817 Shares 7417 views

Międzynarodowe lotnisko w Irkucku – największy na świecie lot Port Hub

Dziś Irkuck International Airport jest uważany za punktem przecięcia regionalnych lotów i międzynarodowym znaczeniu. Mniej niż 9 lat pozostało do obchodów 100-lecia istnienia przewoźnika na Syberii. Jest to drugi najstarszy po przedsiębiorstwie Moskwie lotnictwa krajowego.

Opowieść o lotnisku

Pierwsze wzmianki International Airport Irkuck Został on nagrodzony w 1925 roku. 24 czerwca został triumfalnie lot z Moskwy do Pekinu z postoju i zmianie samolotu w Irkucku i Ułan Bator. 4 powietrzu sześć samolotów posiadanych lotnictwa krajowego i 2 były zagranicznej.

hop na wyprawy był pod dowództwem pilota, Shmidt, IP, a zespół zawarte przyszły pułkownik Michaił Gromow ogólne.

Pomyślnie wykonany lot służył jako punkt wyjścia do początku lotnictwa zrównoważonego rozwoju Syberii. Pierwszy lotnisko, które przeprowadzono transplantację miał dość małym rozmiarze, tylko 500 x 600 kroków, i znajduje się w niewielkiej odległości od boków miejscowości.

3 lata później, w maju 1928 roku, nie było w przybliżeniu pierwszy klasztor hydro-Znamensky, z czego 3 miesiące później, w sierpniu, poleciał debiut locie Bodaibo składający pasażerów i poczty. Po drodze samolot lądowanie w dużych wsiach położonych na brzegach Angara.

Przez dwa miesiące w 1934 roku piloci Irkuck uratowany utknęły w lodzie Arctic Ocean lodołamacza „Chelyuskin”. Udało im się uratować wszystkich członków załogi i pasażerów, ale lodołamacz zatonął.

Rok później, w dniu obchodów floty obywatele Irkuck zaproponowano flypast składającą się z 14 samolotów.

Po wojnie, w styczniu 1948 roku zostały otwarte pierwsze loty przez całą dobę z Irkucka do Moskwy, a od Irkucka do Jakucka z międzylądowaniem w Bodaibo.

I pod nowym 1955 roku, do końca grudnia, port lotniczy otrzymał tytuł International. A pierwszy kierunek został wybrany Beijing.

W 1994 roku Międzynarodowy Port Lotniczy Irkuck otrzymał certyfikat zezwolić lotów świata, a dwa miesiące później, terminal dla tego typu linii została otwarta.

nasz czas

W 2004 roku lotnisko w Irkucku otrzymała certyfikat, który pozwala wykonywać loty międzynarodowe. W rok później, Międzynarodowe lotnisko w Irkucku otrzymała status najlepszy w Rosji i WNP krajach.

W 2008 roku prace zostały przeprowadzone przez wydłużenie pasa startowego. Dziś jego długość wynosi 3565 metrów. Zwiększenie przepustowości jest obecnie możliwe, aby otrzymywać informacje o wszystkich typów samolotów, a nawet ciężkiego „Boeing”.

Rok później, w trakcie prac na dużą skalę na przebudowę terminalu wewnętrznych powietrznych linii, przyznano mu tytuł narodową „Kryształowej Brama Irkucka.”

W 2010 roku, po raz pierwszy od 15 lat, więcej niż 1.000.000 pasażerów były podawane przez jeden rok.

W czerwcu 2012 roku, kolejna nagroda została wykonana w konkursie „Najlepszy lotniska w krajach WNP”, który został zwycięstwo w nominacji jak najbardziej aktywnie rozwija.

Po 4 miesiącach na pas startowy w Irkucku wylądował Il 96-400T samolotów, dużych samolotów, który jest zorientowany do przewożenia ładunków do 92 ton. Pozwoliło to lotnisko książka otworzyć nowy rozdział życia.

W kwietniu 2013 lotnisko zostało oficjalnie usunięty z własnością federalną i przeniesiono do ramienia regionalnej.

Zmiany w 2000 roku

Odpowiednio doświadczonych stagnacji i bez grosza letnie lotnisko w Irkucku. loty międzynarodowe będą nadal kontynuować planowaną godziną odlotu. Kiedy w 2001 roku, aby ustabilizować sytuację finansową firmy, rentowność lotniska zaczęła ponownie wzrastać. Infrastruktura ewoluowała: nastąpiła wymiana oświetlenia, „rosły” pasa startowego, rozpoczął przebudowę terminalu i zaczął prowadzić w oddzielnych pomieszczeniach remontu.

Przegląd

Obecnie lotnisko jest obsługiwany przez prawie wszystkie samoloty krajowej i zagranicznej. Współpraca odbywa się z 70 linii lotniczych: rosyjskich i zagranicznych. Codziennie na tablicy wyników wyświetlanych informacji, gdzie wskazano harmonogram International Airport Irkuck: od 10 do 17 lotów pasażerskich na liniach następujących federalnych 10-15 tras do lokalnych miejsc przeznaczenia i taką samą ilość ładunków.

Bramka powietrze, odbierania i wysyłania samoloty są dwa terminal pasażerski. Zbudowany w 1939 roku i odnowiony w 1994 roku, Międzynarodowy i oddana do użytku w 1976 roku wewnątrz.

Ze względu na dużą powierzchnię 2,2 ha przeznaczonych na ładunek kompleksu, zwiększa przepustowość lotniska do przejść przez więcej niż 150 ton na dobę. Kompleks ładunek zawiera: a platformą, na której są przetwarzane aviakonteynery, doki, magazyny – łącznej powierzchni 1257 pl. m.

Firma dla ludzi

lotnisko w Irkucku – to wielka firma, która zapewnia miejsca pracy dla około 2000 osób. Do niego przylega również hotel „Harbour Air”, warsztat oraz jednostkę medyczną, usługi służby lotniczej. Dla pasażerów o statusie VIP są przydzielane obszar usług w każdym z dwóch terminali.

Międzynarodowe lotnisko w Irkucku Scoreboard wyświetla wszystkie loty w ciągu najbliższych godzin. W hali lotniska ma standardowe sklepy z pamiątkami i małych kawiarni. Jest dedykowany Wi-Fi, sądząc po opiniach, bardzo dobrej jakości.

Strona w Internecie

Urzekający design oficjalnej strony: jeśli stoisz w środku hali lotniska i wydaje: pokręcił głową z boku na bok, a natychmiast znaleźć odpowiednich desek przyjazdu. Irkuck – International Airport, gdzie występują rzadkie kierunki ruchu lotniczego: w Kireńsk, Kyren, Shumak, Bodaibo i innych.

Dwumiesięcznik gazeta lotnaya „Irkuck Sky” znajdzie się najnowsze wiadomości przewoźników lotniczych, można przeczytać wywiad z szefami różnych linii lotniczych w regionie Irkucka. Gazeta jest dystrybuowana bezpłatnie i znajduje się w biurach i terminali lotniczych.