778 Shares 9633 views

Ze względu na to, co może trzeba wymienić uszczelkę głowicy?

bloki cylindrowe – jeden z najważniejszych jednostek samochód, którego jakość jest bezpośrednio zależne od charakterystyk dynamicznych pojazdu. Głowa znajduje się komora spalania i mechanizm zaworowy, który stanowi zasadniczy element systemu dystrybucji gazu.

Głowica jest przymocowana do urządzenia, tak że sworznie lub kołki, które są stosowane do tego celu, stosuje się tylko jeden raz, po czym stają się one nieprzydatne do tej operacji, jak podano na rysunku.

Tak, że uszczelka jest instalowany między głowicą cylindra. Są chwile, że jej wymiana jest koniecznością.

Ogólnie rzecz biorąc, wymiana uszczelki głowicy – procedura nie jest zbyt trudne, bo to podoba czy nie, to jest poprzedzone usunięciem głowicy cylindra. Oczywiście, nie może być pewne problemy, ale uszczelka głowicy cylindrów – bardzo ważny szczegół, wymiana, która istnieje tylko w skrajnych przypadkach.

W zasadzie, w przypadkach, w których może okazać się konieczne wymienić uszczelkę głowicy, trochę. Po pierwsze – jest to regularne naprawy silnika, w którym głowa jest usuwany. Fakt, że stalowe pierścienie, które są otoczone krawędzi wewnętrznej, z silnym pull-prasowane i stają się nieprzydatne do ponownego użycia. Ponadto, w głowicy, są kanały do przepływu płynu smarującego i płynu chłodzącego. Ich krawędzie stają kudłaty. Ponadto po obu stronach wkładki powlekanych uszczelnienie ogniotrwałe. Jego odzyskanie nie jest możliwe, ale w naszych czasach, wszystkie szczegóły są dostępne w najbliższym sklepie auto.

Ponadto, wymiana uszczelki głowicy ze względu na niską jakość montażu, po zamontowaniu głowicy, ponieważ te ostatnie mogą być pozyskane z brakiem wysiłku. Następnie, na powierzchni widać śladów wycieku oleju lub płynu chłodzącego. Kontakt z pierwszej substancji pomiędzy uszczelką i częściami stykającymi prowadzi do nieuniknionych skutków wycieku cieczy wypełnione w bloku silnika.

Bardziej problematyczne jest wymiana uszczelki głowicy w przypadku wypalenia. Jest to kolejna konsekwencja gapping. Jak wiadomo, temperatura w komorze spalania podczas eksplozji mieszanki palnej osiągnie 800 °. W związku z tym, że uszczelka głowicy, zwykle wykonane z paronita stalowych. Jednakże pierścienie stalowe są umieszczone tylko na wewnętrznej krawędzi tak wycieku gazu ze względu na granicach prowadzi do drastycznego spadku ściskanie w cylindrze, jest możliwe, a w każdym. W konsekwencji – spadek mocy. Taki problem może być identyfikowany za pomocą charakterystycznego szumu. Ponadto taki kanał może wejść do chłodzenia lub smarowania cieczy. Prowadzi to do ich uwolnienia w komorze silnika.

Podczas suwu ssania w cylindrze próżnia, która zasysa olej z układem smarowania przez otwór.

W zasadzie problem ten występuje rzadko, ale jeśli występuje, a następnie przystąpić do usuwania nie jest konieczne, ponieważ taka mała rzecz może całkowicie doprowadzenia dół silnika.