202 Shares 9321 views

Repin obrazy z tytułami, historii, historii

Ilja Repin Efimovich – rosyjski malarz portret, mistrz scen krajowych i historycznych. Repin obrazy z tytułów pozwalają nam zrozumieć portrety ludzi, których stworzył. Po kilku bohaterów znanych obrazach jak nazwiska, status społeczny drugi pozwala zobaczyć nazwę obrazu.

„Barka przegubowe na Wołdze” (1870-1873 gg.)

Do tego jego monumentalnego dzieła, artysta był kilka lat. Jakoś jest nad brzegiem Newy, ujrzał wioślarzy, ciągnąc barkę. Niedaleko od tego miejsca spacerowych panowie w odświętnych strojach. Kontrast był tak wielki, że malarz postanowił przekazać swoje wrażenia co widział na płótnie.

Po pierwsze, chciał budować historię na kontraście – bogatych panów i ciągnięcie nadmiernych przegubowe ciężarem. Mistrz zrobił wiele szkiców. Ostateczna wersja Ilya Yefimovich postanowili uchwycić Wołgi, na których banki są zmęczone przegubowe działające na ich ciężkiej pracy.

Oni pociągnąć paski, które są związane z barki. Według mieliznach własna łódź nie mógł przejść, więc ludzie zaciągnął go w ten sposób. Można zauważyć, że są one bardzo małe dla takiego dzieła jak odzież wioślarzy od dawna w strzępach. Twarze czarno przez słońce i ciężkiej pracy.

Nieco rozwiać smutek widząc niewesoły wioślarzy życiowe opalizujące kolory, który przedstawia niebo i morze.

Ale nie wszystkie Repin z nazwami tak smutne ilustracje opowieści „Sadko” bardziej optymistyczne.

„Sadko w podwodnym Królestwie” (1876)

W 1871 roku artysta namalował szkic do baśni „Sadko”, nazywając go „kobieta ze sztyletem”. Przedstawia dumną orientalne piękno w pół. Dziewczynka narodowy fryzura i ubranie. Długie czarne włosy opadają na ramiona. Dziewczyna posiada osłonę, jest spokojny i skoncentrowany – przy najmniejszym niebezpieczeństwie dostanie sztylet i wykorzystać go jako broń do obrony.

W latach 1875-1876 istnieją inne Repin z tytułami na ten temat. W 1875 roku stworzył szkic na płótnie „Sadko”. Ale twarze dziewcząt, którzy mieszkają w podwodnym królestwie istnieją subtelne. Ale już skończył obraz widoczny nawet najmniejsze rysy twarzy z uroków morza. Podwodny król chciał poślubić Sadko jeden z nich, a dla młodych ludzi zaprezentował się kilkaset młodych dziewczęta.

Artystka zdołała przekazać nawet odbicia wody, niezawodnie stanowią pęcherzyki powietrza. Podczas oglądania tego dzieła sztuki widz może się wydawać, że, wraz z głównym bohaterem jest w podwodnym świecie.

„Żebrak” (Dziewczynka rybak) (1874)

Stworzenie wielkiego rosyjskiego malarza można zobaczyć w Galerii Trietiakowskiej i innych muzeów w całym kraju i na świecie. Aby nie iść tak daleko, można zobaczyć zdjęcia zrobione z oryginalnych obrazów.

Repin realistycznie przedstawiona, co widział. Na swoich płótnach zawsze pozostanie nie tylko wizerunki szlachty, ale także ludzi, którzy nie mają prawie nic. Repin obrazy z tytułami pomóc dowiedzieć się, kim byli ci ludzie w XIX wieku.

Żebrak dziewczyna najwyraźniej mieszkał w pobliżu rzeki i był fisherwoman. Z historii pisania tego arcydzieła jest oczywiste, że dziecko mieszkał we francuskim mieście Wehle. Dziewczyna stanowią dla artystów i osób zarabiających na chleb. Według Ilya Yefimovich, rysować nie było łatwe, ponieważ dziewczyna krzywiąc się i ciągle obracał. Ale godziny mistrz był w stanie złapać myśli, uczuć, stan wewnętrzny.

Natura na płótnie przedstawionego jakby martwe kolory, cała uwaga jest zwrócona na dziecko: sun-bielone rzęsy, brwi, włosy, spierzchnięte dłonie. Repin był w stanie nawet najmniejsze szczegóły, aby przekazać odzież nędzarza za dziewczęcy.

Wielu artystów, krytycy twierdzą, że pisząc ten obraz, Repin raz pierwszy odbył się jako wielki portrecista.

Repin (zdjęcie) z nazwiskami

Jednak artysta kontynuuje pracę w różnych gatunkach. W tym samym roku, istnieją inne znane malowidła autorstwa Repin z tytułów jest „Portret Elizavety Mamontovoy”, „Portret Ivana Sergeevicha Turgeneva”, „Ukraińska kobieta w płot”, a także mały obraz „Droga przez wąskie przejście” i innych obrazów.

Obraz „Droga przez wąskie przejście”, autor przedstawił wąską ścieżkę, a po obu stronach malowniczej przyrody wzgórz – jasny kwiaty na tle zielonej trawie.

w Paryżu

Podczas pobytu we Francji, mam doświadczenie przypływ inspiracji Ilja Repin. Zdjęcia z tytułami, że ma napisane, że jest nie tylko „żebrak” i „Sadko w podwodnym Królestwie”, ale także „Droga na Montmartre w Paryżu”, „Paris Cafe” i inni.

W „Paris Cafe” (1875), widzimy bogate i stylowo ubranych ludzi. Jeśli widok równolegle więcej zdjęć i ubogich dziewcząt, kontrast będzie znacząca. Kawiarnia panie i mężczyźni smaczne jedzenie, picie, odpoczynek.

Na pierwszym planie pokazuje zadbane kobiety w czarnej sukni. Widać, że jest bardzo pewny siebie, bo wie o ich atrakcyjności. Przy sąsiednim stoliku siedział mężczyzna, był tak zagubiony w kontemplacji piękna, że nie zważali na prośbę jego córki. Może tylko ta dziewczyna siedzi obok jej opiekunka z czerwoną wstążką we włosach i młody człowiek czyta gazetę, prawdziwy, na żywo osobę. Cała reszta jest jak woskowych figur, które nie mają prawdziwych ludzkich uczuć.

"Unexpected"

Ale wiele emocji można zobaczyć na płótnie, malarz stworzył w latach 1884-1888. Mówiąc o których znajdują się obrazy artysty Repin z nazwami znanych wszystkim, jest to niemożliwe, aby przypomnieć to.

Po pierwsze, artysta chciał przekazać czasu powrotu do rodziny od dziewczyny szkoła studentek. Ta wersja, napisana w 1883 roku, również pozostał wstęga ma małe rozmiary.

W 1884 roku artysta namalował podstawową wersję obrazu. Przedstawia wygnańca, który powrócił do swojej rodziny. Starsza kobieta na pierwszym planie wstała z krzesła, aby sprostać jej syna. Chłopiec siedzi przy stole, przyjazd szczęśliwy ojca. Dziewczyna wygląda podejrzanie, bo nie uznają ten człowiek tacie. Być może była dzieckiem, gdy jego ojciec został zesłany na Syberię, więc zapomniał o swoich możliwości. Kobieta przy fortepianie, najwyraźniej przybył wraz z żoną, patrząc na niego ze zdziwieniem i radością.

Obraz jest wypełniona powietrzem i światłem, które podkreślają jej pozytywnych treści. Podobnie jak w innych wielkich obrazów Repin, jest bardzo realistyczny i prawdziwy do całej imprezy.