177 Shares 9349 views

Jak wybrać drukarkę w domu? Mała dygresja w sprawie rodzajów urządzeń drukujących

W naszych czasach, gdy komputer jest w prawie każdym domu. I wielu właścicieli PC prędzej czy później zaczynają się zastanawiać, gdzie można wydrukować dokument wysłany przez e-mail lub przepisu znalezionego w Internecie. Ze względu na stosunkowo niskie ceny na rynku urządzeń drukujących, jest o wiele lepiej mieć drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego domu niż nieustannie odnoszą się do znajomych, którzy mają możliwość wydrukowania potrzebnych informacji lub wyszukać miejsce, w którym pojazd będzie w stanie wydrukować kilka stron tekstu.

Gdy użytkownik PC jest tego świadomy, rozpocznie się zadać sobie kolejne pytanie – w jaki sposób wybrać odpowiednią drukarkę do domu z różnych urządzeń dostępnych na rynku? Na początek zobaczmy, co ma się dokonać wyboru, ale raczej to, co typy danych urządzeń w naszych czasach można znaleźć na sklepowych półkach.

Bez uwzględnienia urządzenie profesjonalnej agencji poligraficznych i reklamowych, których wartość wynosi około kilkadziesiąt tysięcy dolarów, wszystkie urządzenia, które należą do kategorii „drukarka do domu” można podzielić na kilka grup.

Drukarek atramentowych. Ta kategoria drukarek często można znaleźć w pobliżu głównej komputera. Jego nazwa „Tusze” zobowiązany proces drukowania, który jest stosowany we wszystkich tych urządzeń. Tusz do drukarek strumieniowych do druku na spadek papieru za pomocą specjalnych dysz małych kropelek (dysz), grubość nie przekracza grubości włosa. Ze względu na jego niski koszt i łatwość obsługi, a także możliwość drukowania nie tylko tekst, ale również wiele grafik i fotografii, ta kategoria drukarek jest jednym z najbardziej popularnych obecnie na rynku. Najbardziej znany i popularny model – HP PhotoSmart D7263, Canon PIXMA IP4600 i Epson Stylus Photo R390.

drukarek laserowych. Ten typ urządzenia jest w dużej mierze wygrywa w szybkości druku, w porównaniu z ich odpowiednikami atramentowych. Ale drukarek laserowych, jest jedna istotna wada – monochromatyczna (druk tylko „czarny”) urządzenia w tej kategorii są często nie mniej dobry „Tusze” i kolorowa drukarka laserowa będzie kosztować kilka razy droższe niż jego odpowiednik strumieniem. Ponadto, przed jak wybrać drukarkę, należy pamiętać, że urządzenia, kolorowy druk laserowy są znacznie bardziej masywny „Tusze” i zajmują więcej miejsca. Uznany najlepszych sprzedawców w tym czasie – HP LaserJet 1018, Lexmark Optra E120n i Optra E120, Canon Laser Strzał LBP2900.

Drukarki fotograficzne. Jaki jest cel tych urządzeń, jak wynika z ich nazwy. Tradycyjnie, można je podzielić na dwa rodzaje – stałej i ruchomej. Obrazy te są stosowane przez sublimację cieplnej (innymi słowy, parowanie tuszu w wysokiej temperaturze), co pozwala na otrzymanie jakości podobnej do jakości laboratoriach fotograficznych. Ale zanim wybierzesz drukarkę do domu z powodu tej kategorii, należy wziąć pod uwagę, jak często drukować tylko zdjęcia, ale jako zwykły tekst lub obrazy, które nie wymagają wysokiej jakości, jak koszt drukowania w drukarkach fotograficznych jest dość wysoka, a arkusz print „czarny -White „tekstu, w rzeczywistości, to będzie płacić prawie taka sama jak dla pełnego obrazu. Najpopularniejsze modele – Epson Stylus Photo P50 i EPSON Stylus Photo T50.

Ale jak wybrać drukarkę do domu, który nadaje się nie tylko do drukowania z komputera, ale także „zrobić kopię” przez skaner, a także wykonywać inne zadania? Nie jest konieczne, aby wyważać otwartych drzwi – jeśli potrzebne jest rozwiązanie nie tylko do drukowania, ale także do innych celów, to najlepiej, aby uzyskać urządzenie wielofunkcyjne. Wielofunkcyjne urządzenie (tak, ten skrót oznacza), staje się jasne już od imienia, utworzonego w celu połączenia kilku urządzeń. Zazwyczaj MFP obejmuje drukarki atramentowej lub laserowej i skanera. Takie urządzenie działa zarówno jako skanera i drukarki i kopiarki (aw niektórych przypadkach i faksu), a jednocześnie znacznie mniej miejsca niż wszystkie z tych urządzeń oddzielnie. Dostawców i użytkowników, zaleca się zwrócić uwagę na model PIXMA MP520 Canon, HP Photosmart C6283 i Stylus Photo RX610 Epson.

Ale zanim wybierzesz drukarkę do domu jedną z opcji sugerowanych powyżej, zapytać sprzedawcę, ile eksploatacyjne (tusz, toner, atrament) wymagają naciśnięcia pewną liczbę stron na ulubionego urządzenia trzeba i za jaką cenę można dostać najlepszy „materiały eksploatacyjne”. To musi być zrobione, ponieważ cena dostaw w niektórych przypadkach doprowadzić do kosztów „skromny” drukarki, a niektórzy sprzedawcy po prostu „zapomnieć” o niniejszy raport kupujących.