471 Shares 7580 views

Drabina składana z rękami

Jeśli dom ma przestrzeń na poddaszu, składana drabina pozwoli zaoszczędzić miejsca na parterze. Można to zrobić samemu lub kupić w sklepie. Jednak pierwsza opcja jest korzystne, ponieważ będziesz w stanie osiągnąć taki projekt, który jest odpowiedni do pomieszczenia, w którym zostanie on umieszczony.

Wymiary składane drabiny

Jeśli będzie produkowane składaną drabinę, musimy kierować się standardowych rozmiarach. Są one uważane za najbardziej właściwe, ponieważ w użyciu urządzenie z kontem będzie najbardziej komfortowe. Jako optymalną szerokość schodów wystawać 65 cm. Jeśli mówimy o wysokości drabiny, eksperci nie zalecają tego parametru jest większa niż 3,5 metra. W przeciwnym razie może to spowodować obrażenia. Między innymi, taka struktura będzie niewygodne obniżyć i podnieść. Liczba kroków powinno być ograniczone do 14-ty lub 15-ty. składanymi schodami byłoby bardzo wygodne, gdy odległość pomiędzy etapami będzie 19,3 cm. kroki grubość powinna wynosić od 18 do 22 milimetrów. Jeśli szczycie schodów zostanie wzmocniona do sufitu lub drzwiach w nim, że ważne jest, aby wybrać odpowiedni kąt nachylenia konstrukcji. Wartość średnia jest wartość w zakresie od 60 do 75 stopni. Jeśli używasz więcej imponującą nachylenie struktura będzie stosować niebezpieczne, podczas gdy nachylenie jest mniejsze, schody zajmie zbyt dużo wolnego miejsca. Gdy zostanie wykonany składaną drabinę, trzeba wziąć pod uwagę, że musi wytrzymać ciężar 150 kg. W optymalnym rozwiązaniu przeprowadza schodów, który jest wbudowany w drzwiach. Szerokość wzoru powinny być równa 70 cm, a długość – 120 cm, parametry te są uważane za najbardziej dogodne w użyciu.

Produkcyjne składane drabiny dwóch sekcjach

Składane drabinie na strych może być wykonane tylko wtedy, gdy istnieje specyficzny zestaw narzędzi. Aby przeprowadzić prace będą potrzebować piłę, który został zaprojektowany do pracy z drewnem. Do pomiarów należy przygotować ruletkę. Musisz kartę główną oraz pętlę w ilości 4 sztuk. Przygotuj dwa bary, którego długość jest równa szerokości włazu. Ta sama liczba barów być przygotowany o długości bardziej imponujące w porównaniu z pierwszym. Różnica między tymi parametrami powinien wynosić 20 cm. Grubość prętów mogą zmieniać się w zakresie od 2 do 3 cm. W urządzeniu, należy śruby, kołki i haki.

Cechy dzieła

Jeśli zdecydujesz się zrobić drabinę składaną na strych, oryginalnego potrzeby jednej z krótszych prętów przymocowanych do górnej części konstrukcji, za pomocą pętli. Drugi koniec sztywno przymocowane do dolnej części. Dwie szyny muszą być zamontowane na schodach, ustawiając je w taki sposób, że są one rozmieszczone po przekątnej i nie przeszkadzają. Będą one działać jako usztywniacze do konstrukcji. Następnym krokiem jest przeprowadzenie cięcia odwrót 2/3 długości drabiny. Po obu części mają być połączone ze sobą za pomocą zawiasów. Ważne jest, aby dbać o to, że przyłączenie została przeprowadzona prawidłowo. Zapewni to prawidłowe fałdowanie struktury. Górny pasek jest przymocowany do powierzchni ścianą klapy. Jeśli popełnisz składaną drabinkę z rękami, to musi być przymocowany do powierzchni ściany przy użyciu haka. Pętla jest wkręcony kosour prawej obok miejsca, gdzie dokonał cięcia, podczas gdy hak powinien być zamocowany na ścianie. Jest wadą tej konstrukcji występuje że pozostanie widoczny. Można tego uniknąć, jeśli stosuje się produkt bardziej skomplikowaną konstrukcję, że odcinek, który zostanie ustalony na luku.

Produkcja schodów w luku

Składane drabiny na drugim piętrze może być wykonane tak, aby nie były widoczne w momencie, gdy nie są one używane. Na tej konstrukcji mają być produkowane tak, że składała się z trzech oddzielnych części. Aby to zrobić klapę, która doprowadzi do strychu. Można korzystać z materiałów pod ręką. Ważne jest, aby określić położenie otworu. Jak można przyjąć wielkość otwarcia rozmiarów schodów, ograniczone opcje 125h70 centymetrów. W celu przeprowadzenia cięcia klapę, trzeba dodać określoną wielkość około 8 milimetrów z każdej strony. Luki te muszą zapewnić łatwe zamykanie pokrywy, ale jednocześnie nie będzie złamane izolacji.

Przygotowanie materiału

Jeśli produkowane składaną drabinę na poddaszu z własnymi rękami, konieczne będzie przygotowanie prętów o przekroju kwadratowym o boku 50 mm. Preparaty te powinny być 4. Dwa z nich powinna być mniejsza długo. Potrzebują i wstęga 10 mm sklejki, można korzystać z dwóch paneli arkusza. To może pomóc kapitanowi, który nie był w obecności jednego arkusza.

Produkcja schodów

Kiedy drabina składana jest wykonany własnymi rękami, rysunki muszą być przygotowane z wyprzedzeniem o mistrza. W początkowej fazie na końcach prętów powinny być wykonane upojenia alkoholowego, które powinny mieć głębokość połowy grubości. Po przetworzeniu jest konieczne, aby klej i naprawić wszystkie śruby. Trzeba wstępnie analizować, czy po przekątnej do siebie. W celu uniknięcia zmiany przekątnych, należy tymczasowo ustawić chustach, które są wykonane ze sklejki o grubości 4mm. Po nich będzie pozbyć potrzebę wzmocnienia internetową 10 mm sklejki, za pomocą śrub zainstalowanych wzdłuż obwodu. W następnym kroku można zacząć otwarcie łącznika. W celu zapewnienia dobrego zamknięcie klapy w pokrywie należy wyciąć zatrzask drzwi.

Prace nad mechanizmem drabinę składaną z luku

Plany składane drabiny pozwoli Ci wykonać pracę prawidłowo. W następnym kroku trzeba zacząć manipulację mechanizmu otwierania. Ukończenie procesu, zanim będzie można kupić w sklepie, ale może to zrobić we własnym zakresie. Początkowo, konieczne jest karton przedstawiają schemat projektu, produkcji, które są stosowane na rogach. Dalsze szczegóły kartonu wyciąć, który pozwala, aby spróbować ich struktury. Zapewnia to dokładne określenie długości zawiasów. Można znaleźć w swoim garażu kątowniki, kawałki metalu, a także metalowe paski cięcie blachy. Wszystko to może być konieczne do produkcji schodów.

Przygotowanie materiału

Aby proces wymaga jeden obszar, paski o różnych długościach w ilości dwóch części i element z blachy stalowej.

Zalecenia dotyczące pracy

Następnym krokiem jest, aby pamiętać, rozmieszczenie otworów dla zawiasów. Odległość między nimi powinna być ustalona empirycznie. Następnie należy wykonać otwory dla śrub mocujących M100. Gdy zespół jest zrobione, dokręcić łączniki nie trzeba wiele. Teraz można ustalić żądany kąt otwarcia luku i przesunąć przyszłego mechanizmu pod żądanym kątem. Następnie na powierzchni metalu należy zauważyć, że po otwarciu obejmie obszar. Pozwala wyciąć element za pomocą wyrzynarki. Teraz taśma metalowa być doprowadzone do odpowiedniej postaci do tego, że należy odciąć nadmiar długości, a ich końce muszą być zaokrąglone. To wyeliminowałoby teren wypasu i nie będzie kolidować z ruchem konstrukcji. Następnym krokiem jest ponowne zbudować cały mechanizm. Na tym można przyjąć, że jeden mechanizm jest gotowy, można przystąpić do pracy na sekundę.

Produkcja drugiego mechanizmu

Ważne jest, aby zrobić to na tej samej zasadzie, które okazało się być dokładnie taki sam jak pierwszy, tylko z odwracalnym projektu. Aby to zrobić, trzeba połączyć wszystkie części z zaciskiem i wywiercić otwory niezbędne. Po jeden otwór jest gotowy, należy zainstalować śrubę i wywiercić drugi. Następnie elementy są skręcane ze sobą i są równej długości. Ta technologia produkcji wszystkich szczegółów. W wyniku tego, master musi dostać parę identycznych mechanizmów.

praca końcowa

Jeśli zdecydujesz się zrobić własny metalowa drabina składana, następnym krokiem jest stworzenie mechanizmów wykonanych w drzwiach i przymierzyć wszystko do otworu. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wysokość mocowania na zakładkę wiązki. Oznacza to, że pozycja nie może przekraczać pułapu. Jeśli błąd nadal powstał, to jest możliwe do przeprowadzenia instalacji tymczasowych barów. Luc będzie regulować tak, że jest on również otwarty i nie dotykać ścian otworu.

Dokonywanie mechanizm wspierający

Jeśli schody są wykonane z aluminium fałdowania, to również musi być mechanizm ich wspieranie. W tym celu przygotowania dwóch taśm metalowych, których szerokość jest równa 20 mm. Przydatne w tym procesie i okolic. W tym celu, koniec jednego z pasm powinna zostać wzmocniona przez spawanie kawałka metalu, który będzie opierać się na dwa paski. Kątem zrobić coś w rodzaju platformy nośnej. W końcu trzeba mieć zawias, który po otwarciu klapa pozostanie nieco wygięte, ale będzie to niezawodnie utrzymać obciążenie. Następnie, urządzenie musi być zainstalowane w taki sposób, że jest on całkowicie odwrócił rozkładowi, gdy mechanizmy są otwarte do maksimum. Zapewni to równomierne rozłożenie obciążenia pomiędzy elementami podczas składania drabiny otworzy.

Funkcje produkcyjne schody na strunie

Wyszukiwanie może być wykonany z aluminium składanej drabiny takie konstrukcje są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Jednak dość często schody są produkowane i przy użyciu desek. W takiej konstrukcji może być używany nie tylko kroki, ale cięciwę. Oba te składniki powinny być przygotowane elementem cal płyty, której szerokość jest równa 100 mm. pierwszą długość odcinka powinna odpowiadać wymiarów włazu, a drugi będzie nieco mniejsze, lecz nie powinny stykać się pułap po złożeniu. Trzeci odcinek będzie miał długość, która pozwala mu pozostać na powierzchni podłogi. W celu zapewnienia bardziej estetyczny wygląd wygląd, może być wytwarzany szlifowanie twarze z routerem. Na ciąg powinien zrobić małe wgłębienie dla etapów instalacji. Wkręty i klej pomoże połączyć wszystkie dane w jednej strukturze. Pętla będzie łączyć odcinki marszu, a także umożliwiają wyświetlanie drabiny i położyć. Jeśli weźmiemy pod uwagę te zasady, wykonanie robót będzie udany i można osiągnąć pożądany rezultat.