440 Shares 8967 views

Loggia – spiżarnia … lub przytulny pokój?

Często zdarza się, że są trudne do zdefiniowania pojęcia, z którymi mamy do czynienia wydają się być, jeśli nie codziennie, to dość regularnie. Na przykład, próbują kontynuować zwrot „Loggia – jest ….” Co to jest naprawdę? Duży balkon? Więc dlaczego pochodzić z jednego słowa do niego? Na pewno muszą być pewne różnice. To właśnie jest tematem tego artykułu.

Rozdział 1. Loggia – to … Dajemy ogólną definicję pojęcia

Na ogół takie dziwne słowo przyszedł języka rosyjskiego we Włoszech i jest to pomieszczenie, w którym zamiast murów można stosować balustrady, pasaże, kolumnady.

W zasadzie można powiedzieć, że leksykalne znaczenie słowa „loggia” pokrywa się z definicją „balkony”. Jednakże, pierwszy zbudowany między ścianami pomieszczenia, tj. E. Jest jak kontynuacja pokoju, kuchni, korytarza mniej.

Najczęstszymi balkony były w architekturze Azji Środkowej i sowieckich wieżowców. Ze względu na klimat Rosji, loggia jest dość skuteczny i wygodny w pomieszczeniach latem. A dlaczego nie? Po tym wszystkim, loggia – jest w tym przypadku dodatkową częścią dzienną, które mogą upiększyć, uszlachetnić, umeblować i cieszyć się świeżym powietrzem i otwarcie sceneria bez wychodzenia z mieszkania. Rodzaj ganku w wieżowcu.

Rozdział 2. Czym różni się od balkon loggia

Choć w dzisiejszym świecie, wielu wciąż wierzy loggia i balkon synonimem spróbować jeszcze zrozumieć te pojęcia.

Architekci uważają, że na balkonie – zawiasach projektu, który rozciąga się od płaszczyzny elewacji budynku, co do zasady, wielopiętrowego. Przestrzeń ta może być przeszklone, więc nie przeszklone. Dach nie jest zawsze dostępny, najczęściej jest to po prostu pokrycie. Zalety tej części mieszkania ze względu na pobliskich okolic.

Ale balkon – to część budynku, otwarty tylko w jednym, zazwyczaj z przodu, z boku. A także balkon jest oszklony i narażone. Ze względu na fakt, że znajduje się w mieszkaniu, istnieje wiele sposobów, aby zmienić ją w salonie, tworząc na przykład przedszkola, sypialni, jadalni lub biura.

Sekcja 3: Jak wyposażyć loggia

Najważniejszym i najbardziej ważną rzeczą do zrobienia przed pereoboruduete loggię – poinformowanie właściwych organów odpowiedzialnych za układ. Ten, zgodnie z prawem, należy uzyskać pozwolenie.

Glazura i wtedy należy zaizolować loggię. I dopiero po uzyskaniu na to zgody demontaż ścian.

Ale swoją drogą, zupełnie nie, aby je usunąć, ponieważ tych ścian – wykonanie – i zniszczyć ich jest zabronione.

Doświadczeni projektanci często przypominają, że poprzez połączenie dwóch pokoi jest prawdopodobne, aby zmniejszyć temperaturę, należy więc zadbać o to wcześniej, tj. E. Ustawienie klimatyzatora lub podgrzewane podłogi.

Cóż, w końcu tego szkolenia będzie najbardziej przyjemne rzeczy: wymyślić, że iw jaki sposób umieścić w swoim domku.

Rozdział 4. Kwiaty na balkonach

Jak wspomniano powyżej, leksykalne znaczenie słowa „loża” jest zakorzenione w ustawodawcę świata mody we Włoszech, ale sztuką zdobienia, według ekspertów, należą do Chińczyków i Japończyków, którzy po raz pierwszy zaczęli dobrze zorganizować tę część mieszkania, przekształcając go w mini ogrodzie.

Od czego zacząć? Przede wszystkim trzeba spojrzeć przez okno i popatrz, jaki kolor pomalowali budynku, zarówno swoje i swoich sąsiadów. Warto też zwrócić uwagę na kwiaty, które zdobią inne balkony. Wszystko to musi być zrobione, aby zobaczyć, jak rośliny będą patrzeć na ogólnym tle.

Wybierając kwiaty, które będą ozdobą Twojego loggia, nie zapomnij, że trzeba szybko rosnąć i być skromny oni, liście – posiada odrębny kolor, to po raz kolejny podkreślić piękno ogrodnictwie.

Nie zapomnij o pnączy, mogą zarówno odświeżyć projekt loggię, i ukryć nie priglyadnye miejsce.

Kwiaciarnie nie zaleca się wybierać kwiaty o silnym zapachu, choć przyjemne dla ciebie. Dlaczego? To przede wszystkim pomaga uniknąć kłótni z sąsiadami, którzy są uczuleni na zapachy.