727 Shares 3324 views

Dlaczego liście dębu są symbolem zdrowia, długowieczności i sprawności wojskowej?

Wiele osób uważa, że liście dębu są takie same w przyrodzie. Ale to nie jest przypadek. Wiadomym jest, że gatunek drzewa, znajdujące się w różnych częściach świata, istnieje ponad sześćset. Jeśli chodzi o kolor, latem liście mogą być przed światłem i ciemnej zieleni do srebra. I dęby rosnące na stokach Himalajów, mają wiele różnic szkockiego lub tropikalnego Polinezji, choćby dlatego, ciepłe szerokościach geograficznych klimat jest evergreeny, nie zrzucają liści w zimie, jak ma to miejsce u nas.

Jednak wszystkie liście dębu są zawsze szeroko, więc trochę mylić ich z klonu, zwłaszcza jesienią, gdy są one malowane w niezwykłych pstrych kolorach wszystkich odcieniach. Podobnie jak większość liściastych, mają cienką płytę, a zawiłe zęby – ich cechy. Powyżej tych ząbków i różnią się pewnymi rodzajami dębów, oraz obecności lub nieobecności liścia na pistolet i cechy geometryczne – mogą mieć kształt owalny lub elipsoidalny.

Miejsca, w których te rośliny rosną gęsto, nazywane gaje dębowe. Dębowych liści na wiosnę na terytorium Rosji tam dość późno i odpadają też ostatni, starając się pozostać na drzewie nawet w stanie suchym.

Drzewo rośnie powoli, najpierw aktywnie rozciąganie w górę, ponieważ nie tolerują cieniowania, co trudne i ma tendencję do słońca. Dopiero po osiągnięciu szczytu swej okazja, zaczyna rozszerzać jego pnia. System korzeniowy jest tak potężny, że gigant nie boi się każdej klęski żywiołowej, więc okres swojego życia – kilka wieków. Tak więc, tylko na terytorium Rosji w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymał bezpieczne zachowanie państwa jest już dwadzieścia osiem dębów starzy, którzy żyli od trzystu do pięciuset lat.

Te giganty są tak uderzające, że od najdawniejszych czasów ludzie dają im święte znaczenie i wykorzystanie dąb pozostawia wiele rytuałów konsumenckich i receptur wróżbiarstwo zmierzające sił przywracających, promocji zdrowia i zachować piękno.

Z tego samego powodu są one tak aktywnie wykorzystywane w Heraldyka różnych plemion i narodów. Najbardziej znanym przykładem jest niemiecka królestwo. Niemcy przez cały czas tak czczony liść dębu wzór których zostały przedstawione na herby i tarcze w średniowieczu, na nagrody i wyróżnienia w ostatnich czasach, na początku II wojny światowej, grawerowane go na najwyższe odznaczenie – Krzyż Kawalerski, który przyznał Większość dzielni oficerowie, a jedynie z prezentacją Fuhrera.

Obecnie, zgodnie z prądem w Stanach Zjednoczonych prawo, jeśli wojsko pokazał heroizm przyznano tę samą nagrodę za drugi, trzeci, czwarty raz, zamiast zleceń oddają się award pierś znak mający pięć stopni Walecznych – liść srebrny dębu. Zdjęcia z tych nagród pokazuje, że każdy z bohaterów jest inny pod względem wielkości i jest dołączony do dodatku Service Ribbon. Pozostawia na nim w bułce wraz z łodygami i żołędzie.