764 Shares 2477 views

Łowienie zherlitsy – dziedzictwo przodków

Łowienie zherlitsy – starożytne metody połowów, na swój sposób bardzo ciekawy i praktyczny. Najczęściej zherlitsy do połowu szczupaka, ale jest ona wykorzystywana, choć rzadziej, także łowienie sum, okoń, miętus, okoń.


Łowienie zherlitsy – zhivtsovy tego rodzaju połowów, która używa specjalnego urządzenia połowowe. Istnieje latem i zimą zherlitsy. zherlitsy letni dzieli się na lądzie i zmiennym (tak zwane „Kręgi”), Winter zherlitsy są nadlodnye i subglacjalnych.

Konstrukcja letnim (wybrzeże) zherlitsy:

– haczyk z przynętą ryb (lub ogólnie podwójnym trójnika, ale także pojedynczy haczyk może być wykorzystywane);

– Gruzja;

– Pojedyncze włókno lub kord (grubość zależy od wielkości ryby, na której jest ustawiony zherlitsy);

– urządzenie do nawijania żyłki lub przewodu (cewka lub drewna odłamek rozgałęziony);

– drążek, który jest umieszczony na brzegu pod kątem do korpusu z wodą.

Cewka lub pyłek z poprzecznym zwojów żyłki (string) jest przymocowany do słupa Shore. Pływające zherlitsy ustawiony z łodzi, a następnie łodzią zaznaczone, wskazane jest, aby zrobić to 2 razy dziennie.

Projekt zherlitsy zima :

– pręt, który jest zamocowany w pobliżu zagłębień;

– połowy linii, zamocowany do pręta;

– poklovki sygnalizacji (gałąź, ciąć, etc.);

– haczyk z przynętą ryb;

– Gruzja

Nadlodnye zherlitsy różnią się od subglacial że ten ostatni nie zapewnia przyzewowy poklovki. Tak więc, na łowienie zherlitsy subglacjalnych – to znaczy, pasywnego rodzaj wędkowania. Oznacza to, że można umieścić zherlitsy wieczorem i rano, aby zebrać połowu. Rybacy często zherlitsy siebie, więc ich rodzaje i wzory, istnieje wiele. Co doświadczeni subtelności Rybak i sekrety ich produkcji i użytkowania.

Dość popularne okoń rybacki zimą na zherlitsy. Zazwyczaj są one umieszczone blisko rozdarcia, Suszka przy wyjeździe z boksów, czyli w miejscach, gdzie dno topografia jest zmienna. Dużo szczęścia dla rybaka – aby otrzymać paczkę sandacza lub studni, gdzie mieszka. Aby to zrobić, trzeba stale zmienić zherlitsy w niskiej Klove. Aby uzyskać wskazówki dotyczące zherlitsy do połowu sandacza wziąć dolną małe ryby – byczek, okoń, babcię lub kryzę, ponieważ okoń lubi znaleźć pożywienie bliżej dna. Jak wiesz, tym dłużej trzyma staw lód, im grubsza jest, a mniej tlenu w wodzie, dlatego najlepiej do połowów zimą zherlitsy w pierwszej połowie zimy w grudniu i na początku stycznia. Również dobre poklovka obserwowane na początku wiosny, ostatni lodu. Ale w tym czasie, musimy być bardzo ostrożni, ponieważ często są pękanie lodu. Kiedy okoń rybacki zimą na zherlitsy w rzekach wykorzystywanych szprota przynęty lub Leucaspius ponadto, że jest wygodny w użyciu, zamrożone, ponieważ w trakcie wygląda dla ryb drapieżnych jak żywy.

Zherlitsy łowienie w drugim sezonie wymaga przestrzegania kilku prostych zasad ich instalowania: Wiosna zherlitsy umieścić na średniej głębokości, w spokojnym miejscu, lato doświadczonych wędkarzy zaleca się umieścić je w pobliżu zaczepów i trawę, bliżej upadku – w dużych, otwartych przestrzeniach zbiorników wodnych.

Aby zherlitsy rybacka była skuteczna, trzeba zainstalować na różnych głębokościach, co najmniej 5 zherlitsy, które są rozmieszczone w organizmie wody w różnych miejscach, w odległości około 10 metrów od siebie. Wiadomym jest, że każdy grzędy kontrolować swoje terytorium, ponieważ w jednym miejscu, jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, aby złapać kilka ryb.

Połowy szczupaka na zherlitsy stosowane zherlitsy dłużej, około 10, ale musimy pamiętać o lokalnych zasad połowu ryb, dowiedzieć się, czy liczba zherlitsy za granicę osoby.

Wielu wędkarzy pogardliwym z zherlitsy proekologiczna, ponieważ ta metoda nie wymaga bezpośredniego zaangażowania rybaków, ale przygotowania do niego – całkiem romans czasochłonne, a dla tych powodów łowiących na zherlitsy – nie dla każdego. Ale nie jest to metoda i wielu zwolenników.