836 Shares 6384 views

Zasilacz własnymi rękami: Charakterystyka montażu i regulacji

Większość urządzeń elektronicznych muszą w zasilaniu napięciem 12 V DC. Zasilacze z ręce przechodzi chipie z wymaganymi parametrami. Wybór jest ona prowadzona na stołach radiotechnicznych. Likwidacji transformator wykonany na ferrytowy pierścień klasy materiału – M200MN.

transformator produkcji

Uzwojenie pierwotne składa się z izolowanego drutu MGTF 0,7 przewodów wtórnych PEV-1, która została złożona dwukrotnie. Między nimi może być warstwą izolacyjną, która jest wykonana z taśmy z PTFE. Uzwojenie wtórne w środkowej części posiada dodatkowy oddział dla układu zarządzania energią. Przewody są zamknięte na zewnątrz z podwójną warstwą taśmy teflonowej.

Zasilacz własnymi rękami są zamontowane na płytce drukowanej wykonanej z włókna szklanego jednostronna. taka technologia produkcji produktów są opisane w literaturze i wykracza poza zakres tego artykułu. Rysunek przewodzących ścieżek na PCB zaprojektowane w oparciu o podstawową strukturą urządzenia. Dla tranzystorów potrzebne grzejniki, które są wykonane z płyty aluminiowej.

wymagane radiowy

Jako dławik wejściowy efektywnie wykorzystać istniejące elementy indukcyjne, umieszczone zwykle w takich zasilaczy lub osobistych monitorów. Kondensator jest obliczana na podstawie pojemności, a stosunek mocy jeden do jednego. Prostownik dokonuje się na podstawie mostkiem diodowym o niskiej częstotliwości pracy. Tego rodzaju urządzenie może stanowić natężeniu prądu do 3 amperów na wyjście.

Stosowany w radiowej przełączania zasilania obwodu zasilającego, który długo pracował i sprawdzane są przełączniki tranzystorowe. tranzystory Wybór odbywa się na ustawionych parametrów, dobrze sprawdzonej serii IRF 840 lub VT 1 i vt3. Tranzystory zapewniają niezbędne temperatura powinna mieć radiatory, aby usunąć nadmiar ciepła.

Zasilacze z ich ręce przechodząc do części wyjściowej obwodu dostarczonych przez przepustnic na podstawie ferrytowym cylindrze około 40 mm długości o średnicy 3 mm. Mocno uzwojenie jest wykonane z tego samego drutu jako wtórne uzwojenie transformatora. Stosowanie innych metod stabilizacji grupę wyjściową, ale sprawdzoną niezawodność układów. Szukaj innych decyzji w tym przypadku byłaby to strata czasu.

Montaż i regulacja

Jakość zasilania własnymi rękami lutowanych na przygotowanej planszy. Po zakończeniu instalacji konieczne jest zapewnienie normalnego oświetlenia miejsca pracy i wentylacji. Po lutowaniu zaleca się sprawdzić wiarygodność montażu elementów elektronicznych oraz kontaktu między nimi a przewodzących ścieżek. Na wewnętrznej powierzchni czyszczonych resztek topnika do lutowania, co mogłoby doprowadzić do układu.

Zasilacze, zebrał swoje własne ręce i przygotowany do uruchomienia, zaleca się, aby załadować opornik ograniczający natężenie prądu podczas testów. Może być stosowany jako mocy lampy żarowe 60 W jego chwilowe przełączenie bude wskaźnika właściwego montażu.