215 Shares 5808 views

Najpopularniejsze gatunki pielęgnic w domowym akwarium

Pielęgnice lub cichlidae dobrze znane nawet początkujący akwarysta. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w tej rodzinie obejmuje majestatyczne Skalary, dyskiem i królewski, a złoto melanohromis i wiele innych pięknych i popularnych ryb. Gatunki pielęgnic są tak liczne, że mogą spotkać się z przedstawicielami Centralnej i Południowej Ameryce, w rzekach dorzecza Amazonki w jezior Tanganika, Malawi.

cechy anatomiczne

Cichlid wykazują podobieństwa z innymi Perciformes. Niektórzy początkujący nawet zidentyfikować te ryby z okonia. Wynika z tego, że był jednym z imion pielęgnic – Malawi okoń okoń lub Zawierające przewijania. Ale wszystkie rodzaje pielęgnice mają swoje własne cechy, często niewidoczne gołym okiem. Jest to przede wszystkim dwie połączone gardłowej kości, które nie mają okonie, a także jedną parę nozdrzy.

Zawartość akwarium

Wiele gatunków pielęgnic wymagają specjalnych warunków, które są tak blisko ich naturalnym środowisku. Nawet w akwarium pielęgnice nie chcą rozstać się ze zwyczajów odnoszących się do nich w środowisku naturalnym. Należy pamiętać, że większość pielęgnic chcesz orać, podważając korzenie roślin. Wiele gatunków pielęgnic są grzechem drapieżny nastrój: mogą poważnie zranić lub nawet zabić sąsiadów w akwarium. Tak aby nie wpadł do prawdziwego waśni, nie rozstrzygać znęcających w jednym domu z spokojnymi rybami.

pielęgnice Rodowód: rodzaje, cechy

Pielęgnic ryby rodzina dzieli się na wiele rodzajów. Ich przodkowie jedli owady i plankton i ryby w nowoczesnej wąskiej specjalizacji żywności. Członkowie tej rodziny są rozliczane niemal na całym południowej półkuli planety. Aby nie zgubić się w tej odmiany, pod główną grupę.

1. Na wodach południowych Indii, Madagaskaru i Cejlon

Typowym przedstawicielem – etroplus maculatus (etroplus vulgare). Ryba ta dorasta do 8 cm i żyje w małych grupach. Charakterystyczna dla większości pielęgnic mają silny instynkt rodzicielski i etroplus. Gdy jaja pochodzą od dzieci, oboje rodzice wykazują troskę o nich.

Najczęstszym kolor etroplus – szaro-brązowego ciała o niebieskawy blask i podłużnych rzędach czerwonych plam i przebarwień kilku znajdujących się na boki.

2. Rzeki i jeziora z Ameryki Środkowej i Południowej

Amerykańskie gatunki pielęgnic mają wiele możliwości. U niektórych gatunków, szczególna forma szczęki, podczas gdy inni – w przerosłych warg, niesamowite kształtu ciała, określonego koloru.

kanhito tsihlazomy niezwykle popularny wśród profesjonalistów. Skalary i paletki dobrze znany nawet początkującego.

3. Afryka

Bardzo często pielęgnice z jeziora Tanganika, Malawi, Wiktorii. W Afryce istnieje około tysiąca gatunków tsihlazom. Wszystkie pielęgnice z jeziora Malawi jaj wylęgowych w ustach. Pojawiły się również smażyć przez długi czas ukrywał się przed niebezpieczeństwem. I tu na ryby akwariowe tego samego gatunku instynktu jest osłabiona i mogą przypadkowo jeść niektóre z jego własnych dzieci.

Najbardziej powszechne i popularne wśród akwarystów zobaczyć amerykańskie pielęgnice – Mbuna.