508 Shares 7482 views

Niepełnosprawność bezpłatny: jak ją urządzić?

Pełna lub częściowa utrata wzroku umożliwia osobie do wydawania niepełnosprawności darmo.


Na początek warto zauważyć, że niepełnosprawność jest osoba, która ma uporczywe problemy zdrowotne, które są skojarzone z niektórych wad, urazów lub są wynikiem poważnej choroby. Jeśli problemy zdrowotne przyczyną niepełnosprawności (np pacjent traci zdolność do zorientować się, komunikować się, etc.), pacjent ma prawo do ochrony socjalnej.

Niestety, kwestia niepełnosprawności nie zawsze jest łatwe dla osób niedowidzących. Z drugiej strony, niektórzy pacjenci nie są nawet świadomi, że mogą otrzymać od państwowej pomocy społecznej. W związku z tym, następujące informacje będą bardzo przydatne dla chorych i ich rodzin i opiekunów.

Kryteria niepełnosprawności darmo

Warto zauważyć, że nawet kompletna ślepota na jedno oko nie zawsze jest powodem do uzyskania grupę niepełnosprawności. Aby rozpocząć, pacjent powinien być zbadany przez okulistę, z przedmiotem kontroli jest podana dla oka, której wzrok jest lepszy.

Jeżeli ostrość wzroku od zdrowego oka wynosi od 0,1 do 0,3, może być montowany trzecią grupę niepełnosprawności. Zaburzenia narządu wzroku są uważane za umiarkowane, jako osoba, tylko częściowo traci zdolność do samoobsługi.

Niepełnosprawność wolne od drugiej grupy mogą być ustalone w przypadkach, gdy nieprawidłowości w organizmie, tym bardziej poważne. Ostrość wzroku w tym zakresie od 0,05 do 0,1.

Pierwsza grupa niepełnosprawności jest podawany pacjentom z poważnymi urazami lub zaburzeń w pracy urządzenia do wizualnej (łącznie całkowitej ślepoty). Zazwyczaj tacy pacjenci nie mogą żyć i utrzymać siebie.

Jednak warto zauważyć, że niepełnosprawność, upośledzenie wzroku, a raczej możliwość grupy – jest to długi proces i indywidualne. Rzeczywiście, w takich przypadkach, biorąc pod uwagę nie tylko zdrowie, ale również studiować historię medyczną i historię choroby, a także warunków życia, wiek i pewne kryteria społeczne.

Jak zdobyć niepełnosprawności na oczach?

Jak już wspomniano, przede wszystkim trzeba skonsultować się z okulistą. Po dokładnym badaniu, lekarz pozwoli Ci wiedzieć, czy pacjent kwalifikuje się do niepełnosprawności. Jeśli wynik kontroli jest pozytywny (rejestracja grupa jest to możliwe), pacjent jest zobowiązany do poddania się badaniom lekarskim w pełni, w tym kontroli. Jeśli znaleźliśmy żadnych problemów z innych narządów, pacjent może również przypisać dodatkowe badania, w tym RTG i USG.

Po tym, okulista leczenia należy sporządzić raport na temat stanu zdrowia ludzi i kierować zalecenia do projektowania grupą niepełnosprawności. W klinice będzie trzeba także nadać kierunek medycznej i socjalnej ekspertyzy biura. Wszystkie dokumenty muszą być podpisane przez lekarza głowy.

Biuro medycznej i społecznej pacjenta Expertise powinny być również badane przez miejscowego okulisty. Dopiero po tym, i oczywiście obecność wskazań można przypisać grupie pacjentów niepełnosprawności.