859 Shares 6468 views

Szarpnięcie: co to jest i jak go stosować?

Każda osoba musi regularnie kontrolować swoje zdrowie poprzez co najmniej najprostsze testy, takie jak ogólna analiza krwi kapilarnej, moczu. Kierunki tych badań są przepisywane przez terapeutów okręgowych, a pobieranie odbywa się w prywatnych laboratoriach za darmo lub prywatne za opłatą. Niezależnie od tego, jak nieprzyjemna jest procedura przeprowadzania testów, należy pamiętać, że w odpowiednim czasie i prawidłowej diagnostyce chorób można dokonać tylko w laboratoryjnym badaniu krwi. Zdaniem organizacji i specjalistów z dziedziny opieki zdrowotnej, ponad połowa informacji diagnostycznych o pacjencie jest dostarczana przez wyniki badań laboratoryjnych.

Badanie krwi, które lekarze zalecają co najmniej raz w roku lub pół roku, pokazuje ilość hemoglobiny we krwi w celu szybkiego wykrycia niedokrwistości, pozwala ocenić poziom krwinek czerwonych, białych krwinek i płytek krwi. Aby zredukować bolesne odczucia podczas przepuszczania laboratoryjnej analizy krwi kapilarnej, lepiej jest zastosować szkielet.

Szarpnięcie: co to jest? Co to jest?

Słowa obce przelewa się stopniowo do naszej mowy, a do użycia w mowie konieczne jest dokładne zrozumienie ich znaczenia. Znaczeniem słowa "scarifier" (co to jest i jak jest stosowane) pomogą zrozumieć słownik słów obcych. Pierwszy i najczęstszy jest używany w dziedzinie medycyny i oznacza instrument medyczny, który wykorzystuje nacięcie na skórze w celu przeprowadzenia testu krwi włośniczkowej. Szkielet medyczny jest płytą ze stali nierdzewnej, która kończy się ostrym włócznią. Niektóre typy urządzeń są wykonane z innych materiałów i mają bardziej nowoczesny wygląd. Lancety dziecięce są szczególnie różne.

Drugie znaczenie ma zastosowanie w sferze rolniczej – jest to nazwa narzędzi rolniczych. Szarpacz na trawnik – co to jest narzędzie? Można to zrozumieć z ogólnego znaczenia tego terminu. Określenie "scarifier" w dosłownym tłumaczeniu z łaciny oznacza "wytworzenie nacięć". Jako narzędzie rolnicze, szkielet powoduje nacięcia w ziemi na głębokość od 4 do 15 cm, aby więcej powietrza dostało się do gleby.

Rodzaje szkieletów

Ale artykuł będzie dotyczył medycznego znaczenia terminu "scarifier". Tak więc w medycynie urządzenie to jest rzeczywiście używane do kipienia krwi. Do zbierania krwi kapilarnej stosuje się różne typy tego urządzenia – dzieci i standardy. Norma stosowana jest do wycięcia na skórze osoby dorosłej. Są w różnych typach: z włócznią pośrodku płyty lub z boku.

Są automatyczne urządzenia, w których zamiast ostrza jest użyta mała igła, zapakowana w kapsułkę. Igła może mieć różne długości, nie jest widoczna w użyciu, co jest idealne do pobierania krwi u dzieci.

Zalety szkieletów

Jednorazowy szkiełko sprawia, że praktycznie bezbolesne jest pobranie krwi do badań. Ponadto pacjent, który przyszedł do oddania krwi może mieć pewność, że urządzenie jest sterylne i nie był wcześniej używany. Lekarz lub asystent laboratorium przed pacjentem odkrywa hermetyczne opakowanie szkieletu i wykonuje cięcie lub przebicie na skórze. Szkielet jest urządzeniem, które minimalizuje kontakt ze środowiskiem i rękami personelu medycznego, więc ryzyko zakażenia jest prawie zerowe.

Nowoczesne szkielety

Więc szkielet – jaki rodzaj urządzenia? O tym wiedzą wszyscy technicy i lekarze laboratoriów, ale wybór tego jednorazowego instrumentu leży samemu pacjentowi. Często zależy to od producenta, czy to będzie bolało przy krwi. W aptekach sprzedawane są obecnie nowoczesne szkielety, które różnią się wyglądem i jakością od blachy stalowej. Są wielobarwne jasne rury, na końcu których umieszcza się igły w kapsułkach. Te igły mają różne długości, należy wybrać odpowiedni kolor, zależnie od koloru samego urządzenia. Producentem tego typu lancetu jest MEDLANCE Plus. Istnieją cztery kolory szkieletu do wyboru: fioletowy o długości igły 1,5 mm (zalecane jest użycie go dla diabetyków); Niebieski, zdolny do wykonania przecięcia 1,8 mm; Zielony o długości igły 2,4 mm i żółtej o głębokości nakłuwania 0,8 mm.

Nie zaleca się używania fioletowego szkiełka podczas wspólnego pływania. Nakłucie jest płytkie i szybko dokręcone, więc opcja ta jest idealna dla diabetyków. Niebieski lancet jest najlepiej wykorzystany do oddawania krwi do cukru, do określania typu krwi, do oznaczania koagulacji i innych testów. Dla mężczyzn i innych kategorii pacjentów z szorstką skórą na wyciągnięcie ręki lepiej jest użyć zielonej plamki. To urządzenie ma długość igły 2,4 mm.

Szkielety dziecięce

Szczeliny dla dzieci najlepiej wybrać nowoczesne. Dla młodych pacjentów idealny jest żółty lancet medyczny MEDCONS PLUS (głębokość przebicia 0,8 mm) lub fioletowy Acti-lance (głębokość nakłucia 1,5 mm). Należy pamiętać, że jeśli wybierzesz szkielet, aby zabrać krew do dziecka w szpitalu, to musisz wziąć to za pomocą największej igły, ponieważ taka analiza jest pobierana z pięty. Odpowiednia jest również sterylna szczeliwo z ostrzem zapewniającym dobry przepływ krwi w celu zebrania analizy.

Wymagania dotyczące środków ograniczających

Więc zrozumieliśmy, co to jest szkielet. To, że jest to wynalazek technologiczny, którego wdrożenie przeprowadzono, niektóre materiały zostały wybrane, rozumiemy. Każdy rodzaj szkieletu ma własną długość, kształt i średnicę spiczastej części. Każdy rodzaj lancetu odpowiada własnej formie zaokrąglania, metody ostrzenia. Głównym wymogiem, który jest wspólny dla wszystkich urządzeń do spulchniania, jest sterylność.

Opinie użytkowników

Według wielu osób, stosowanie szkieletu podczas dostarczania krwi znacznie zmniejsza nie tylko ból, ale i obawy. Matki mówią, że szkielety dziecięce są wspaniałym urządzeniem, które pozwala na pobieranie krwi z najmniejszych niemowląt. Jeśli dziecko śpi, podczas zabiegu pobierania krwi z palca, nawet się nie obudzi, tylko lekko zmarszczył brwi lub ruszył we śnie. Dlatego poczucie winy i niepokoju matki po tej procedurze nie testuje się.

Niektórzy pacjenci, którzy dowiedzieli się już o istnieniu tego urządzenia do gromadzenia krwi kapilarnej, są zaskoczeni, że same lekarze nie oferują pacjentowi użycia szkieletu, a także niektórych techników laboratoryjnych (takie przypadki były przestrzegane) odmówiły użycia instrumentu zakupionego w aptece. Jeśli opakowanie sterylnej szczeliwa nie jest uszkodzone, a data ważności nie minęła, odmowa jest nielegalna.

Gdzie kupić urządzenie

Możesz kupić szkielet w aptekach. Jednak według opinii wielu użytkowników czasami problemy są możliwe przy wyszukiwaniu. Są przypadki, gdy jest zwykły sterylny lancet, ale nie ma specjalnego jałowego lancetu. Odpowiedź w tej sytuacji polega na tym, że można zamówić niezbędny rodzaj szkieletu w sklepie internetowym produktów medycznych lub apteki internetowej.