641 Shares 5974 views

Domy w stylu Art Nouveau. Nowoczesna architektura w Rosji

Dom secesji pojawiły się pod koniec XIX – początek XX wieku. Wiele z nich jest zainteresowany wykorzystaniem nowych materiałów i kształtów. W skrócie, było pragnienie ucieczki od klasyki. Pod wpływem tych czynników, architektura ewoluowała. Nowoczesny 20 wieku różni wyrazistość. Charakteryzuje się ona na wykorzystaniu zaawansowanych środków technicznych i zaawansowanych materiałów.

Przegląd

Projekty domów w stylu secesyjnym, charakteryzującej się brakiem prostopadle i linii. Poza tym, ten styl jest powiązany z występowaniem zaokrąglonych kształtach. Główną cechą domu w stylu Art Nouveau (zdjęcia zostaną pokazane poniżej) są motywy kwiatowe. W każdym kraju, ten styl nazywa się inaczej. Jednakże, modernistyczna architektura Rosja złowiony było pod tą nazwą.

Kluczowe cechy

Przy budowie domu w mistrzów secesyjnych dążyć do utworzenia pojedynczego obiektu i środowiska przestrzennego. W tym celu linię w kształcie łuku. Odnosi się wrażenie, że zaczynają płynąć do siebie.

Funkcje elewacje

Przy budowie domu w stylu Art Nouveau, w większości przypadków, architekci stosować metal i beton. Nie są one ukryte pod tynkiem. Ich bezpośredni estetyczny cel zbliża się do głosu. Ponadto, nie jest zbiorem elementów szklanych. Mówimy o mozaiki na fasadach domów, a także witraże w oknach i drzwiach.

Główne cechy konstrukcyjne

Nouveau jest inaczej? Domy wyglądają bardzo interesująco. Ich główną atrakcją jest widok z wnętrza z zewnątrz. W związku z tym pojawienie się punktów na estetykę wyglądu i funkcjonalności budynku jako całości. Jeśli chodzi o asymetrycznych fasad i artystycznego, stanowią one celowości i komfortowych pokoi. Bardzo często są domy w stylu Art Nouveau, wykonane z drewna. Zazwyczaj są one ozdobione następujących elementów:

  1. Szorstki balkony.
  2. Drabiny.
  3. Tarasy.
  4. Loggie.
  5. Galerie.

Wyróżniają się one obecnością szeregu odmiennych kształtach i rozmiarach drzwi i okien.

Pozostałe miejsca przeznaczenia

Odrębną gałęzią stylu – modernistyczny Północnej. Domy zbudowane zgodnie z jej kanonów, różnym nasileniu. To świadczy o klimacie indywidualności. Istnieje również charakterystyczną cechą tego stylu należą wykuszowe okna, okna i sześciokątne ostro nachylone dach.

Specjalnie dla

Leżał całkiem podobny do projektów domów w stylu Art Nouveau. W ciągu 80 lat kierunek rozpoczęła się ożywić, ale tylko pod nową nazwą. Oczywiście, mówimy o neomoderne. Nowy styl pozbył skomplikowanych detali i zbędnych ozdobników. Architektura tych struktur jest bardziej niż biurowych opcji zakwaterowania.

Funkcje drewniane budynki

Piękne domy w stylu Art Nouveau się tak dzięki pewnego rodzaju harmonii. Czasami kierunek „drewniany” nazywa pretensjonalne. Mówimy o szczycie prac architektonicznych. Charakteryzuje się gładką dekoracyjnego i elegancji poszczególnych linii. Wszystko to wydawało się, stworzonej natury. Zewnętrzne i wewnętrzne są zintegrowane. Każdy szczegół jest dobrane ze smakiem, na granicy groteski. Wszystko miejsca niemieszkalne objęty jest przenośnym i symbolicznym pomysł i jeden ozdobnych rytmu. Styl róża na ruinach, które kiedyś były stalinowski nomenklatura klasycyzm. Domowe drewniany Nouveau jest hybrydą stylów i epok. W odniesieniu do dynamiki budynku, staje poplamione, a ściany są wypełnione wewnętrznym pięknem i nienagannych proporcjach.

obecne realia

Że w istocie jest Art Nouveau? Jest to skomplikowane kompozycje w różnych materiałach i tekstury, krzywych i ozdób filigranowe tworzywa sztucznego. Zazwyczaj jest to praca ręczna lub dzieła autorskie, które są wykonywane na zamówienie. Niektóre elementy są wykonane w jednym egzemplarzu. W szczególności odnosi się to do paneli dekoracyjnych, pomalowane ściany i sufity i ogrodzenia z kutego żelaza. W związku z powyższym, projekt staje się znacznie bardziej skomplikowane i znacznie droższe. Jeśli chodzi o realizację projektów w stylu domów, jest to niezwykle trudne. To wymaga dbałości o szczegóły i techniki rysowania znakomity. Każdy element wymaga wnikliwej analizy.

Tworzenie projekt

Japońscy ornamenty i motywy kwiatowe można znaleźć wszędzie. W szczególności dotyczy to kolory mebli, wzór tapety i tkaniny dekoracyjne tkanek. Niektóre gałęzie pozory utworzonych tkanych elastyczne paski. Dekoracja ścian można zobaczyć ciekawe odcienie fioletu, oliwek i srebra. Dzięki takiemu połączeniu tworzy iluzję obecności zwierząt. Ten rodzaj fundamentu inspiracji dla artystów.

Charakterystyka wnętrza

Meble w domach, wykonane w stylu Art Nouveau, jest funkcjonalne i dekoracyjne w tym samym czasie. Jego wnętrze jest urządzone w obowiązkowym tęczówki, Oset i tulipanów. Pojawienie się krzesła, kanapy i sofy są również charakteryzuje się obecnością cech roślin. Pędy przedstawiono zakrzywione linie gładkiej. Obecnie bardzo popularne elementy starzenie sztuczne. Jest stosowany przy projektowaniu akcesoriów i mebli. Jeśli chodzi o domy w stylu secesyjnym domu, tutaj są szklane wazony i lampy. Są zdjęcia z postaciami z nieistniejących zwierząt. Nie rzadko jest postrzegana podstawowe oświetlenie sufitowe. Najpowszechniej stosowane oprawy oświetleniowe i lampy. Wnętrze domów różni łatwość i prostota. Takie iluzja może być osiągnięte za pomocą elementów kutych i przezroczystych materiałów sypkich. W odniesieniu do współczesnych przejawów tego stylu, a następnie przyjść do głosu kapryśny akcesoriów i ozdobne wzory. Handmade wygląda bardzo oryginalnie. Dozwolone jest korzystanie z jego symulacji ruchu drogowego. Pomieszczenia są bardzo częste i stopnie podium.

informacje historyczne

Nowoczesne tylko w czasie stwierdzono w Moskwie. W tym czasie zacząłem szerzyć modę na budowę domów „pod klucz”. W związku z tym, dla architekci swobody twórczej otwarty. Styl ten był bardzo popularny w ostatnich dwóch dekadach. Zatem, wielu architektów stolicy, a następnie zwrócił się do jej elementów. Z ich wykorzystaniem wielu moskiewskich budynków zostały zbudowane. Przykłady obejmują następujące związki:

  1. Jarosławski dworzec.
  2. Stowarzyszenie Skoropechatnya Levinson.
  3. CUM.
  4. "Metropol" hotel.
  5. Budynek Towarzystwa „Rosja”.

Poniższa dyskusja skupia się na kamienicach i prywatnych rezydencjach.

wspaniałe udogodnienia

W szczególności, istnieją dwa główne projekt folwarku. Są one udział Vilyam Valkot, który jest słynny brytyjski architekt. On również przyczynił się do projektu hotelu „Metropol”. Granges przylegające do siebie w Prechistensky Lane. Jest to specjalny MTSAO zamówienie. Swego czasu był on uważany za główną „deweloper” kapitału. Dzięki tej spółki został zainicjowany przez budowę kilku obiektów, który później przekształcił się w modernistycznych zabytków. Mówimy o domu nr 10. Jest on wykonany zgodnie z kanonami nowoczesności zwięzły angielskim. Dom kupiony Mariey Fedorovnoy Yakunchikovoy, która była żoną właściciela fabryki włókienniczej i cegielni. Carl Gutheyl stał właściciele innych budynków. Odnosi się to do domu nr 8. W początkach XX wieku dwór został kupiec rodzinę głównego Karzinkin. Kilka lat temu budynek został odnowiony. Obecnie istnieje Ambasada Maroka. Należy zauważyć, że Art Nouveau nie jest całkiem prawdziwe, charakteryzuje się symetryczną fasadą. Prześledzić w jaskrawej sprzeczności z samym domu Yakunchikova.