390 Shares 1619 views

Tajemnice połowu: jak zakładać kuleczki?

Do tej pory złapanie karpia i karpia jest bardzo popularne jako rodzaj przynęty – boilie. Zauważa się, że ryba bardzo lubi tę kurację i przyjmuje ją z przyjemności z dołu lub z powierzchni. Ale trudność takiego połowu polega na tym, że niewiele wędkarzy wie, jak dobrze zakładać buraki. Doświadczeni rybacy z karpia dawno wymyślili bardzo mądry przystawek. Boyle jest zapięty "włosem". Ale najpierw trzeba zrozumieć, jakie są kule i jak one działają?

Rodzaje kulek

Przed zapoznaniem się z tym, jak sadzić kuleczki, musisz je uważnie przyjrzeć. Te przynęty są podzielone na dwa typy: pływające i tonące. Różnią się w sposobie gotowania. Zanurzająca się przynęta jest zaparzana i zamrażana, a gotowane wrzątko gotuje się w kuchence mikrofalowej. Wady są zarówno w pierwszej, jak iw drugiej. Na przykład pływająca przynęta jest bardzo luźna i szybko zwija się. Ale dla sprawiedliwości należy zauważyć, że nie ma wiele różnic w sposobie wygotowywania gotowania tego rodzaju czy innego. Chyba, że w zatapiającym przynętę "włosy" powinny być trochę dłużej. Warto też pamiętać, że pływająca "kuracja" karpia szybko traci swój kształt, więc trzeba być przygotowanym na to, że trzeba go ciągle zmieniać.

Potencjalne problemy podczas gotowania

Podczas łowienia początkujący może mieć wiele problemów. Są połączone nie tylko z tym, jak zakładać kuleczki, ale także z osobliwością przynęty. Przede wszystkim musisz zrozumieć, że jest bardzo delikatny. Dlatego boyle nigdy nie przechodzi sam przez sam haczyk. Jest bardzo prawdopodobne, że kruszy się lub pęknie. Ale nawet jeśli tak się nie zdarzyło, przypadki, w których wrzenie zeszło z haka podczas rzucania, jest bardzo częste. Dlatego sprzęt został wynaleziony "przez włosy".

Jak umieścić tuleje na haczyku

Najczęstszym i wygodnym sposobem na zamocowanie tulei do haczyków jest wyposażenie "włosa". Zasada takiej instalacji jest prosta. Ponadto potrzebna jest cienka linia. Zostanie on przymocowany do haka. Jest również bezpośrednio związana z przynętą. Takie mocowanie jest następujące. Przez otwór wykonuje się otwór przelotowy. W tym celu można użyć cienkiego wiertła lub igły. Nie zapominaj, że sucha piłka jest bardzo delikatna i łatwa do złamania. Po wykonaniu dziury w środku wrzenia, przez nią przechodzi pętla linii. Wkłada się do niej korek. Może to być kawałek meczu lub drutu. Drugi koniec linii jest pewnie przymocowany do haka dowolnym znanym węzłem. Jest to najprostszy sposób na naparowanie kulek. Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, to przynęta będzie tuż za hakiem. Ryba przyciąga przynętą jego wargami. Nie poczuje się brzydką sztuczką, taka instalacja nie wzbudza podejrzeń. Ale nawet jeśli ryba zdecyduje się wypluć przełomową boilie, to się nie powiedzie, ponieważ haczyk prawdopodobnie trafi do miękkiej tkanki. Tak więc następuje samoocenie. Zamontuj haczyk, nie tylko jeden, ale kilka kulek. Są one również przebijane przez linię połowową i wiązane. Jeśli łapanie występuje od dołu, to przynęta w postaci wianka będzie wyglądać jeszcze bardziej apetycznie.