208 Shares 4582 views

przełącznik ciśnienia oleju VAZ-2114. Wymiana czujnik ciśnienia oleju

Żaden z silnika spalinowego nie będzie mógł pracować bez smarowania. Olej silnikowy, pod ciśnieniem za pomocą pompy olejowej, jest doprowadzana poprzez specjalne kanały dla wszystkich ruchomych elementów zespołu napędowego, co zmniejsza siłę tarcia i oczyszczanie ich z niepożądanych osadów. Redukcja ciśnienia oleju w układzie nieuchronnie doprowadzi do tego, że nie będzie już się we właściwym miejscu w wymaganej ilości. A to z kolei spowoduje, że coraz większe tarcie i szybkiego zużycia.

Kontrola ciśnienia oleju w silnikach samochodowych przeznaczony specjalny czujnik ciśnienia (DDM). Dzięki niemu kierowca może określić, jak również układ smarowania.

W tym artykule będziemy mówić o tym jest czujnik ciśnienia oleju VAZ-2114 i jaka jest zasada jego działania. Ponadto, należy rozważyć, w jaki sposób sprawdzić DDM serwisowania i zastąpić w razie awarii.

Budowa i działanie DDM

czujnik ciśnienia oleju VAZ-2114 ma stosunkowo prostą strukturę. Składa się z:

  • obudowę metaliczny;
  • pomiar przepony;
  • Mechanizm stykowy zamknięcia;
  • Złącza do transmisji przewodów.

Zasada działania jest w przybliżeniu DDM. Olej w układzie pod ciśnieniem, przez otwór w prasach obudowy na membranę czujnika pomiarowego. Kontakt ten sposób są w pozycji otwartej. Gdy spada ciśnienie w układzie, membrana jest wyrównane, a styki są zamknięte. W ten sposób czujnik ciśnienia oleju VAZ-2114 wysyła sygnał do urządzenia elektronicznego sterowania pojazdem (ECU). Kontroler z kolei informuje kierowcę o możliwej awarii poprzez włączenie lampki znajduje się w desce rozdzielczej.

Jeżeli przełącznik ciśnienia oleju opalanych VAZ-2114

Tak więc, w tym „czerwony sutek” na desce rozdzielczej, aby ostrzec kierowcę, że układ smarowania Wystąpił błąd, który wymaga natychmiastowej uwagi. Jakie działania należy podjąć właściciel samochodu w tym przypadku? Po pierwsze, nie panikuj i zatrzyma się. A po drugie, spróbuj zrozumieć, co dokładnie było przyczyną oświetlenia.

Pierwszym krokiem jest określenie, jaki poziom oleju w układzie. W tym celu wystarczy podnieść maskę, a uzbrojone ręcznikiem lub czystą ściereczką, wyjmij bagnet. Skupiając się na danych zawartych w tej skali, to jest możliwe, a ile z niej w celu ustalenia, czy nie ma oleju w układzie. Jeśli poziom jest poniżej minimum, średnia, gdzie nastąpił wyciek oleju. Powodem tego może być rozdarty sieci większej lub ingerowanie plomb. Ponadto, ciśnienie oleju może spaść z powodu silnego zużycia pierścieni tłokowych. W tym przypadku, naprawa samochodów VAZ do zastąpienia części grupy tłoka.

Cokolwiek to było, gdy silnik nie jest lepiej zacząć. Pożądanym samochód odholowany do najbliższej stacji serwisowej do napraw VAZ.

Jeśli poziom jest OK, zwłaszcza, że nie ma potrzeby, aby się radować, gdyż może być bardziej poważne obrażenia.

Możliwe błędy w układzie smarowania

Przełącznik ciśnienia oleju VAZ-2114 może pracować w następujących warunków:

  • zatkanie filtra oleju ze względu na zanieczyszczenia;
  • nieudane pompy olejowej;
  • młotkiem (zanieczyszczone) do sieci odbiornik oleju;
  • były problemy z okablowaniem czujnika;
  • uszkodzony lub odmowa samego czujnika.

W pierwszym przypadku będzie to wystarczy wymienić filtr. Co do awarii pompy olejowej, a następnie dodatkowo do jego naprawy będą musiały identyfikować i korygować powody, dla których nie powiodło się. Siatka ODBIORNIK zanieczyszczenia oznacza, że skład oleju jest zbyt wiele zanieczyszczeń. W tym przypadku, olej powinien być zastąpiony nowym wstępnie przepłukać system ze specjalnym płynem.

Sprawdzić okablowanie za pomocą testera samochodowego, począwszy od łącznika DDM, a kończąc związku komputera.

Aby ustalić, czy sam czujnik jest OK, zbyt łatwe. Sprawdź to można mieć, bez pomocy specjalistów.

Gdzie jest czujnik

Aby rozpocząć, aby określić, gdzie czujnik ciśnienia oleju VAZ-2114. Lokalizacja może być różna, w zależności od typu silnika. Jeśli ta vosmiklapannik wtedy trzeba patrzeć DDM z tyłu silnika po prawej (jeśli jesteś w kabinie) na bloku silnika pod maską. W silnikach shestnadtsatiklapannyh położenie czujnika ciśnienia oleju więcej. Jest w końcu obudowy łożysk wałków rozrządu.

sprawdzić czujnik

Sprawdź czujnik obejmuje tylko kontrolę wzrokową. Aby ustalić, czy jest on OK, w domu, lub „pole” warunki jest prawie niemożliwe.

Tak więc, jeśli są ślady oleju, a zatem szczelne lub samego urządzenia lub innego połączenia gwintowego do obudowy silnika w obudowie DDM. Często zdarza się, że DDM z różnych przyczyn olej zaczyna płynący przez twoje ciało. Jeśli po uruchomieniu silnika, można oglądać go opróżnić przez miejsce, gdzie terminal jest zabezpieczone gniazdka elektrycznego. W tym przypadku, czujnik musi zostać wymieniony.

Zdarza się, że olej zaczyna wyciekać z DDM. Oznacza to, że połączenie szczelne. Czujnik ciśnienia posiada pierścień uszczelniający, wykonany z aluminium, który czasami staje się bezużyteczny. Można rozwiązać ten problem poprzez zastąpienie pierścień.

Czujnik Self-zastąpienie

W przypadku, gdy wszystkie wskazują na problem z DDM, lepiej jest zastąpić. Tym bardziej, że kosztuje to ani grosza. Proces wymiana jest bardzo prosta i nie zajmie więcej niż 10 minut. Algorytm naprawy jest następujący.

Umieścić pojazd na płaskiej powierzchni, podnieś maskę i odłączyć ujemny zacisk akumulatora. Następnie odłączyć złącze od czujnika. Za pomocą klucza 21, odkręcić czujnik. W tym czasie, możliwe przecieku niewielkich ilości oleju z miejsca mocowania DDM. Jeśli tak się stanie, zetrzeć oleju czystą szmatką.

Kontrola nowy czujnik i jego pierścień uszczelniający, należy ustawić go w miejscu i dokręcić kluczem. Podłącz przewód zasilający i zacisk akumulatora DDM.

Jako self-sprawdzić ciśnienie oleju

Ciśnienie w układzie jest sprawdzana manometr płynu wyposażoną na końcu przewodu pomiarowego łącznik z gwintem. On wkręcony w samym otworze jako czujnik. Ponadto, po uruchomieniu silnika, pomiary są wykonywane. Dla VAZ-2114 ciśnienie robocze powinno być 0,65 atmosfer. Odstępstwa od tej normy wskazują na problem w układzie smarowania.

Dobrze, jeśli taki ciśnieniomierz w swoim arsenale tam obecność ciśnienia sprawdzone „na oko”. W tym celu czujnik ciśnienia oleju z procesu pobiera się otwór, po której rozrusznik jest przewijane wał korbowy (bez uruchamiania silnika). Przy normalnym ciśnieniu, olej z otworu będzie pokonać fontannę. Metoda ta, oczywiście, nie gwarantuje dla normalnego funkcjonowania systemu, jednak jest w stanie udowodnić, że pompa oleju pracuje.