623 Shares 7826 views

Dlaczego boli kości ogonowej, gdy siedzisz?

Ogonowa (ogonowego kości) – znajduje się w dolnej części kręgosłupa, składający się z trzech do pięciu stopionej szczątkowej kręgami. Przodkowie osoby podają ważną funkcję – służyć jako podpora dla ogona. Teraz jest to zbędne narządów. Jednak uraz lub różne patologie kości ogonowej może przynieść człowiekowi wiele niedogodności i odpowiedział poważnym bólem. W tym przypadku, niemożliwe staje się nie tylko usiąść wygodnie, ale również chodzić. Trudne, a podczas snu, aby znaleźć najbardziej wygodną pozycję. Zespoły bólowe są często bardzo silne. Człowiek czasami nawet w stanie dokładnie określić ich lokalizację.

Przyczyny bólu w kości ogonowej

Dyskomfort w dolnej części kręgosłupa w praktyce medycznej nazywa coccygodynia. Co jest przyczyną ich wyglądu? Często pacjent przyszedł do narzekania lekarza: „Kiedy siedzę na długi czas, ból kości ogonowej.” Takie zjawisko występuje dość często. Długotrwałego siedzenia, nawet jeśli fotel jest wygodny, może powodować ból. Faktem jest, że w przypadku braku aktywności fizycznej mniej tkanki zaopatrywane w tlen. W nich jest stagnacja. W tym względzie, ból kości ogonowej, gdy siedzisz.

Zatorów w układzie krążenia przyczynia się do odkładania się soli. To z kolei narusza ruchomość stawu. W przypadku, gdy proces złóż soli występują w odcinku krzyżowym kręgosłupa i niezabudowanej, ból kości ogonowej podczas siedzenia.

Nieprzyjemne odczucia w dolnej części kręgosłupa często skarżą się ludzie, pasji lub zawodu, który jest związany z obciążeniem na strefy. Często jeździeckich fanów sportu i rowerzyści zaszkodzi siedzieć. Kość ogonowa boli takie osoby często ze względu na obecność mikro urazów. Są czasami bardzo szybko, ale pojawiają się w czasie.

Uszkodzenia i chorób

Ból kości ogonowej podczas siedzenia, a po urazie w upadku. Jest to szczególnie ważne na drodze pokrytej lodem. W zimie, zdarza się dość często. Mężczyzna stracił równowagę, nie zawsze mogą być grupowane i upadków. Jeśli po tym ból w kości ogonowej trwać przez dłuższy czas, mogą one wskazywać na ciężką siniaki lub nawet złamań. Rzeczy można i zrobić jednak, nawet bardzo drobnych uszkodzeń przypomnieć sobie przez kilka lat.

ból kości ogonowej często, gdy siedzisz w niektórych patologii narządów wewnętrznych. Należą hemoroidy i wiele innych problemów z esicy i odbytnicy.

W tym przypadku, gdy objawy bólu i nadal ściśniętym położenia kości ogonowej, często wskazuje obecność przetoki lub torbieli. Choroba ta wrodzona.

Ból kości ogonowej podczas siedzenia i kobiety, którzy mieli trudny poród. Z upływem dużego płodu przez kanał rodny może się zdarzyć łzawiący lub nadużywania wspólnego przedłużenia. To jest przyczyną bólu.

leczenie choroby

W przypadku skargi na ból w okolicy kości ogonowej lekarze zalecają pacjenta do odpoczynku. Jeśli to konieczne, mogą być odprowadzane środki przeciwbólowe. Leczenie skojarzone, które w tym przypadku jest przypisany, mające na celu przywrócenie krążenia krwi, jak również leczenie dolegliwości związanych. Zalecany do masażu ból w kości ogonowej, fizykoterapia, fizjoterapia, a igloreflekso- i terapii manualnej.