897 Shares 9272 views

Nokia E72 smartphone: dane techniczne i opinie

Światowy rynek urządzeń dotykowych smartfonów jest tak zatłoczone, że kupujący, który chce kupić tradycyjnego przyciskowe gadżet jest dość trudne do poruszania się w wyborze. Po tym wszystkim, nie każdy potrzebuje ekranu dotykowego, dla niektórych pełna klawiatura fizyczna jest jeszcze do przyjęcia do pracy i wypoczynku. Celem tego artykułu – wielki smartfon Nokia E72, który w odróżnieniu od reszty konkurencji, wraz z dużą funkcjonalnością i ma zwykły przycisk klawiatury. Specyfikacje i opinie właścicieli pomoże potencjalny nabywca na lepsze zapoznanie się z gadżetu.


Pozycjonowanie na rynku Nokia E72

Smartphone koszt klasy biznesowej około 6500 rubli przeznaczony jest przede wszystkim dla ludzi biznesu i pracowników struktur handlowych, gdzie głównym kryterium wyboru to: wysoka niezawodność i wsparcie wszystkich standardów korporacyjnych na bezproblemową komunikację. Przede wszystkim mówimy o: dostęp do zasobów, e-mail, komunikatory. Więcej żywotność baterii, jakość komunikacji w sieci GSM i łatwy w obsłudze funkcje do pracy z dokumentacją są również jednym z warunków godnego gadżetu.

Smartfon Nokia E72, którego charakterystyka większy nacisk na komunikację, a nie zabawy i gry, odpowiednie i fanów komunikatorów, bo praca z fizycznej klawiatury w sprawie procedury bardziej komfortowe niż dotykowych przycisków na ekranie (dowodem na to jest fakt, że wszystkie stacje robocze użytkowników wyposażone w urządzenia przyciskowe, nie dotykać).

Pierwszy znajomy z gadżetem

Smartfon, podobnie jak każdego innego urządzenia cyfrowego, wykonane spotkać opakowania. A nabywca może być w znacznym stopniu zirytowany, kiedy zobaczył malutką skrzynkę, w której, oprócz Nokia E72 gadżetu, ładowarką i instrukcją obsługi, nic. To jest polityka firmy – nadal jest to telefon biznesowy, a nie centrum multimedialne.

nie być w stanie przyczepić się do jakości montażu, ta kategoria telefony zgodne z międzynarodowymi certyfikatami jakości. konstrukcja metalowo-plastikowy nie posiada żadnych wad – wszystkie elementy są idealnie dostosowane do siebie. Nawiasem mówiąc, ze względu na heavy metal na tyle inteligentny, ale właściciel szybko się do tego przyzwyczaić. Wybierz kolor rynek jest mały, ale, jak wynika sprzedaży, popularne są czarne, stali i brązu koloryt ciała.

gadżet ekran

Posiadanie urządzenia z ekranem dotykowym Nokia E72 jest wyraźnie nie podoba, bo 2,3 cala na ekranie TFT o rozdzielczości 320×240 pikseli jest bardzo niska. Jednakże producent był w stanie stworzyć takiego funkcjonalnego menu oprogramowania dla biznesu, że wielu deweloperów może pozazdrościć zawartości informacyjnej i zarządzania. Urządzenie wyświetlające posiada doskonałe odwzorowanie koloru (16,700,000) kolorów, ma wysoki kontrast. Nawiasem mówiąc, to jest w stanie regulować niezależnie sterowany czujnikiem światła. Ale z kątem oglądania, rzeczy są bardzo złe. Wyświetlanie treści multimedialnych dla dużych firm jest mało prawdopodobne, aby na ekranie smartfonu.

Nokia nie robi głośne oświadczenia dotyczące bezpieczeństwa ekranie przez czynniki zewnętrzne, ale właściciele smartphone w swoich opiniach, że urządzenie posiada pewną ochronę. Tak wielu użytkowników, stwierdzono, że panel przedni jest pewnie chroniony przed wilgocią – rozmowy w strugach deszczu nie wycofa się z inteligentnego systemu telefonicznego. Spada na asfalcie w dół ekranu można tylko porysować ciała, wyświetlacz nie jest jeszcze wyłączony.

Łatwość obsługi

Telefon Nokia E72 posiada pełną klawiaturę, oprócz tego, że klawiatura numeryczna jest położony w formie klawiszy funkcyjnych, ale w pracy jest prawie niewidoczny, ponieważ oprogramowanie nie wie, kiedy niezależnie przełączyć się wprowadzić cyfry. Przyciski są wykonane z tworzywa sztucznego i mają dość znaczny ruch. Nacisnąć kilka przycisków nawet kciuk jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ponieważ wszystkie klawisze są niezależne i mają niewielkie zwężenie. Wbudowane oświetlenie klawiszy pozwala na pracę ze smartfonem w ciemności.

Szczególną uwagę zwraca się joystick, który został zapożyczony z high-tech i bardzo drogie BlackBerry. W rzeczywistości, jest to mała tabliczka dotykowa, że jego funkcjonalność jest bardziej podobny do laptopa touchpad. Wokół czujnika ma ramę z tworzywa sztucznego, która ukrywa 4 konfigurowalne przyciski. Pomiędzy klawiaturą a ekranem jest zestaw dodatkowych przycisków, które mogą być również dostosowane.

Interfejsy i złącza

Ładowanie akumulatora na dwa sposoby: na dolnym panelu znajduje się tradycyjny pin z Nokia, posiada również złącze interfejsu micro-USB, który telefon jest na lewym pasku bocznym. Pokrył korek i, jak wspomniano przez właścicieli w ich opinii, jest wykonana solidnie, martwić zużyciem elementu zamykającego nie jest konieczne. W pobliżu, na tych samych klapa skrywa kartę odbiornik (micro-SD), pozwala na wstawianie i wycofać przewoźnika bez odłączania urządzenia.

Podobnie jak w przypadku przyszłych właścicieli i lokalizacji wyjścia audio dla słuchawek – umieścić go na górnej części urządzenia, obok przycisku zasilania, co jest szczególnie przydatne, gdy telefon Nokia E72 w torbie. Producent nie chciwi, i dostarczyła jej urządzenie przyzwoity system audio wdrożone na poziomie sprzętowym. Oprócz jakości dźwięku głośnik stereo też w stanie zapewnić odpowiedniego dźwięku. Można to sprawdzić samemu, wystarczy podłączyć do głośników telefonicznych zasilany.

interfejsy bezprzewodowe

Standardowy moduł Wi-Fi w telefonie Nokia E72, którego cena jest poza zakresem urządzeń budżetowych realizowanych na starej technologii, a także wspiera standardy 802.11b / g, to wygląda trochę dziwnie. To samo dotyczy Bluetooth – to działa na technologii 2.0 + EDR. Jednakże, jak wskazano przez właścicieli w ich opinii, jest wystarczająco funkcjonalny, aby użyć „hands-free” synchronizacja plików i używać telefonu jako modemu bezprzewodowego.

Właściciele Gadget negatywnie zareagował na nieobecność w port podczerwieni, który był modyfikacją poprzedniego telefonu (Nokia E71). Po tym wszystkim, całe oprogramowanie dla multimediów pod OS Symbian obsługuje danych IrDA.

funkcje komunikacyjne

Wsparcie dla wszystkich istniejących standardów 3G w naszym kraju jakoś mniej interesujące dla użytkowników, a nie kanału informacyjnego pełna transmisja GPRS / EDGE. Praktyka pokazuje, że 99% smartphone w poprodukcyjnym powolnym, ale bardzo wiarygodnego i stabilnego kanału komunikacyjnego. W ogóle, z odbiorem sygnału z gadżetów pełnym porządku, ponieważ organizm ma Nokia E72 metalową osłonę pokrywy baterii, która działa jako pełnego dookólnej działania anteny.

Wbudowany klient modem, e-mail (w tym Microsoft Exchange), certyfikaty HTML-browser wsparcia i autoryzacji pozwalają na skorzystanie z licencji smartphone w każdej sieci firmowej zbudowanej na systemie Windows lub Unix.

Producent ogłosił wsparcie technologii GPS smartphone, ale to jest realizowane w oparciu o A-GPS (oblicza pozycję pomiędzy komórkami). Nawigacja oparta jest na Nokia Ovi wolnego oprogramowania obsługuje karty ładowania i nie wymaga połączenia z Internetem.

zarządzanie połączeniami

smartphone biznesu zdecydowanie musi obsługiwać zestaw głośnomówiący, przekazywanie połączeń i tworzenia konferencji audio. Jest on realizowany na najwyższym poziomie w telefonie Nokia E72. Instrukcje dostarczane w zestawie, szczegółowy opis zarządzania połączeniami, dostarczając przykładów dla dostrojenia smartphone. Dla wielu właścicieli, sądząc po ich pozytywne opinie, była wielka niespodzianka powiadomienie na ekranie gadżetu nieautoryzowanych połączeń do rozmowy (gdy kontakt organizuje konferencję bez ostrzeżenia).

Istnieje również pozytywne aspekty w zarządzaniu połączeń obejmują połączenia przychodzącego podczas rozmowy – telefon da głośnik ucha dźwięki jednostajne wysokie, jak długo, jak właściciel nie raczył odpowiedzieć na wezwanie (zniesienie przyjęcia lub przekazania do haka oczekiwania). Dla pracowników biurowych taka funkcjonalność uniknie kary za nieodebrane połączenie od spółki zarządzającej.

Multimedia i Rozrywka

W opisach smartfonów dla biznesu, bardzo mało uwagi przywiązuje się do wydajności i funkcjonalności odpowiedzialnej za rozrywkę. Ale Nokia E72, według właścicieli, z pełnym porządku. Pełny 5-megapikselowy aparat fotograficzny, telefon jest zaprojektowany do pracy z dokumentacją (na poziomie skanerze), jest bardzo zadowolony użytkownikom. Jako kupującymi w swoich opiniach, wbudowany aparat fotograficzny jest w stanie zastąpić aparat (bez interpolacji, jak to jest w zwyczaju w smartfonach dotykowych). Jednak strzelanie wideo w formacie 640×480 pozostawia wiele do życzenia.

Wbudowany dyktafon jest w stanie nagrywać rozmowy podczas rozmowy, choć i źródłem jest informowany co minutę sygnał dźwiękowy, który emituje w sieci Nokia E72. Firmware przez artystów ludowych, które można znaleźć w Internecie, szybko skorygować nieporozumień z powiadomieniem. A także rozrywki w smartfonie zapewnia radia, które są niezbędne do zestawu słuchawkowego stereo jako antenę.

Konkludując

Na rynku krajowym, smartfon Nokia E72 jest uważana za najlepsze kupuje pod względem ceny i jakości wśród urządzeń przyciskowych bez ekranu dotykowego – to fakt bezsporny. Wszystkie niezbędne funkcje firma została osadzona w jednym urządzeniu, które radzi sobie ze wszystkimi zadaniami.