311 Shares 4941 views

Produkcja uli z rękami: wymiarów, rysunków. Technologii produkcji uli polistyrenowych w domu

Niewątpliwie, przedmiotem wynalazku jest urządzenie, takie jak rozłącznego ramy ula oparty był przełomem w tej dziedzinie, takich jak pszczelarstwa. Produkcja uli w praktyce słynny rosyjski i ukraiński naukowiec P. A Prokopowicz. Do tej pory ludzie nie mieli pojęcia o tym, jak zorganizować pracę owadów, a procedura zbiór miodu prowadzi do niszczenia gniazd, z którego można wyjść z celi.

Struktura musi być wystarczająco duży zapas propagacji i miodu, oraz standardowymi nie przeszkadzać pszczół jego montażu i demontażu.

Produkcja pokrzywka z ich rąk może być wykonane przez każdego pana. Technologia ta nie jest szczególnie trudne i wymaga pewnych umiejętności.

Wybór materiału

Materiały optimum uli drzew takich należą:

 • sosna;
 • jodła;
 • świerk;
 • osika.

Uwzględnia materiał wskaźnik wilgotności. To musi być całkowicie sucha. Wskaźnik wilgoci nie powinna być wyższa niż 15%.

Produkcja uli z rękami wymaga wybór wysokiej jakości drewna. Nie jest konieczne, aby dostać się do płyty na obecność pęknięć, rot, węzłów i tuneli. Materiał z porami również nie jest zalecane. Jego stosowanie jest możliwe tylko wtedy, gdy stoi pracę.

Podstawowe zasady w produkcji uli

Produkujące ule w domu proponuje następujące wytyczne:

 • Szczegóły dotyczące przyszłych produktów muszą być gładko strugane. Nie powinno być żadnych zadziory i nicki. miejsce cięcia powinny być pod kątem prostym w stosunku do wzdłużnych krawędzi.
 • Jest to konieczne, aby zapewnić, że gdy usieciowane powłoki wyciętych z rdzenia był na zewnątrz.
 • Listwy są połączone za pomocą gwoździ. Ich grubość jest wybrana z uwzględnieniem w celu uniknięcia podziału materiału.
 • Na suchego drewna mogą być utworzone pęknięcia. Aby tego uniknąć, pokrzywka ścianę zewnętrzną, aby odsłonić podkładu zalecany lakier. Dodaje się go do malowania kolor światła: biały, niebieski lub żółty.
 • Pszczoły produkcji domów można przeprowadzić z płyt o dowolnej szerokości. Ściany wewnętrzne zalecanej stałej deski lub dwa, które są połączone na pióro i grzbietu. Zewnętrzna warstwa może być wykonana z dowolnego Tesina wielkości. Powinny one znajdować się na różnych poziomach.
 • Na wzorców produkcji odbywa ule z ich rąk. Rysunki mają ogromne znaczenie. Bez nich, mistrz będzie bardzo trudno sobie wyobrazić, że to robi.

Ewentualne odchylenia od wymiarów

W procesie tym, jak do produkcji uli z ich rąk, wymiary, rysunki muszą być dokładne. Ilość możliwego odchylenia wynosi 1 mm, w zależności od programu. Jeśli jednak, to będzie miał większą szybkość, zajęłoby więcej dopasowanie.

Zwiększyć żywotność uli

pokrzywka technologia produkcji ma swoje własne cechy. Jednak urządzenie i wymaga dalszej konserwacji. Jeśli chcesz zaprojektować służył przez wiele lat, konieczne jest, aby stosować się do pewnych zasad:

 • Używać tylko materiał o wysokiej jakości;
 • malować na zewnątrz ula co 2-3 lata.

Jak zrobić ula?

Produkcja uli dla pszczół z ich własnymi rękami ma wiele zalet. Czas trwania takiej struktury wynosi co najmniej 10 lat. Można zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się prace.

W takim przypadku jako produkcji uli własnymi rękami wielkości Ramiączka są bardzo ważne. W pszczelarstwie często uciekają się do wytwarzania dwuściennych modelu 16 klatek. wymiary ramy są 435h300 mm.

Ule produkcyjne obejmuje następujące etapy:

 • Pierwszy są wycięte w ścianie domu (tyłu, z przodu i z części bocznych). Grubość płyt wynosi 2 cm. Są one zbierane w tarczy. Są połączone za pomocą języka lub kazeiny kleju. Rozmiar osłania tylną i przednią część 605h320 mm, a obok – 530h320 mm. Ścianki boczne szczeliny są zaznaczone. Ich głębokość wynosi 5 mm, a szerokość – 20 mm. Odległość między rowkami – 450 mm.
 • Następne przejście do wytwarzania przedniej i tylnej ściany zewnętrznej. Są one gromadzone w tymczasowych struktur w postaci płyt. Grubość płyt 15 mm. Rozmiar osłony jest 675h500 mm. Ściany boczne mają wymiary zewnętrzne 560h500 mm. Każda płyta zewnętrznej ściany gwoździami oddzielnie. Tutaj ważne jest, aby miejsca montażu. Przyklejone klej kazeina ściany wewnątrz stałych tablic tymczasowych na paznokciach. Wszystkie kąty powinno być proste, a dolna krawędź – zamontowany poziomo.
 • Korpus składający się tylko z wewnętrznych ścian i ma dno, jest mniejsze nacięcia. Jego wielkość jest 10h250 mm. Jego start na 50 mm od prawej strony ula. Karby, znajdujące się na górze, ma wielkość 10h100 mm. Znajduje się w odległości 120 mm od prawej gałęzi i wysokość – 30 mm od strony ramy w barach, które znajdują się na górze.
 • W tylnej ściance gałęzi, na poziomie dolnej części otwór jest w postaci klina. To idzie do przestrzeni pod ramą, która jest niezbędna do ochrony przed varroatosis. Zamknął wykładziny podobną formę. Ich wielkość pozwala 450h40 mm (zewnętrzna strona) i 450h45 mm (zewnętrzna).
 • Otwory Lethke pomóc odeprzeć przestrzeń między ścianami ula przez mały korytarz na podstawie nawiasach. Ich grubość wynosi 10-15 mm, a szerokość – przestrzeń między ścianami 20 mm.
 • Która to obudowa ma tylko wewnętrzne ściany równolegle do płyty czołowej przybity pierwszej warstwy stanowiącej podłogę (ich długość wynosi 635 mm). Pierwsza płytka wystaje 10-15 mm, ze względu na podział struktury. Zamontowane na platformach półek na przyjazd. Sprawdza kąty prostoliniowości znajdujące się pomiędzy dnem i ścianami domu. Następnie obserwując dokładnie pierwszych paneli podłogowych przybite warstwę przestrzeń ściany nie może być zablokowane. Na pierwszej warstwie podłogi układa się arkusz pokrycia dachowego lub tektury i przybity dolną warstwę. On obejmuje przestrzeń między ścianami ula.
 • Na końcach obszaru ścianki znajduje się wewnątrz (akt 20 mm) bitych zewnętrzną przednią i tylną ściany zewnętrznej. Praca rozpoczyna się od dna ula. Każda deska przybita na przemian. Koniec każdej płyty również powinny działać na 20 mm. Równocześnie wykonana izolacji ściany. Pierwsza ściana przednia odbywa karby. Tylna ścianka otworu jest podzielona na przestrzeń pod ramą.
 • Do zewnętrznej ściany są odporne na powierzchni tworzącej krawędź płyt gniazda są przybite do zewnętrznego okucia narożnego. Na końcach tylnej i przedniej ściany 20 mm, które wystają poza boczne części wewnętrznej, części zewnętrznej nadziewane stronie. ich grubość wynosi 15 mm.
 • Na wewnętrznych ściankach ula na obwodzie listwa gwoździami wielkość 40h20 mm, które pokrywają się z przestrzeni pomiędzy górną powierzchnią ściany.
 • Paski są przybite z przodu i z tyłu części urządzenia wybrane są fałdy 10×10 mm, w celu dostarczenia ramy. Pręty musi ściśle przylegać do grzejnika w przestrzeni między ścianami, a w łączenia narożnego – łączenia w jednej linii płaszczyźnie.

Jak zrobić izolację?

Do ocieplenia przestrzeni między ścianami uciekania się do stosowania różnych materiałów.

Na przykład, do wytwarzania wewnętrznej ścianki ula może być rozszerzona nawet warstwę mchu Sphagnum i nacisnąć mocno do zewnętrznej ściany. Mech nie używane osuszono, ale nieco suszy. Posiada naturalną elastyczność.

Może być stosowany do płyt piankowych. Ich grubość wyżej opisaną strukturę wynosi 22 mm. Są one również umieszczone na wewnętrznych ścianach.

I uciekania się do stosowania w konstrukcji płyty izolacyjnej, jak również miękkie porowatego kartonu, którego grubość wynosi 12 mm. Płyta lub tektura wykrojona do kształtu ścian i płyty są dociskane z zewnątrz.

Pakuły, za pomocą wacika lub wełny nie jest zalecane, ponieważ grzejnik, ponieważ materiały te nie są oddychające i często zawierają zapachów.

Produkcja dachu ula

Dach ula należy odróżnić łatwo. Pszczelarz często trwa i stawia. Procedury te zostały przeprowadzone bez pomocy z zewnątrz, projekt nie powinien różnić się kłopotliwe.

Wysokość wykończenia dachu wynosi 120 mm. Jest on pobierany z płyty o grubości 15 mm. Przez gniazdo pod dachem jest utworzona przez wolnej przestrzeni. Jego wysokość wynosi 240 mm (120 mm poniżej obrzeża i gniazda 120 mm – dachy podstawowy). W tym miejscu znajduje się na Half Rama Shop, a umieszczony na górze do ogrzania poduszkę. Znajduje się w górnej części gniazda pomiędzy bokami płótnie, ramy zamknięcia. Poduszka powinna ciasno.

Poduszka i poszewka mają duże rozmiary w porównaniu z miejscem mezhbortovym 70-100 mm. W związku z tym, zalecane poszewki wielkość stanowią 750h538 mm, a grubość od podbijania – 70-100 mm.

Poduszki umieszczone na ramie gniazda. Leżało między bokami. Promuje zachowania ciepła. Jest to szczególnie ważne na wiosnę, po pierwszym przelocie, gdy brak ciepła staje się destrukcyjne w regionie północno-zachodnim, która produkuje sprężyny zdolność pszczół.

Wybór materiału na poduszkach

Najlepszym i najtańszym materiałem do poduszki jest mchem. Ale wielu pszczelarzy są zdania, że mech jako izolacja nie mieści się w łóżku, a na ścianach bocznych. Poduszki, ich zdaniem, z zastrzeżeniem osadzie. Skutkuje to puste miejsce, które zawsze będzie widoczne, a także płyty plug-in nie jest inaczej szczelność. Mikroklimat w ulu cierpi.

Zamiast mech proponowany wariant płyty lub pianki. Taka konstrukcja jest bardzo ciepły.

Wielkość płyty dla przejścia pszczół wynosi 8-10 mm. Ważne jest, że izolacja w zimie jest używany wraz z wentylacją. Dobra izolacja jest wymagane, jak już powiedzieliśmy, a na wiosnę.

Gałąź może być skonstruowana na podstawie 12 i 14 ramek. Następnie zmierzyć wewnętrzną długość będzie wynosić 450 do 530 mm. Dlatego musimy zwiększyć rozmiar i inne części.

Dla większej przejrzystości w produkcji uli powinni uciekać się do wykorzystania rysunków. Będą one znacznie ułatwić pracę.

Produkcja uli styropianowych

Każdy pszczelarz, zmierzające do poprawy jego pasiekę, wygląda nowoczesne rysunki i materiały. Poprzez innowacyjne projekty obejmują uli, wykonane z pianki polistyrenowej. Materiał ma przewodność cieplną i łatwość obsługi.

Konserwatywne pszczelarze nie wymieniać gałąź z drzewa na każdej innej struktury. Według nich, nie ma nic bardziej praktycznego niż produkcji uli wykonanych z drewna. Ale żaden z materiału nie posiada absolutnej ideału.

Zaletą rozbudowanych uli polistyrenowych

W projekcie istnieje szereg zalet:

 • otrzymuje się dom, znamienny ciszy i trwałość;
 • pokrzywka nie podlegają przegrzania lub przechłodzenia;
 • Obudowa może być wykonana z tego samego rozmiaru i zmienić je;
 • uprawnienia projektowe małe;
 • ula nie wchłaniają wilgoci i nie pęka;
 • nie rodzą one chipsy i nicki;
 • Są trwałe i łatwe w użyciu;
 • łatwe do zrozumienia;
 • chronić owady z złej pogody;
 • zapewnienie stabilności mikroklimat dla pszczół;
 • Styropian nie gnije;
 • Ściany korpusu wrodzonej gładkość;
 • To nie wymaga dodatkowej izolacji płótno i poduszki.

Należy również zauważyć, że dom jest łatwo zrobić samemu. Jego rysunki są dość proste. Ten projekt jest oszczędny. Ale wiele pszczelarze zauważyli, że realizacja takiego domu własnymi rękami trochę trudne.

Wadami takich obiektów

Jest podobna konstrukcja oraz szereg wad:

 • Wewnętrzne części ze szwem nie mam siły.
 • Korpus propolisu są czyszczone z trudem.
 • Ule z drewna mogą być wykonywane za pomocą lamp dezynfekcyjnych, a tu nie można zrobić. To wymaga środków chemicznych, które mogą być szkodliwe owady i uszkadzają samą strukturę. ule pszczele część uciekać się do mycia wodą lub środkami alkalicznymi. Na przykład, jesion słonecznika wykorzystywane do zbierania buraków.
 • Obudowa nie absorbuje wilgoć spływa do dolnej części struktury.
 • Ilość pokrzywka styropian paszy spożywane przez pszczoły wzrasta. Jeśli rodzina pszczół dużo, to produkuje do 25 kg miodu. Wymaga wentylacji, co zmniejsza spożycie paszy.
 • Ula jest bardziej odpowiedni dla osób o słabym rodzin owadów.
 • Ze względu na niemożność regulowania pszczoły Lethke rozpocząć uvorovyvat każdego innego miodu, klimat jest zepsuty. Jest możliwe, że tam jest przepojona gryzoni.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Produkcja uli polistyrenowych sugeruje, że następujące narzędzia:

 • pióro lub ołówek;
 • śruby (od 5 cm do 7 cm);
 • klej;
 • Nóż piśmienne;
 • Licznik linii metalu;
 • śrubokręta;
 • kwadraty, wykończenie z tworzywa sztucznego (na rozpocząć przyklejony do fałdy, które ramki po usunięciu nadmiaru nie kolorowa).

Zalecenia dotyczące produkcji

Ważne jest, aby dokładnie przedstawić uli produkcyjnych z ich rąk. Wymiary rysunki Oni muszą być wyraźnie oznakowane. Styropian są kruche.

Nie może być żadnych luk, ponieważ między ścianami obudowy może zacząć przenikać promienie świetlne i gnawing owady zaczynają otwarcie. Rezultatem jest dodatkowe nacięcia.

Wszystkie instrumenty powinny być pod ręką. Papeterii nóż powinien być dobrze naostrzone.

Dolny otwór znajduje wytrzymały siatka, która odpowiada wielkości komórek wynosi nie więcej niż 3,5 mm. Doskonałym wyborem będzie siatka na strojenie samochodu, wykonany z aluminium.

faza produkcji

Projektowanie dla pianki polistyrenowej produkcja uciekają się do stosowania na rysunku. Wszystko musi być wytyczona wcześniej.

 • Wziąć nóż i oznakowane linie, z zastrzeżeniem odpowiednim kątem jest prowadzone kilka razy, aż na panelu nie będzie przecinać do końca. Ponieważ forma wstępna jest wykonana.
 • Powierzchnie które mają być łączone, są pokryte klejem i ciasno ściśnięte. Części mocowane za pomocą śrub. Czy wycofać z łącznikami 10 cm.

Recenzje pszczelarzy wzorów z styropianu

Należy zauważyć, że reakcje ludzi doświadczonych w pszczelarstwa negatywny raczej niż pozytywny.

 • Według wielu niezależnych domów produkcyjnych takie trudne, ponieważ materiał jest ciągle psuje.
 • Podczas czyszczenia ciało polistyren podatne na upadek.
 • Materiał podlega szybkiemu zużyciu. Musimy uciekać się do uszczelniania pęknięć propolisu.
 • W zimie, to rój psujących żywność.
 • Anatomiczne stanie wilgotnym i pokryta warstwą formy. Więc należy do siatki.
 • Styropian utrzymuje stałą temperaturę.
 • Projekt powinien ani o tym strajku.
 • Bee dopuszczalny materiał naturalny, który jest drzewo. W naturze są przyzwyczajeni do dziupli. Drewno jest znacznie silniejszy i bardziej przydatne do produkcji miodu.
 • Wiele osób skarży się, że takie domy dostaje dużo światła.
 • nie mogą malować, ponieważ materiał jest wrażliwy na rozpuszczalniku.
 • Dezynfekcja ula palnik jest niemożliwe, a często larwy wnikają takiej struktury.

W Europie produkcja uli dla pszczół styropian zyskał szeroką popularność. Pszczelarze twierdzą, że wybór tego materiału jest dobrym rozwiązaniem. Nie dawno odeszła z użycia drewna, który ma również swoje wady.