839 Shares 7824 views

Kegel ćwiczenia dla kobiet z nietrzymaniem moczu w domu

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktualne nielekowych terapii lekki ściekowych lub pęcherza moczowego jest techniką Kegel. Jak ćwiczenia statystyki kegelevskie są dość skuteczne, jak zapisywane z tej nieprzyjemnej choroby jest już 70% kobiet.

Kilka słów o procedurze

Kegel ćwiczenia dla kobiet z nietrzymaniem moczu – najbardziej produktywny wśród wszystkich rodzajów intymnych gimnastyki. Główną zaletą tej metody jest to, że można go wykonywać w dowolnym czasie iw dowolnym miejscu.

Należy zauważyć, że autor gimnastyki amerykański ginekolog-położnik Arnold Kegel. Początkowo technika ta była poświęcona kobietom w ciąży, które są w okresie ciąży nie mogła kontrolować oddawanie moczu. Ale, jak się okazało, ćwiczenia okazały się skuteczne dla innych kategorii osób. Tak, regularne gimnastyka wykonanie kegelevskoy powróci do miejsca Opuścić macicy, wzmocnienie mięśni miednicy przed porodem, a także jasne kolory nasycić życia seksualnego, zwiększając możliwość wielokrotnego orgazmu podczas intymnego aktu.

Podstawowe wymagania dotyczące wykonania

Aby Kegel ćwiczenia dla kobiet z nietrzymaniem moczu skorzystali, powinni stosować się do kilku przydatnych zaleceń dotyczących realizacji.

 1. Zacząć robić ćwiczenia powinny być łatwe. Lepiej jest poświęcić pierwszy dzień rozwój podstawowych technik technik. Jak tylko sam proces będzie bardziej lub mniej wyraźne, można przystąpić do zwiększenia i powikłaniem gimnastycznego kompleksu. Na przykład, jeden tydzień po wytworzeniu ciągłego wykonywania każde podejście musi być zwiększona o 5, następnie 10 i tak dalej aż całkowita liczba powtórzeń osiągnie 30.
 2. Wykonywać ćwiczenia Kegla dla kobiet z moczu powinny systematycznie. Po pierwsze, zacząć wycisnąć, a następnie redukcji i wyrzutem.

Maksymalne i rozpuszczalny obciążenie powinno wynosić 30 w 3 powtórzeniach zestawów. To będzie wystarczające, aby w pełni utrzymać ton.

W niektórych przypadkach nie zaleca się wykonywać ćwiczenia?

Istnieje szereg zaleceń dotyczących ogólnej kondycji fizycznej kobiety.

 1. Nie zaleca się ćwiczenia dla kobiet z nietrzymaniem moczu lub częściowo wypełnionego wypełnionym pęcherzu moczowym, jelitach. Zignorowanie tej zasady może prowadzić do bólu w podbrzuszu.
 2. Gimnastyka ćwiczenia w początkowym etapie musi znajdować się w pozycji poziomej. Konieczne jest, aby czuć się pożądane stężenie.
 3. Nie zaleca się podczas ćwiczeń wstrzymaj oddech. Powinien on być spokojny i bezprzerwowego.
 4. Jest to ważne w czasie ćwiczeń, aby nie męczy mięśnie brzucha. To samo odnosi się do ud i pośladków.
 5. Jeśli w początkowym etapie ćwiczeń nie rozpoznają odpowiednie mięśnie, włóż palec do pochwy. W tym przypadku, pośladki nie powinno się powoływać. Po osiągnięciu docelowej – można próbować opóźnić oddawanie moczu. Nie jest konieczne, aby regularnie zatrzymują się czynu, lub mogą wystąpić problemy z układem moczowym.

Wykonywać ćwiczenia Kegla dla kobiet z nietrzymaniem moczu (opinie, nawiasem mówiąc, o to metoda tylko pozytywne) powinny być w dobrym nastroju, w dogodnej lokalizacji.

Dlaczego wykonywać ćwiczenia Kegla?

Kompleks składa się z ćwiczeń, które mają na celu zapobieganie i lekki kroplówki nietrzymania moczu oddawanie moczu. Może wykonywać swoje kobiet w ciąży. Jedynym przeciwwskazaniem jest ryzyko poronienia, przerwania ciąży, tonu macicy i innych powikłań w czasie ciąży dziecko.

Kegel ćwiczenia dla kobiet z nietrzymaniem moczu w domu są różne stopnie trudności, ale wszystkie z nich są skierowane na szkolenie mięśni dna miednicy. regularnie i nieprzerwanie wykonywać ćwiczeń, stopniowo zwiększając poziom trudności i wysiłku.

Podstawowy ruch włączone Ćwiczenia Kegla

Tak więc, sposób obejmuje następujące ćwiczenia.

 1. Spokojnie kompresji. Ćwiczenia te mają na celu wzmocnienie mięśni szkolenia, które są używane do zatrzymania moczu. Stopniowo rozciągnąć je przez 3 sekundy, a następnie odpocząć. Z biegiem czasu, okres stresu powinien zostać zwiększony do 20 sekund. Najbardziej skuteczne ćwiczenia w tej grupie jest uważany za „wyciąg”. Ludzie lubią psychicznie wyobrazić ten pojazd, tylko w swoim ciele. Najpierw musimy lekko ściśnij mięśnie, a potem coraz mocniej i mocniej. I tak dalej, aż do siódmego „piętro” bez odpoczynku. Na każdym etapie, mięśnie trzeba przecedzić przez 3-5 sekund. Następnie, w tym samym kierunku powinny być wykonywane na „podłodze” zejścia z większej kompresji do minimum.
 2. Skurcz mięśni. Te ćwiczenia Kegla dla kobiet z nietrzymaniem moczu, któremu towarzyszy fotografii w naszym papierze sugerować szybki skurcz i rozkurcz mięśni na raz.
 3. Popping. Ta część ćwiczeń mających na stres te mięśnie, które działają, gdy człowiek zaczyna naciskać. U kobiet, to przypomina próby dostarczenia lub podczas defekacji. Mężczyźni – proces oddawania moczu i stolca.

Należy zauważyć, że ćwiczenia Kegla dla nietrzymania moczu u kobiet należy przeprowadzić w stężeniu i w wygodnej pozycji.

Co stanowi najbardziej wygodny?

Więc przejść bezpośrednio do rzeczywistych klas.

 1. Weź pozycji stojącej. Rozmieszczanie nogi na poziomie ramion. Ręce są umieszczane na pośladkach. Napinaj mięśni miednicy do wewnątrz, w kierunku do góry. Ćwiczenia Kegla są wykonywane u kobiet z nietrzymaniem moczu po histerektomii.
 2. Dostać się na czworakach, pochylić głowę na rękach. Dokręcić miednicy (mięśni) ku górze i do wewnątrz.
 3. Połóż się na brzuchu. Zegnij nogi w kolanie. Alternatywnie napięta i rozluźnić mięśnie.
 4. Weź pozycji leżącej na plecach. Nogi zginać w kolanach i rozcieńczyć z boku. Jedna pozycja dłoń na pośladkach, drugi – w brzuchu. Ściśnij mięśnie, „wyciągając” je.
 5. Usiąść i skrzyżować nogi. Wirowania w tym momencie powinna być prosta. Napinaj mięśnie dna miednicy w górę iw, wizualizując, że nogi nad podłogą.
 6. Rozkłada nogi szerokość barków, ręce na jego pozycji kolan. Wyprostuj plecy i napięte mięśnie w górę.

wniosek

Pamiętaj: szczep powinny być tylko mięśnie miednicy. Niespełnienie tego zasady oczekiwanego rezultatu nie można osiągnąć. Prawidłowo i konsekwentnie stosując ćwiczenia Kegla, można nauczyć się kontrolować proces dobrowolnego oddawania moczu.