416 Shares 6507 views

Brodzik z rąk: instalacja, montaż, naprawa

W nowoczesnym wnętrzu łazienki z każdym rokiem coraz częściej wykorzystują prysznice. Jest to spowodowane nie tylko na ich niski koszt i praktyczność, ale również z wygodą.

Dziś można kupić jako całość zestawy urządzeń prysznicem, a każda z jego części składowej osobno. W tym ostatnim przypadku można znacznie zaoszczędzić, zwłaszcza jeśli starają się zrobić brodzik z rąk.

Rodzaje brodzików

Brodzik może być wykonana z dowolnego materiału. To wszystko zależy od preferencji i zasobów. Różnią się one nie tylko w projektowaniu, schemat kolorów, ale także praktyczne. Spójrzmy na każdy oddzielnie przed dokonaniem brodzika z rąk.

Palety z akrylu są trwałe, nie absorbują brudu, nie zmienia koloru z upływem czasu. Jedyną wadą jest możliwość odkształceń. Aby tego uniknąć, tacy akrylowy lub musi być zainstalowany na solidnej ramie, która zazwyczaj pochodzi z nimi, albo korzystać z systemu wsparcia.

Paleta jest wykonana z imitacji marmuru – idealne rozwiązanie dla ludzi praktycznych. Takie produkty są silne, dobrze utrzymane ciepły i nie grzechotka pod bieżącą wodą. Ale to brodzika z rąk nie może zrobić każdy. Wymaga to specjalnego materiału i umiejętności do pracy z nim.

Stalowe i żeliwne patelnie – ślady przeszłości. Są one ogrzewane przez długi czas, bardzo „głośny”, ale silny. Jest to dla pierwszych dwóch powodów, dziś nie są one duże zapotrzebowanie.

Paleta kafli – jeden z najczęstszych typów. To mocne, łatwo umyć i proste w montażu.

Kupić gotowe lub zrobić sobie palet?

Bardzo często w łazience naprawy w danej sytuacji wymaga pewnych parametrów brodzika. W celu znalezienia taki, który jest odpowiedni dla Ciebie, to zajmie dużo wysiłku, a być może więcej niż jeden miesiąc. Dlatego, jeśli masz co najmniej minimalne doświadczenie w naprawie, może również być w stanie dokonać brodzika z rąk.

W tej sytuacji można zrobić nie tylko dusze żądany rozmiar i kształt, ale również znacznie zaoszczędzić. Wynika to z faktu, że w produkcji i montażu brodzika z rękami – to samo. Dodatkowo, materiał będzie kosztować znacznie tańsze niż gotowego produktu.

Co trzeba wiedzieć przed budową brodzika w łazience?

Zazwyczaj w trakcie budowy albo układania płytek w kąpieli podłogi pokoju wlewa się beton. Na tej podstawie można stwierdzić, że najlepszym materiałem na tacy, którą chcesz zrobić na własną rękę jest Dachówka.

Nowoczesne wybór materiału jest tak wielka, że można łatwo wyłowić ten, który jest idealny do Twojego wnętrza w kolorze, wielkości i fakturze. Ponadto płytki są również wykorzystywane do ścian w prysznicu. A jeśli się ściany nad paletą, może służyć nawet jako pełnym węzłem sanitarnym.

Świetna okazja, aby realizować swoje pomysły i pragnienia w rzeczywistość – tworzenie brodziki własnymi rękami. Photo niektórych opcji można zobaczyć w artykule. Warto zauważyć, że nie każdy producent może podobać Ci właściwą wielkość, kształt i konfigurację produktu.

Brodzik w drewnianej wannie

Jeśli chcesz, aby brodzika w rosyjskiej łaźni, to na tej samej zasadzie jak w łazience. Jedyną rzeczą, którą musisz wiedzieć – ściany betonowej wylewki oddzielone pokrycia dachowego oraz folii polietylenowej.

W ogóle, Brodzik jest betonowa podłoga, otoczony płytek, położył na ścianie obwodowej żądanej wysokości. Otwór odpływowy jest zwykle wykonywane w jednym z rogów patelni, a pod nim już przechodzi przewód spustowy. Warto zauważyć, że w kierunku otworu odpływowego jest niewielkie nachylenie.

Zamiast tego, niektóre płytki są układane na gładkiej ozdobnymi kamiennymi ścianami i podstawy palety dla duszy. Jednak wiele osób uważa, że jest to niemożliwe, ponieważ nie dość gładka powierzchnia szybko zapchane brudem, i to jest bardzo trudne do wypłukania.

System odprowadzania wody

Zdecydowaliśmy się montaż brodzika z rąk? System odprowadzania wody – jest to pierwsza rzecz, którą trzeba zacząć. Jeśli podłoga jest płytki, powłoka musi być usunięta.

Przed zaplanować lokalizację otworu spustowego, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że rura odpływowa ścieków muszą być ułożone pod kątem do wody jest odprowadzana grawitacyjnie. W przeciwnym razie, to nie odejdzie.

Zgodnie z ogólną zasadą, montaż brodzika z rąk powinny być wykonywane na wzgórzu. Może to być konieczne, aby podnieść trochę strukturę. W rezultacie, taca będzie nieco podobna do piedestału.

układ taca

Podczas montażu trapu prysznicem i odgałęzienia pożądane jest użycie drewnianych podpór o różnych wysokościach. Będą one dostarczać niezbędnego nachylenie do kanalizacji. W miejscu rury żelaza przyszedł z tworzywa sztucznego. To nie powinno być pomijane w czasie jak zrobisz brodzika z rąk. Są łatwe do przymocowania do drabiny z tworzywa sztucznego, a ponadto będą one służyć przez długi czas.

Po uszczelnić wszystko, czego potrzeba do drenażu, czy jastrychu. Można wlać beton lub całą łazienkę, czy tylko jego część, miejsce w przyszłym prysznicem.

Ściany obwodzie palety

Ścianka otaczająca wyrzuca bezpośrednio po jastrychu. Można to zrobić za pomocą albo cegłę deskowania. Pierwsza opcja polega na płaskich płyt lub specjalnymi osłonami się dwa równoległe pionowe ściany i roztwór wlewa się pomiędzy nimi. W drugim przypadku otaczającej ściany są ułożone z cegły, który jest następnie otynkowany. Należy zauważyć, że ściana wykonana za pomocą szalunku, nie potrzebują dodatkowego tynku do układania płytek na nim. Dlatego tutaj można zaoszczędzić nie tylko czas, ale również wysiłki. Ale każdy robi jak uważa za stosowne.

Po ścianki na obwodzie palety gotowy koniecznie trzeba wykonać dodatkową dno wiązać z nachyleniem do kanalizacji. Kilka godzin później, gdy beton jest suchy, zagruntować i traktować go uszczelniania związku.

Klinkier Brodzik

Całkowicie zainstalowanie brodzika z rąk będą realizowane wyłącznie po obliczu go z płytek ceramicznych. Tu warto zastanowić się, że położył materiał musi jedynie specjalny klej odporny na wilgoć. W przeciwnym razie, płytki pozostać przez dłuższy czas nie będzie.

Tak więc, kupując mieszankę kleju, należy skonsultować się sklep. On zalecane przez producenta. Ponadto, nie zapomnij, aby określić, na jakie konkretne cele trzeba kleju.

Aby uzyskać informacje na temat sposobu przygotowania roztworu, można znaleźć na opakowaniu. Pamiętaj, aby śledzić wszystkie dokładne proporcje. Dokładne wymieszanie mieszanki kleju z wody przy użyciu konstrukcji mieszalnika.

Rozpocząć układanie płytek z rogu. Jedynym sposobem będzie można skorygować wszelkie nieprawidłowości i błędów. Roztwór nanosi się za pomocą specjalnej szpachelki zębatej bezpośrednio na płytce, która jest umieszczona na jastrychu i lekko wciśnięty.

W celu uzyskania płaskich spoin w procesie stawów murowanych pomiędzy płytkami wstawić specjalne krzyże. Po wyschnięciu kleju, należy usunąć krzyże, a szwy na specjalnej mieszanki wodoodpornego.

W końcu, należy przetrzeć płytki wilgotną ściereczką, a następnie – na sucho.

zalecenia ogólne

Jak widać, aby brodzik z rąk nie jest tak trudne. Mimo to, w tym przypadku konieczne jest przestrzeganie kolejności pracy i uwzględniać pewne niuanse.

Eksperci doradzają, aby nie przeprowadzać instalację ogromnej tacy, jak będzie ona znacznie załadowanie płyty. W razie wątpliwości co do swojej kalkulacji lepiej skonsultować się z profesjonalistą w tej branży.

Jeśli chcesz wykonać instalację lub naprawy brodzika do podejmowania własnych rąk w mieszkaniu na parterze domu na wsi lub w tym przypadku lepiej jest do ogrzania podłogi, część pod paletą. Aby to zrobić, należy użyć nowoczesnych materiałów wysokiej jakości. To może być z wełny mineralnej i szkła piankowego. Elektryczne podłoga nie jest zalecane, aby zorganizować brodzika.

Tylko pan, który został zbudowany zgodnie z zasadami i jakości materiałów, będą służyć Ci długo i przyniesie zabawy podczas korzystania z niej. Ponadto, na pewno być dumni z faktu, że zrobiłem to na własną rękę.