510 Shares 1311 views

Motyl paw – fruwające urody

W starożytnych cywilizacji motyli widzieli symbol duszy, osiągnął oświecenie, tak w starożytnej Grecji o nazwie Butterfly psychikę. Na Zapisz obraz Psyche bogini powiewa na skrzydłach jak motyl. Legendy o motyli całkowitego oddania wszystkich narodów ziemi. I wszędzie jest to związane z duszami – jak katolicy, buddyści i mieszkańcy Nowej Zelandii, czy Zairu. Dawnych Słowian, kiedy zobaczyli motyli, nie tylko podziwiał jej urodę i powitał go ktoś czysty żyje dusza. W ćmy ujrzeli cierpienia dusz zmarłych. W tym względzie oko motyl paw można oglądać ze szczególnym zainteresowaniem.

Przede wszystkim, ten motyl nie pozostawi nikogo obojętnym ze względu na jego piękno. Na skrzydłach wyraźnie widoczne wzory przypominające plamy jasne upierzenie ogon pawia. Ten kolorowy, opalizujący dekoracja jest zarówno tajna broń, zachowując jej życie. Głównym wrogiem tych piękności – ptaki. Jak tylko oko motyl paw wpada w pole widzenia o skrzydlatego drapieżnika, to otwiera swoje skrzydła, a ptaka zobaczyć taką piękną i błyskotliwą miejsce na skrzydłach, co zamarza czasowych. Może ona jest przestraszony, być może – zaskoczony. To wystarczy, aby motyl trzepotały i odleciał z niebezpiecznym wrogiem.

W naszej okolicy znajdują się różne rodzaje motyli w lasach i na bagnach, wśród gęstwiny wrzosu i pokrzywy. Zwykle zakres ich skrzydeł do trzech i pół centymetra, ale wiedeński lub ćmy tego gatunku są również tutaj, charakteryzuje się tym, że mają rozpiętość skrzydeł trzynastu do piętnastu centymetrów. Jednym z największych motyli tego rodzaju jest paw dni motyl i Indian pavlinoglazki. Jego rozpiętość skrzydeł sięga dwudziestu pięciu centymetrów. Podczas lotu, niedoświadczeni ludzie podejmują ten nieszkodliwe stworzenie dla ptaków i czasami nawet przestraszony.

Motyl paw oko, podobnie jak reszta motyl wychodzi z hibernacji, szczęśliwy w zarośla pokrzyw lub pachnących chmielu na jabłka lub gniazd popiół liść z jaj, z których niewiele jest rodzina czarny żarłoczne gąsienice z kolcami i ozdoby wykonane z białymi kropkami i linie. Pojawiające jajko, Caterpillar indeksowania bardzo szybko do najczulszych pędów roślin i zacząć je jeść.

Niezwykła kolorystyka i jasny „Peacock” spot nie pozwalają mieszać ten motyl z innych, ale nie jest jedynym elementem urody. Kolor i jasność barwy skrzydła, zależy od warunków temperaturowych, w jakich tworzenie miały poczwarki. Peacock – motyl, który jest bardzo dobrze przystosowany do siedlisko. Na przykład, nabiera koloru lalka w dokładności, takich jak kolor obiektu, na którym się znajduje.

Dla zima paw motyl wybiera strychach budynków lub drzew dziuplastych, górskich jaskiniach lub piwnicach domów. Po zimowania pod koniec czerwca do połowy lipca motyle przemknąć i mat w celu złożenia jaj. Aw sierpniu pojawiła się nowa generacja młodych.