82 Shares 2115 views

Buddyzm Zen i jego filozofia

Buddyzm Zen – to wschodnia doktryna, która uczy osiągnięcie oświecenia. Jeśli szerszego spojrzenia na tym obszarze, jest to raczej sposób życia i jest poza racjonalne. Celem praktyki jest dość szeroki: jest duchowe przebudzenie i absolutną ujawniania i zrozumienie siebie.

Pierwszy w kolejce jest Zen Budda Siakjamuni. To jest po Mahakaśjapa którym Budda przyjął specjalną stan przebudzenia, a stało się to bez pomocy słów (tak Zen tradycji bezpośredniego przekazywania nauk „Serce do serca” została założona).

Początki tej doktryny otrzymał w Chinach w V wpne To przyniósł Buddyjski mnich Bodhidharma. Później stał się pierwszym patriarchą „chan” na terytorium Chin. Badhidharma jest założycielem słynnej świątyni Shaolin. Obecnie uważa się kolebką buddyzmu zen (chiński).

Obserwują Bodhirharmy było pięciu patriarchów. Następnie naukowcy podzielony południową i północną szkoły. Południe z kolei dzieli się na pięć szkół Zen (w naszych czasach pozostaje dwa: Lin-chi i Caodong.

Buddyzm Zen osiągnął Europę w połowie XIX wieku, jednak pierwszy kontakt z nauką Zachodu miała miejsce w 1913 roku, został następnie opublikował książkę „Religia Samurai”, ale nie zyskał popularność. Stała się zainteresowany w wąskim kręgu specjalistów. Filozofia buddyzmu Zen zaczął zdobywać fanów po wydaniu książki DT Suzuki, jest bodźcem do wzrostu popularności zen. Watts był pierwszym zachodnim autor, który napisał o badaniu. Jego pierwsza książka nazwano „Duch Zen”. Pod koniec lat 50. zaczął się pojawiać dużo literatury na ten temat. Byli zarówno europejskich i amerykańskich Zen buddyjski, który opisał swoje doświadczenie zanurzenia w medytacji i realizacji prawdy. W tych książkach wszystko Europejski czytelnik skomentował w przystępnym językiem, wykorzystuje zrozumiały. Opisujemy praktyczną i teoretyczną stroną nauki.

Linii przesyłowych w Zen musi być ciągła, być utworzona bezpośrednio od nauczyciela do ucznia. Zapewnia to stabilność procesu uczenia się. Nauczyciele nie powitanie napisane teksty i dyskusje ( „Prawda nie można wyrazić słowami”).

Wiadomo, praktycy – spokojny i zrelaksowany ludzi. Klasy zen przyczynić się do lepszego rozwoju zdolności intelektualnych. Podstawą praktyki jest medytacja. Należy zauważyć, że w procesie uczenia się dzieje na zapobieganiu chorobom, a także do rozwiązywania problemów zdrowotnych. Uczeń może łatwo pokonać żadnego stresu. Świadomość staje się jasny umysł – głęboki i ostry. Uwaga wzrasta wielokrotnie. Pomaga szybko i pewnie podejmować decyzje. Rozwijanie zdolności psychiczne.

To jest Buddyzm Zen, filozofia, rozumiana przez wielu dziś. Nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach, doktryna pozwala czuć się wyzwolone i pewne siebie. Praktycy widzą piękno w najmniejszych rzeczach, może dlatego ta doktryna i znajduje coraz więcej fanów.