99 Shares 2255 views

Nowoczesna klasyfikacja. Choroba nadciśnieniowa serca i jej formy

Zgodnie z chorobą nadciśnieniową zrozumieć podstawową nadciśnienie nieznanego pochodzenia. Oznacza to, że jest niezależny formy, w której następuje wzrost ciśnienia bez widocznej przyczyny i nie jest związana z innymi zaburzeniami. Nadciśnienie należy odróżnić od nadciśnienia wtórnego, wysokie ciśnienie krwi, który jest objawem choroby z liczby sercowo-naczyniowego, nerek, zaburzenia neurologiczne, endokrynologicznych i innych.

Od początku 20 wieku oferowane więcej niż jedną klasyfikację. Nadciśnieniowa choroba serca dzieli się na typy według jednego lub więcej tych kryteriów. To rozróżnienie jest konieczne, ponieważ skuteczne leczenie ważne jest, aby określić formę choroby.

Co jest obecnie wykorzystywana klasyfikację? Choroba nadciśnieniowa serca może być usystematyzowane przez wyglądu pacjenta, przyczyny występowania, poziom wzrostu ciśnienia, charakteru występowania, stopnia uszkodzenia narządów, możliwości zwiększenia ciśnienia tętniczego krwi. Klasyfikacja ze względu na wygląd w dzisiejszych czasach nie jest używany, pozostałe są nadal aktywnie wykorzystywane w praktyce medycznej.

Dziś lekarze na całym świecie często dzielić nadciśnienie na poziomie ciśnienia krwi i stopnia uszkodzenia narządów, zaburzenia krążenia krwi, które z powodu choroby.

Praktyczne znaczenie w medycynie ma klasyfikacji AG na poziom ciśnienia w mmHg. Sr.:

 • optymalna wartość – 120/80;

 • Normalny – 120 / 80-129 / 84;

 • granica normalny – 130 / 85-139 / 89;

 • I stopnia AG – 140 / 90-159 / 99;

 • II stopnia AG – 160 / 100-179 / 109;

 • III stopień AG – więcej 180/110.

Choroba nadciśnieniowa serca. Poziom ciśnienia klasyfikacja

Istnieją trzy stopnie choroby, a ich nazwy nie scharakteryzować stan pacjenta, ale tylko poziom ciśnienia:

 • I stopnia – miękkie: ciśnienie może być w zakresie 140-159 / 90-99;

 • II stopień – umiarkowany: BP 160-179 / 100-109;

 • Klasa III – twardy: BP ponad 180/110.

Klasyfikacja nadciśnienia tętniczego w etapach

W tym przypadku, choroba dzieli się w zależności od stopnia uszkodzenia narządów i wyróżnić następujące etapy:

 1. Po pierwsze. Wzrost ciśnienia krwi i trochę niestabilne, zazwyczaj dzieje się podczas ćwiczeń. Brak zmian w narządach. Nie ma żadnych skarg, ciśnienie normalizuje się po wakacjach bez brania leków.

 2. Po drugie. Zauważono uporczywy wzrost ciśnienia krwi, w związku z czym są zmiany w narządach, ale ich funkcja nie jest osłabiona. wzrost lewej komory jest często obserwowane. Dalsze, ewentualne zmiany w nerkach, naczynia krwionośne w mózgu, siatkówce. Wymaga ciągłego monitorowania ciśnienia i otrzymać odpowiednie leki.

 3. Trzeci etap. Ciśnienie utrzymuje się na wysokim poziomie. Władze nie tylko zmieniło, ale także naruszenie ich pracy. Zazwyczaj rozwój niewydolności serca i nerek, krwawienie i pojawiają zwyrodnieniowe dna oka zanik i obrzęk nerwu wzrokowego. Pokazuje przyjmowania leków.

inne klasyfikacje

Następującą klasyfikację. Choroba nadciśnieniowa serca może mieć cztery warianty zwiększonego ciśnienia :

 • skurczowe – zwiększona górna, dolna – nie więcej niż 90 mm Hg. Art.;

 • rozkurczowe – zwiększona tylko dolna, górna – mniej niż 140 mm Hg. Art.;

 • skurczowe;
 • labilne nadciśnienie – ciśnienie spada bez stosowania leków przeciwnadciśnieniowych.

Jest inna klasyfikacja. Nadciśnieniowa choroba serca można podzielić ze względu na charakter przepływu. Istnieją dwie postacie choroby: łagodne i złośliwe.

W pierwszym przypadku nadciśnienia rozwija się powoli, przechodzi przez trzy etapy, zgodnie ze stopniem przyrostu ciśnienia i ciężkość zmian w organach wewnętrznych, ze względu na wysokie ciśnienie krwi.

forma złośliwa jest rzadkością. Zazwyczaj rozwija się u dzieci i młodzieży jest inny stabilny wysokie ciśnienie krwi, ciężka narządów. Charakteryzuje się objawami takimi jak: bóle głowy, skurcze, wymioty, przemijającej ślepoty, śpiączki.