761 Shares 9381 views

Zwalcowane domu. Domy z bali

Fani naturalnych materiałów już dawno docenili zalety domów budowanych z bali. Wraz z tworzyw sztucznych drewna łączy w sobie naturalność i high-tech. Zwalcowane domu są różne szybkość budowy, łatwy i atrakcyjny wygląd.

prace przygotowawcze

Przed budowa powinna być starannie przygotowany teren i udokumentować wszystkie prace wykonywane. Stworzenie projektu jest zaangażowanie profesjonalnego architekta, który weźmie pod uwagę warunki terenowe, glebowe i klimatyczne. Dzięki tym danym można stworzyć pełnoprawny projekt.

Najbardziej prosty drewniany materiał do budowy domów można nazwać okrąglaków. Projekty domów, których ceny są średnio 5000 rubli. / M2, co do zasady, można wybrać firmę zajmującą się dostawą logów. W razie potrzeby można je małe korekty.

W obecności wykształcenia lub doświadczenia w realizacji podobnych projektów, można stworzyć swój własny projekt przyszłego domu dla specjalistycznych programów. Ale ważne jest, aby pamiętać, że trzeba mieć do nabycia producentowi jakości dziennika.

Wybór dzienniki dla domu

zwalcowane domu Może być zbudowany tylko z kłód wysokiej jakości. Aby prawidłowo je zaznaczyć, trzeba zwrócić uwagę na podstawowe kryteria:

 • belki powinny być żółte lub ciemno-żółty kolor;
 • istniejących pęknięć muszą być małe, ich wielkość maksymalna nie przekracza jednej trzeciej powierzchni cięcia;
 • całą długość kłody powinien być gładki i nie pokruchennymi;
 • loguje się na powierzchni musi być wolny od węzłów, kieszenie żywicy, jeśli są obecne, to powinna być minimalna ilość;
 • na części belki muszą być mocne i gładkie cięcie rdzeń 3/4.

Przy doborze drewna i wysokiej jakości konstrukcja zapewni niezawodny i trwały dom.

Podstawowe zasady budowy domów

Domy z bali musi być wzniesiony w pewnym okresie. Najkorzystniejszą sezon zima – mróz zimą, gdy wilgotność minimum, co prowadzi do minimalnego skurczu domu.

Jednak budowa fundamentu, a wręcz przeciwnie, muszą być zakończone przed nadejściem mrozów. Ponieważ zimno zmniejsza wytrzymałość betonu. Jest to najwygodniejszy do budowy domów z jego asystentów w wysokości od pięciu do sześciu osób. To wystarczy do komfortowego i szybkiego działania.

Prowadzi rejestry jest konieczne w przygotowanym miejscu, że są one chronione przed skutkami opadów pogody i wysokiej wilgotności. Tylko w ten sposób będzie zbudować maszynę wysokiej jakości okrążyła dom, których cena będzie w przedziale od 500.000 rubli. dla domu do 100 m2.

Konstrukcja fundamentu

Wybór zależy od podstawowych cech gleby fundament i warunków klimatycznych. Główną zaletą jest możliwość tworzenia lekki fundament, jak waga drewnianym domu jest znacznie mniejsza niż cegła.

Domy z klocu zbudowane są głównie na melkozaglublennyh fundamentów, może to być taśma, stos lub kafelki. Typ Fundacja określa architekt, który projektuje przyszłość domu.

Budowa fundamentu jest następujący:

 1. Część znakowanie prowadzi się za pomocą kołków i zaciśniętym przewodem. Układ ten pozwala na dostosowanie nierównowagi i wyeliminować je w przyszłości będzie budować dom idealnie gładka.
 2. Następnie obwodowa wnęka prowadzi ziemi na głębokości 50 cm na metr.
 3. Układ deskowania pod która betonu zostanie wylana roztworu. Deskowania ze sklejką lub niepotrzebnych płyt, a ponadto wykonać wzmacniającą ramę do podłoża. Aby utworzyć go można użyć gotowej siatki wzmacniające lub pręty zbrojenia własny gotować.
 4. Gdy ramka jest gotowa, należy umieścić go wewnątrz szalunku i wlać beton.

Ważne jest, aby pamiętać, że wysokość cokołu musi wynosić co najmniej 50 cm. W przeciwnym razie, drewniane ściany zyska dużo wilgoci z ziemi i szybko rozpadają. Konieczne jest również, aby utworzyć otwory powietrzne w podstawie tak, że budynek nie wilgoci i pleśni powstawaniu. Po budowę fundamentu około czterdziestu dni powinien zdobyć siłę.

Konstrukcja ściany drewniane

Zwalcowane dom zbudowany ze specjalnie przygotowanym drewnem. Przed zapakowaniem drewno musi palnik do podgrzewania podstawy i położyć go na hydroizolacji walca (np dachowego). Materiał nieprzepuszczalności może wykraczać poza fundamentu do 5 cm i rozmieszczone są równomiernie pod kątem.

Wszystkie materiały drewniane przed użyciem trzeba ostrożnie obchodzić się antyseptyczne. Pierwszy wiersz ułożonych belek nośnych, które są mocowane za pomocą zbrojenia szpilki. Po przymocowaniu belki muszą być przetwarzane bitumicznej masy uszczelniającej.

Taśmy na szczytach belek są zainstalowane przepływu, a następnie polubrevna. Ich dolna część jest cięte równomiernie, dzięki czemu szczelnie zapakowany drewno do uprzęży i zbudować solidną strukturę. Wszystkie pozostałe dzienniki będą mieć szczelinę do układania w kształcie półksiężyca.

Wszystkie rejestry są umieszczone równolegle do siebie, a ponadto trzymane razem z drewna kołki, które są napędzane w dwóch lub trzech kłód w szachownicę.

Ważne jest, aby dokładnie monitorować poziomy logów układania i całkowitą pionową ścianę. Jeśli złamiesz płaszczyzną konstrukcji ściany mogą być wypełnione.

Budowa płci

Zwalcowane domu, z reguły regulują drewniane podłogi na legarach. W tym celu muszą być zamocowane w pierwszym rzędzie wiązki odniesienia awarii go w dzienniku, a następnie położyć logów. Wyposażyć podłoga powinna być w domu po skurczu, a dla wygody można stworzyć szorstką podłogę.

Jeśli planujesz zbudować dwa kolejne piętra w budynku, nakładających się układ, w taki sam sposób. Belki pole odniesienia może być zarówno górna i dolna belka jako procent 90:10, odpowiednio.

Konstrukcja dachu

Konstrukcja dachu jest przeprowadzane za pomocą znanych technik:

 • rozstrzygania systemu kratownicy;
 • ułożone warstwy materiału termoizolacyjnego;
 • zamontowane zadaszenie.

Ale są pewne niuanse do aranżacji dachu zwalcowane domu. projekty budowlane obejmują planu dachu oraz wszystkie niezbędne zalecenia.

Ostatnim etapem jest konopatka stawy mezhbrevennyh i montaż drzwi i okien. Można to uznać za zakończone budowy domu z bali. Klucz do domu na kolejny rok zostanie nieodebraną, bo przecież budowa jest niezbędna do opuszczenia budynku do skurczu i dopiero rok później, można wprowadzić go do życia.