523 Shares 1182 views

Michael Johnson biografia i dokonania wielkiego sportowca

Jeżeli ten zawodnik jest wybrany trenerów na technikę jazdy, że nie minie jeden wybór. Chociaż prędkość ruch był znacznie szybciej niż ich rówieśnicy i poza nią. Jego rekord świata w biegu na 200 metrów tylko zdołał Usain Bolt (Jamajka) na 2008 Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. I jego złoto 400 metrovke posiadaniu do 2016 roku, natomiast w Rio de Janeiro sportowiec z RPA Weide van Niekerk nie poprawił to osiągnięcie o 15 setnych sekundy.

Tak więc, dla kogo to pytanie? Każdy wie Maykl Dzhonson, zawodnik z Ameryki. Styl karierze wciąż zaskakuje analityków (tułów podczas jazdy do tyłu został odrzucony i kroki nie są bardzo długie), wiele z nich nadal nie rozumiem, jak można działać w ten styl, nie wspominając o ustanowienie światowych osiągnięć. Jednak faktem pozostaje, że mimo techniki powtarzanymi potępienie sportowca.

Fakty z biografii

Maykl Dzhonson urodził się 13 września 1967 w Dallas (Teksas, USA). Był najmłodszym z pięciorga dzieci w rodzinie. Jego ojciec był prostym kierowcą ciężarówki, a matka – nauczycielką w miejscowej szkole. Jako dziecko Maykl Dzhonson nosił duże okulary w czarnych oprawkach, uczestniczących w zajęciach dodatkowych dla uzdolnionych dzieci i marzył o zostaniu architektem. Jego dokuczanie „frajerem” i upokorzony, bo unikał sportów zespołowych. Ale w imprezach biegowych w odległości krótkiego i średniego nie miał sobie równych, nie tylko wśród rówieśników, ale także wśród starszych biegaczy.

Pierwsze kroki w tym sporcie

Po kolejnym wygraną w konkursach regionalnych dvuhsotmetrovki Michael przykuły legendarny trener Clyde Hart, którzy docenili jego inteligencję, charakter i ciężkiej pracy. Tak rozpoczął się już poważne szkolenie i kształcenie w liceum w Baylor. W 1986 Maykl Dzhonson w damskich 200 metrów ustanowił rekord krajowy dla szkół – 20.41 sekund. To dało mu prawo do zabierania głosu na olimpiadzie w Seulu w 1988 roku, ale z powodu kontuzji musiał przegap tej wielkiej imprezy.

osiągnięcia sportowe

W 1990 Maykl Dzhonson ukończył z wyróżnieniem na Uniwersytecie Baylor i wygrał 200-metrovku (20.54 sekund) na Igrzyska Dobrej Woli w Seattle (USA). W następnym roku zdobył na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce są na tym samym dystansie – 200 metrów (20,01 sekundy) do Tokio (Japonia). A potem przyszedł drugi olimpiadę w karierze Michaela – 1992, Barcelona (Hiszpania). Ale nie było bez incydentów. Dostał zatrucie pokarmowe, Maykl Dzhonson nie kończy konkurencję w swojej koronie w czasie 200 metrovke. Ale zanim zdążył odzyskać i zdobyć siłę, Michael wciąż wziął złoty medal olimpijski w metrach 4×400.

W 1993 roku, po wygraniu wyścigu 400 metrów na mistrzostwach kraju w Eugene Michael poszedł do następnego mistrzostw świata w Stuttgarcie (Niemcy). Tam ponownie otrzymał złoto w 400 metrovke (43.65 sekund) i cztery przekaźnika czterech metrów. Maykl Dzhonson zespół ustanowił rekord świata – 2 minuty 54,29 sekundy. I zawodnik na jego kolanach zwycięstwa w przekaźniku pokazał najlepszy wynik w historii biegu jedno okrążenie wokół stadionu – 42.94 sekund! Nikt w historii ta nie powiodła się. W 1994 roku wygrał wszystkie swoje starty na 400 metrovke. Nawet ustawić rekord życiowy na 100 metrów – 10,09 sekundy. Po wygraniu Igrzyska Dobrej Woli w Petersburgu, 200 metrów i 4×400 metrów został odznaczony Dzhessi Ouensa (dwa razy w karierze).

Sezon 1995 był pełen osiągnięć obok. Wygrywając wszystkie medale na 200, 400, 4×400 metrów w mistrzostwach kraju w Sacramento, Maykl Dzhonson, powtarzając to samo i na Mistrzostwach Świata w Göteborgu (Szwecja), zwróciła rekordy świata na tych dystansach. Na dvuhsotmetrovke Michael miał nie tyle szybkość, pobiegł do 19.79 sekund (rekord świata – 19,72 sekund – w tym czasie to zostało ustanowione przez włoski Pietro Mennea w Meksyku w 1979 roku). Aby rekord na 400 metrów i miał niewiele – zaledwie jedną dziesiątą sekundy. Maykl Dzhonson, sprinter z niezwykłą techniką, uruchomić je na 43.39 sekund (rekord świata na tym dystansie była na rodaka z USA, Butch Reynolds – 43.29 sekund). I legendarne Igrzyska Olimpijskie w 1996 roku w swojej ojczyźnie – w Atlancie, USA.

IAAF uczynił wniosek do Komitetu Olimpijskiego, aby specjalnie dla ras Michael Johnson, tak aby mógł odzyskać odległości między 200 i 400 metrów. Organizatorzy zgodzili się na te warunki, i nie bez powodu. Maykl Dzhonson, międzynarodowy biegacz wygrał zarówno odległość i na dvuhsotmetrovke ustanowił rekord świata (po raz drugi w ciągu roku) – 19,32 sekund. A w 1999 roku w Sewilli (Hiszpania) w Pucharze Świata, Michael i wreszcie przekroczyła rekord na 400 metrów – 43,18 sek. Z tej odległości, Michael zdobył ponad 50 zwycięstw z rzędu! Również w 2000 roku w Sydney, wziął dwa złote medale – na 400 i 4×400 metrów, a zakończył swoją sportową megakareru.

Życie legendarnego sportowca dzisiaj

Teraz Maykl Dzhonson mieszka w Kalifornii wraz z żoną i dwójką dzieci. Skomentowane zawody w lekkiej atletyce w telewizji. Jest kuratorem młodych sportowców i właściciel swojej firmy w dziedzinie zarządzania sportowego. W historii tego sportu w celu uzyskania zostanie zapamiętany na długo jako sportowców i wielu fanów.