870 Shares 6676 views

Jak zainstalować wtyczkę?

„Wtyczki” Dzisiaj, tematem naszego przeglądu. Co to są te rzeczy, w których są one stosowane i dlaczego są one potrzebne – to zadanie, które mamy teraz do rozważenia.


Dla większości użytkowników, ta kwestia pozostaje za kulisami. Chyba że istnieje pilna potrzeba, nikt specjalnie zbada pytanie „jak zainstalować plug-in”, gdzie można uzyskać i jak wykorzystać do innych celów. Weźmy pierwsze rzeczy pierwsze.

1. Co to jest "plug-in"? W skrócie – to dodatek do programu głównego, który może rozszerzyć jego funkcjonalność. Na przykład, Ninja plug-Hałas oprogramowania Photoshop służy do usuwania „szum” w fotografii cyfrowych. Zwrócić analogię elektrycznych urządzeń gospodarstwa domowego – z dyszą do odkurzacza, które pozwalają na korzystanie z urządzenia podstawowego (odkurzacza) pełniejszego i dla szerokiego zakresu zastosowań. sprzątanie apartamentu, mycie, dezynfekcję powłok miękkich lub usuwania uporczywych zabrudzeń w mieszkaniu, w kuchni, w samochodzie lub w garażu.

W wielu zastosowaniach (programy) użyty możliwość instalowania dodatkowych wtyczek. Możliwość ta jest dostarczana przez dewelopera rozwiązań w zakresie oprogramowania dla własnej lub dla innych deweloperów. Nie wdając się w szczegóły techniczne, a szczegóły można powiedzieć, że z pomocą wtyczek można rozszerzyć podstawową funkcjonalność każdego programu do własnych potrzeb.

Plug-iny są darmowe lub płatne. Aby je zainstalować, czy nie – użytkownik decyduje. Jeśli istnieje minimalna wiedza (jakiego rodzaju wtyczek, gdzie można je znaleźć i jak to naprawić) można osiągnąć pożądane rezultaty przy minimalnym czasu i zasobów.

2. W jaki sposób mogę zainstalować wtyczkę? Odpowiedź na to pytanie jest najlepiej widoczne na przykładzie. Przyjrzyjmy się, jak zainstalować wtyczkę WordPress.

Tło: WordPress – to popularna platforma dla realizacji różnych projektów internetowych (strony internetowej, blogu, stronie). Istnieje ogromna liczba wtyczek dla tej platformy. Są one zbudowane na silniku, i służyć zarówno do przyspieszenia lub zmienić wygląd lub rozszerzenie funkcjonalności tematu.

Przed jak zainstalować wtyczki, trzeba jasno zrozumieć, co robi, jak to działa i jak to jest konieczne ustawienie. Cechą wtyczek jest nieznaczne spowolnienie zasobu. Innymi słowy, im więcej zainstalowaniu wtyczki na swoim miejscu – im dłużej będzie on załadowany i biegać wolniej.

Wtyczka może być instalowany bezpośrednio z panelu administracyjnego, który wykorzystuje funkcję wyszukiwania i pobierać ani instalować jako plik zip do komputera, a następnie przesłać do serwisu bezpośrednio z dysku twardego. Procedura instalacji jest bardzo prosty: znaleźć wtyczki, kliknij „Install”, a następnie pojawi się na liście zainstalowanych wtyczek. Aby rozpocząć korzystanie z niego, trzeba uaktywnić zestaw dodatek. To cały sekret.

Jeśli nie używać dodatek – najlepiej jest usunąć. Niektórzy eksperci uważają, że wtyczka powinny być stosowane tylko wtedy, gdy absolutnie bez nich nie może zrobić. Co jest lepsze w Twoim przypadku – można decydować o sobie. Najprostszym sposobem, aby sprawdzić doświadczalnie.

Inne pytanie, które chce usłyszeć odpowiedź do dużej liczby użytkowników: co jest potrzebne i jak zainstalować system Windows Player Multimedia. Wtyczka ta jest wykorzystywana w przeglądarkach internetowych do wyświetlania zawartości cyfrowej (audio i wideo), który znajduje się na stronach internetowych. We wcześniejszych wersjach systemu Windows, został zintegrowany z systemem nowszych wersjach jest to konieczne, aby pobrać i zainstalować oddzielny plik.

W celu sprawdzenia tej wtyczki, na przykład w Firefoksie wolnym, trzeba znaleźć zakładkę Narzędzia kliknij add-on (jako opcja, kombinacja Ctrl / Shift / klawiszy A). Można tam zobaczyć listę zainstalowanych dodatków. Jeśli program Windows Media Player nie jest zainstalowany, a on nadal będzie trzeba – download, zapisać na komputerze, a następnie uruchomić i zainstalować. Po restarcie instalacja „ognistego lisa” i obserwować zestaw dodatek.

Podsumowując, chciałbym zrobić krótkie podsumowanie: Dzisiaj przeglądowi co plugin, jak zainstalować wtyczki i jak przygotować go do użytku. Jeśli masz pytania – Google, aby pomóc.