453 Shares 2234 views

Wścieklizna u kotów: objawy i potrzebę zapobiegania

Wiele zawierać w domu różne zwierzęta. Często niektóre z nich żyją z ludźmi od wielu lat, stają się pełnoprawnymi członkami rodziny. Bardzo przyzwyczajeni do nich dzieci i dorosłych. Kiedy zwierzę zachoruje, doświadczając wszystkiego. Ważne jest, aby natychmiast szukać w takich przypadkach do weterynarza dla testów na zwierzętach.

Najbliżej i długotrwałe człowieka czworonożnych przyjaciół są psy i koty. Choroba, objawy ich manifestacji powinni być zaznajomieni z każdego zwierzęcia gospodarza. Po tym wszystkim, trzeba być zawsze gotowy, aby zapewnić „szybką pomoc naszych młodszych braci. W tym artykule skupimy się na nieuleczalne dotąd choroby i bardzo niebezpieczne dla osoby – szał. Wirus jest przenoszony od dzikich zwierząt domowych, które z kolei mogą zakażać ludzi. Ale, niestety, nie zawsze jest to możliwe, aby uniknąć choroby kotów. Objawy i leczenie wścieklizny Właściciel zwierzęcia powinien wiedzieć. Niestety, choroba ta jest prawie zawsze prowadzi do śmierci zwierzęcia. Po wirusem zaraża ośrodkowego układu nerwowego w ciągu kilku dni, a nikt nie może pomóc zarazić swojego zwierzaka.

Że jest czynnikiem sprawczym tego niebezpiecznego wirusa i jak manifestują wścieklizny u kota? Objawy opisane poniżej pomogą właścicieli zwierząt domowych, aby zawsze być czujnym, aby utrzymać się w każdym razie jego rodzinę przed ewentualnym skażeniem losowo ugryzienia.

Jak wścieklizny u kota? Objawy pierwszy krok – melancholijne

Nastrój zwierzęcia podlega częstym zmianom. Kot jest trochę zbyt delikatne, najmniejszy hałas zaskoczony i stara się ukryć gdzieś. Pierwsze oznaki agresji pojawiają się jako małe sprowokowany gryzienia. Często jest to zwierzę jest zainteresowana całkowicie nieoczekiwane obiektów, próbując zarysować i „spróbuj na ząb” niejadalnych przedmiotów i rzeczy. Kot może żuć jedzenie na powolny nadmierne ślinienie. Czas trwania pierwszego okresu choroby – jeden do trzech dni.

Jak wścieklizny u kota? Objawy drugi krok – maniakalne

Zwierzę staje się bardzo nerwowy i agresywny nie tylko dla psów, ale także do ludzi (do właścicieli, jak również). Kot odmawia zwykłe jedzenie, starając się ugryźć wszystkie rzeczy, które są wokół, uszkadzając błonę śluzową sam, a łamiąc zęby. Potem, nagle zastąpione przez agresywnego zachowania przychodzi depresja. Kot staje się ospały, a jej głos – husky. Konwulsje, paraliż napędów szczęk, co sprawia, jedzenie niemożliwe.

Jak wścieklizny u kota? Objawy Trzeci etap – ostateczna

Jest kompletny paraliż całego ciała zwierzęcia, a to prowadzi do śmierci kota. To trwa około pięciu dni od początku choroby. Często wścieklizny kot przejawia się w postaci o małym stopniu złośliwości, agresywny zablokowaniem w drugim etapie. Wtedy śmierć zwierzęcia może się zdarzyć wiele szybciej – w drugim lub czwartym dniu.

Potrzeba zapobiegania wściekliźnie

W związku z niebezpieczeństwem wirusa na ludzi do zwierząt zalecanych szczepień, tym samym chroniąc je i zapobiegając rozwojowi choroby. Należy również ograniczyć kontakt ze zwierzęciem dzikich zwierząt z powodu możliwego zanieczyszczenia. Dbać o swoich czworonożnych przyjaciół!