauważalne rama. Aby się go pozbyć, należy utworzyć oddzielny selektor i właściwość border img dodaje się do niego w pliku css: brak (usuń ramkę).

Jak zrobić aktywny link?

Wszelkie modyfikacje tych elementów stronie internetowej może być osiągnięte poprzez zastosowanie właściwości arkuszy CSS. Na przykład wizyta w odniesieniu do języka CSS oznaczony: a: visited; Link, który unosił się nad myszą komputerową, więc: a: hover. Zwany aktywny link roboczej prowadzi do dowolnej strony w witrynie lub na stronie osoby trzeciej. Tak, że działa, po atrybucie należy podać pełny adres strony lub tej witryny, do której prowadzi. W tym przypadku, możemy również odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić łącza klikalne. Aby to zrobić, należy skopiować adres strony w oknie przeglądarki, na której będzie prowadzić. Ponadto, należy również umieścić w HTML-kodu swojej strony po atrybucie tym linkiem.

Jak zrobić link w postaci przycisku?

Przycisk, po kliknięciu na który można pominąć żadnej stronie witryny lub zasobów stron trzecich, również uważa się za odniesienia. Wygląd ich może się znacznie różnić, w zależności od wyobraźni projektanta do ich tworzenia. Zwykły przycisk narysowane w programie Photoshop. Jest to mały obraz, umieszczony na stronie witryny w swoim układzie. Ponadto w kodzie HTML strony w tagu „a” jest jeszcze jeden tag „img”, wskazując na zdjęcie. Znacznik ten powinien być dodany do atrybutu ze ścieżką z komputera do przycisku deweloper-picture.

Tworząc różne linki do swojej stronie internetowej, należy pamiętać, że ich głównym celem jest ułatwienie użytkownikowi w zakresie nawigacji. Zbyt wiele z tych elementów może prowadzić do dezorientacji użytkowników, co z kolei gwarantuje zmniejszenie ruchu w witrynie. Linki powinny być umieszczone na swoich stronach tylko wtedy, gdy są one naprawdę potrzebne.