290 Shares 8159 views

Jak podciągnąć hamulec ręczny z rąk? Objawy instruktażowe

Jak wiecie, samochód korzysta z wielu układów hamulcowych. Oprócz pracy i części, znajduje się również parking. Zwykli ludzie nazywają to „młot”. Na ciężarówki, że element jest uruchamiany przez powietrze. Ale w zwykłych samochodach osobowych i dostawczych jest archaiczny element zwalniający kabel. Konstrukcja jest bardzo prosta (nie wymagają sprężarki, odbiornika i inne części, jak w układzie pneumatycznym), ale musi być okresowo aktualizowana. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak pociągnąć za hamulec ręczny na WHA i innych samochodów z ich rąk.

Typowe objawy

Jak pociągnąć hamulec ręczny na „Chevrolet” lub jakiegokolwiek innego samochodu? Ustal z winy tego elementu jest dość prosta. Należy zadzwonić w przedniej części na skos. Zgodnie z zasadami, hamulec postojowy musi posiadać maszynę pod kątem 17 stopni. Tak nazywamy rośnie, umieścić hamulec postojowy i wyłączać silnik. Przeniesienie urządzenia nie jest ustawiony. Jeżeli samochód zaczął się staczać się w dół, jest to pierwsza oznaka słabnącym hamulec postojowy. Możesz sprawdzić ten element i bez praktycznego szkolenia. Tak, wystarczy policzyć całkowitą liczbę kliknięć w dźwigni. Powinny one być 5-6. Jeśli kliknie mniej lub więcej, oznacza to, że samochód potrzebny regulację hamulca postojowego.

dozwolone również próbę hamulca postojowego i całkowicie płaskiej powierzchni. Więc dokręcić dźwignię całkowicie i bieg wsteczny. Stopniowo zwalniając sprzęgło, spróbuj odciągnąć. Jeśli jest uszkodzony hamulec ręczny, poczujesz, że samochód wydawał się przykuty do ziemi. Przesuń go prawie niemożliwe. Ale jeśli z zaciśniętym hamulcem ręcznym po cichu zrobił ruch, potem kabel luźny. Wyjście – dokręcanie hamulca postojowego.

Taka diagnoza powinna być przeprowadzana raz w roku lub co 30.000 km. Terminowe sprawdzenie elementów układu hamulcowego będzie uniknąć wielu wypadków.

przyczyny

Najczęstszym powodem bazie wina – to element hamulca ręcznego naturalne zużycie. Kabel ma tendencję do rozciągania. Nie jest zaskakujące, że od czasu do czasu, kierowcy zastanawiają się, jak pociągnąć hamulec ręczny na „Hyundai Accent” i innych maszyn. Na zagranicznych samochodów, jednostka ta jest wystarczająco długi. Ale na wazony może przyjść w ruinę w ciągu 2-3 lat. Ale wszystko zależy od użytkowania. Doświadczeni kierowcy postawić samochód „przeniesienia” – procedura ta nie zaszkodzi maszynę i przedłuża żywotność kabla parkingu. Ponadto, powodem może być, a nie na kablu. Na przykład, unnerved hamulec ręczny może sygnalizować zużyte bloki w bębnie lub mechanizmu dyskowego. W tym przypadku pary zmienia łat. Dla hamulców bębnowych nabytych cztery bloki (góra i dół z każdej strony), a na dysku – dwa. Jeśli zacisnąć hamulec ręczny bez zmiany błony śluzowej, może to pogorszyć hamowania na drodze.

Blok ma krytyczny zużycia. Jeżeli materiał cierny nosi, metalowa część wykładziny zaczyna ocierać się o powierzchnię tarczy, lub bębna. Ignorując problemy są znaczne zadrapania i rysy. Zapisz to sytuacja będzie tylko otworem (a nawet wtedy nie zawsze). Dlatego też należy zawsze sprawdzić stan klocków i zastąpić je zgodnie z przepisami.

gdzie jest

Zanim nauczysz się podciągnąć hamulec ręczny z rąk, trzeba dowiedzieć się, gdzie on jest. I znajduje się pod dnem. Należy zauważyć, że te liny mieć kilka maszyn – jeden idzie na koła (prawy i lewy). Ku środkowi korpusu, są połączone w jednym urządzeniu. Oto nakrętka regulacji, które musimy wykorzystać. Musimy również koła kliny i zestaw kluczy chleb świętojański.

Pierwsze kroki

Więc najpierw ustawić samochód na transferze (jeśli jest napęd na tylne koła samochodu, a następnie na „neutralny”). Przed ciągnąć hamulec ręczny na „Kia”, to podpieranie tył samochodu. A najlepsze jest to, aby wykonywać pracę na pit lub estakady. W przypadku braku takiego, do pracy na poziomie utwardzonej powierzchni. Pod przednimi kołami „protivootkaty”. Wspinamy się pod dnem i znaleźć miejsce kabla rozgałęzienia. Tutaj będzie korekta i nakrętka. musi on najpierw odkręcić. Przy pomocy szczypiec, chwyć przód kabla parkingu. Z drugiej strony wziąć klucz do odpowiedniego rozmiaru i obrócić nakrętkę regulacyjną. Jeśli podczas testu dźwigni daje większą liczbę kliknięć niż jest to konieczne, w związku z tym, element potrzeby zwężenie. Jeśli mniej, to odkręcić. Ile zakręty zostaną przykręcone lub odkręcić nakrętkę zależy od sytuacji zaniedbania. Czasami trzeba uzyskać efekt trzeba powtórzyć ten proces dwa lub trzy razy.

Zakończenie

Po korekcie, zakręcić szczelnie nakrętkę (tak, aby nie odkręcić i nie stracił podczas jazdy) i sprawdzić skuteczność hamulca postojowego. Jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę. Na to pytanie, „jak podciągnąć hamulec ręczny własne ręce” można uznać za zamknięty.
Należy zauważyć, że konfiguracja napędu kabel ma podobną zasadę, niezależnie od marki samochodu, a nawet jaki rodzaj zestawu hamulców (bębny lub tarcze).

wniosek

Tak, my zorientowali się, jak podciągnąć ręce hamulców ręcznych. Przed badaniem, ważne jest, aby zawiesić każde z tylnych kół samochodu i starają się go przewijać. Płyta powinna się swobodnie obracać się bez wiązania. Jeśli wszystko jest w porządku, to procedura podnoszenia hamulec postojowy był udany.