788 Shares 2575 views

Jakie są obowiązki ochroniarza? Urzędnicy, obowiązki funkcjonalne i obowiązki ochroniarza

strażnik zadaniem jest dzisiaj bardzo popularne. A wszystko dlatego, dziś otwiera kolejne sklepy i centra handlowe, gdzie trzeba na odpowiednim poziomie, aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników i klientów, a także towarów i gotówki. Ponadto, służby strażników są stale w potrzebie, roślin różnych urzędów miejskich i wielu innych obiektów. Należy zauważyć, że niektóre z dyrektorów i menedżerów starają się zaoszczędzić na bezpieczeństwo, w związku z czym zaniedbać oni z usług prywatnego ochroniarza lub firmy ochroniarskiej. Jednak dość często po pewnym czasie ich opinia zmienia się dramatycznie. Z reguły zdarza się po kilku nieprzyjemnych incydentów. Uniknąć takich kłopotów, oraz aby zapewnić bezpieczeństwo obiektu ułatwia rekrutację tzw bezpieczeństwa. Proponujemy dzisiaj, aby dowiedzieć się szczegółowo, co jest zawarte w warcie.

Cechy zawód

Jeśli zwracamy się do słownika, można dowiedzieć się, co strażnik – to człowiek, który strzeże czegoś lub kogoś. Jednak opinia, że pracownik jest zaangażowany w ochronę tylko mały błąd, ponieważ zawód ten wymaga znacznie więcej ważnych funkcji.

Tak więc, przede wszystkim, w każdym straży firma lub sklep bezpieczeństwa jest „twarzą” instytucji. Po tym wszystkim, użytkownik lub klient, idąc do biura, pierwszy widzi strażnika. W związku z tym, że jej celem jest, między innymi, jest stworzenie korzystnego wrażenia na kliencie.

Po drugie, osłona musi być prowadzony w przydzielonym pokoju lepiej niż inni pracownicy. Mimo wszystko, jeśli jest to nagły wypadek, będzie odpowiedzialny za ewakuacji gości i pracowników.

Po trzecie, zawód jest bardziej niż intelektualny, a nie fizyczny. Tak często, jak mówią, to zmusza strażnika do korzystania z konta przez okres nie więcej niż raz lub dwa razy w roku. W dużej mierze dziełem pracowników sprowadza się do monitorowania sytuacji oraz ścisłej kontroli.

Po czwarte, strażnik musi mieć właściwą mowę rozwiązywać zbliża konfliktowych słowa.

Historia wystąpienia zawodu

Przed upadkiem Związku Radzieckiego wykonywane straży policjantów obowiązek. Dopiero po przyjęciu 25.05.1988, ustawy „o współpracy w ZSRR” zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje zajmujące się działalnością bezpieczeństwa. Tak więc pierwszy detektyw biuro pod nazwą „Alex” został zarejestrowany w 1989 roku w Leningradzie. Tutaj wszystkich, którzy chcą korzystać z usług prywatnych ochroniarzy.

Oficjalnie jednak, pojawienie się zawodu nastąpił w 1992 roku, kiedy uchwalono ustawę „O działalności prywatnego detektywa i bezpieczeństwa w Rosji.” Dzisiaj, w poprzek naszym kraju istnieje wiele prywatnych firm Bezpieczeństwa (PSC), które oferują usługi ochrony jako klient osobiście i dla organizacji jako całości.

obowiązków straży

Przy ubieganiu się o pracę jako ochroniarz każdy pracownik powinien zapoznać się z opisem pracy i podpisać. Obowiązki straży w każdym miejscu mogą się nieznacznie różnić. Ale większość wymagań dla takiego pracownika są standardowe. Tak więc, osłona ma następujące obowiązki:

 1. On został obsługujących na wyznaczonym miejscu i monitoruje sytuacje powstałe na terytorium.
 2. Kontrole dokumentów przy wejściu do chronionego obiektu, a także sprawdza zawartość bagażu podręcznego mają być składowane na obszarze chronionym.
 3. System kontroluje urządzenia antywłamaniowe i alarmowe, a na ich
  wyzwalany natychmiast informuje szef straży.
 4. Więzi obywateli, którzy dopuścili kradzieży lub naruszone kontrola przepustowości na chronionym obiekcie.

Odpowiada za działania ochroniarza

Odpowiada za działania wykonywane są bezpośrednio do każdego pracownika, w zależności od rodzaju chronionego obiektu. Należą do nich następujące elementy:

 1. Osłona musi znać kontrolę dostępu Położony na obszarze chronionym. Powinien być również poinformowany o rodzaju podań, które są używane na terytorium mu powierzona.
 2. Zgodnie z instrukcjami podanymi pracownik musi sprawdzić legalność pozycji eksportowych ze strzeżonym ich terytorium.
 3. Akceptuje pieczę i kontrolę odpowiedzialnych finansowo osobom obiekty i systemy Instrumenty, bezpieczeństwo i alarmowe zainstalowane w pomieszczeniach, które zostały mu powierzone.
 4. Gdy alarm zamyka punkt kontrolny przy wejściu i zapewnia bezpieczne wycofanie się obywateli z ich obszaru chronionego.
 5. Jeśli to konieczne, można użyć psy stróżujące.

osłona prawej

Jesteśmy członkami zawodu, oprócz obowiązków i praw tam. Po pierwsze, ma prawo do konsultacji z szefem decyzjach odnoszących się do swojego biura. Po drugie, może zwrócić się o pomoc przywództwa w ramach wykonywania swoich obowiązków służbowych.

osłona odpowiedzialność

Oficer bezpieczeństwa jest odpowiedzialny za:

 1. Niewykonanie oficjalnych funkcji i zadań, które zostały określone w instrukcji przy wykonywaniu przedmiotu pod ochroną.
 2. Wszelkie przestępstwa, które zostały popełnione w trakcie wykonywania swoich obowiązków.
 3. Szkody materialne, co było spowodowane z winy strażnika.

Wymagania ogólne dla straży

Z rozprzestrzenianiem się zawodu zaczął zaostrzyć wymagania dla ludzi, którzy chcą osiedlić się w firmie ochroniarskiej. Z zawodu i teraz musimy uczyć się do egzaminu, które są akceptowane przez Zarząd Egzaminatorzy rosyjskiej policji. Weryfikuje wiedzę teoretyczną wnioskodawców, jak również ich poziom wyszkolenia broni palnej.

Kształcić obywateli wydać specjalny certyfikat, rodzaj analogu dyplomu. Każde świadectwo ma serię i numer. Można ją uzyskać tylko poprzez dostarczenie następujących dokumentów:

 1. Wniosek o wydanie dokumentu.
 2. Otrzymanie poświadczający zapłatę opłaty rejestracyjnej dla nowej licencji.
 3. Kserokopię paszportu.
 4. Raport medyczny po przejściu odpowiedniej komisji.
 5. Kserokopia świadectwa wydane, udowadniając przejścia specjalnego szkolenia.
 6. Dokument, który potwierdza obecność kwalifikacji.

prywatnych ochroniarzy

Prywatne obowiązki straży bezpieczeństwa nie różnią się od innych obowiązków służbowych pracowników zatrudnionych w służbie bezpieczeństwa. Wszystkie instrukcje są pisane w prawodawstwie i zatwierdzone lokalnych przepisów.

Obowiązki prywatnego ochroniarza w następujący sposób:

 1. Musi regularnie przechodzą badania lekarskiego. Ze względu na fakt, że pracownik ochrony może być często narażone na niebezpieczne warunki w obszarze chronionym, należy stale monitorować ich stan zdrowia w celu zapobiegania występowaniu różnych chorób zawodowych. Ponadto osłona musi być przetestowany na profesjonalny przydatność do pracy w służbie bezpieczeństwa. Zazwyczaj sprowadza się do sprawdzenia możliwości wykorzystania broni i inne produkty samoobrony.
 2. Prywatny ochroniarz musi spełniać wszystkie warunki umowy o pracę.
 3. Pracownik jest zobowiązany do przestrzegania wymogów ochrony pracy.

Wszystkie opłaty GUARD przewidziane w umowie o pracę za pracą.

Ochroniarz sklepu

Dziś niemal każdy punkt sprzedaży znajduje się przy wejściu do straży. strażnik obowiązki sklep oznaczać zgodność z wymogami bezpieczeństwa, które są określone w opisie stanowiska pracy. Również w instrukcji może zawierać ogólne przepisy dotyczące bezpieczeństwa pracowników.

Główne obowiązki ochroniarza w sklepie – do monitorowania wejścia w terenie oraz działania w niej wszystkich użytkowników. Oto niektóre niuanse. Z jednej strony, pracownik powinien monitorować zachowanie potencjalnych klientów, a jeśli oni zachowują się wyzywająco, nie pozwól do pokoju. Z drugiej – strażnik nie ma prawa, aby nie pozwolić ludziom w miejscu publicznym. Jeśli jednak funkcjonariusz bezpieczeństwa pozwoliło nieodpowiednich ludzi wchodzi, to musi być bardzo wrażliwy na ich zachowanie.

Jest również odpowiedzialny ochroniarza w sklepie zawiera poprawną komunikację z klientami w przypadku sytuacji konfliktowej. Oficer bezpieczeństwa nie powinna podnieść ton być niegrzeczny lub użycia siły przeciwko klientowi. Można go izolować konfliktu kupującego, jeżeli zawiadomienia stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia innych odwiedzających i personelu sklepu.

Ochroniarz w supermarkecie

Do pracy w służbie bezpieczeństwa w supermarkecie trochę bardziej skomplikowane niż w sklepie. Tutaj zwiedzający mają okazję do kradzieży z półki konkretnego produktu. Warto zauważyć, że strażnik nie ma prawa domagać się, że podejrzany w kradzieży kupującego, aby pokazać zawartość swojej torby lub kieszeni. Również przy wejściu pracownika nie można wymagać, aby zostawić torby i paczki w specjalnym pomieszczeniu magazynowym. Obowiązki ochroniarz w supermarkecie to tylko trzymać podejrzanego w kradzieży do przyjazdu policji. Może on pomieścić kupującego do lokalu, ale jeśli się nie zgodzi, to ochroniarz nie ma prawa go zmuszać. Niestety, sytuacja ta jest popularna i praktykowana w supermarketach tylko dlatego, że obywatele nie są świadomi swoich praw.

6, wydzielina z osłoną

Wszelkie oficer bezpieczeństwa, po otrzymaniu szkolenia i badania, otrzyma absolutorium. Ich jest trzech: ochroniarz na 4., 5. i 6. rangi. Sprawdź i przekwalifikowanie w szkoleniu odbywa się 1 raz w ciągu 5 lat. Warunkiem 6 (największe) wyładowania jest obecność umiejętności czasu pracy kategorii „V” co najmniej jeden rok. W wykonywanie obowiązków straży rozładowania 6 zawiera wszystkie te same stanowisko, że na 4. i 5. wyładowań. Zatem pracownik musi chronić pomieszczeń i terytorium powierzone mu i mienia podczas transportu, jeżeli jest on prezentowany na baczności. Obowiązki Straży 6 kategoria posiada następujące warunki: w przypadku zagrożenia lub kradzieży pracownika można stosować uprawnienia cywilne lub broń służbową.

Strażnik-kontroler

Dziś niemal każdy supermarket można znaleźć na wyjściu regulatora. Pełni tę samą podstawową funkcję strażnika, ale z niewielkimi odchyleniami.

Obowiązki straży Comptroller:

 1. Sprawdź na czeku jest rzeczywiście przekazywane przez produkty POS. Sprawdzenie może być zarówno selektywnym i kompletne. Konieczne jest, aby sprawdzić, waga, cena, nazwa, opakowanie, itd.
 2. Kontroler musi znać sprzętu kasa i całą pracę kasjera.
 3. W pełni i dokładnie zrozumieć oprogramowanie wykorzystywane do zarządzania wszystkie transakcje pieniężne.
 4. Zapewnienie bezpieczeństwa dóbr powierzonych mu i pomagać w przenoszeniu i pakowanie.
 5. Kontrola i stłumić wystąpienia kradzieży kradzieży.
 6. Aby poznać całą gamę towarów sprzedawanych w sklepie i układania otwarte okna.
 7. W przypadku sytuacji konfliktowych na skutek uszkodzenia do nieruchomości nabywcy powiadomić przełożonych.
 8. Obserwować czyste i uporządkowane miejsce pracy, a także śledzić bezpieczeństwa określone w odpowiednich aktach prawnych.
 9. Mają estetyczny wygląd i właściwe, a także w komunikacji z klientami jest bardzo uprzejmy.

Bezpieczeństwo w szkole

W ostatnich latach coraz większa liczba instytucji edukacyjnych w naszym kraju zaczęły pojawiać się pracowników ochrony. Na spotkaniach nauczycielskich i spotkań rodzicielskich zdecydować, czy zainstalować narzędzi bezpieczeństwa z udziałem prywatnego ochroniarza. Tak więc, na obwodzie szkoły lub innej instytucji edukacyjnej zamontowany kamer CCTV i alarmy antywłamaniowe. Pracownik bezpieczeństwo w szkole , istnieją ogólne obowiązki straży, które są określone w rozporządzeniach i odpowiednimi przepisami. Wraz z nimi, rada pedagogiczna, kierowany przez dyrektora szkoły jest dodatkowe instrukcje bezpieczeństwa, które podpisały ochroniarza przy wejściu.

Cła ochronne w szkole:

 1. Bezpieczny obszar instytucji w ciągu całego dnia.
 2. Wdrożenie systemu zezwolenie uczniów i nauczycieli w szkole, a także inni goście.
 3. Strzec mienia szkolnego.
 4. Utrzymać zdrowie już zainstalowanych urządzeń.
 5. Odpowiednio reagować na działania alarmu pożarowego i bezpieczeństwa.
 6. Zgodne z zamówieniem na terenie szkoły, a także w budynku szkolnym. Tak więc, na przykład, w celu zapobieżenia jej odpowiedzialność bójki między uczniami.