804 Shares 7986 views

Główne etapy sprzedaży

Każdy sprzedawca ma na celu zwiększenie sprzedaży. Proces ten jest sztuką, znajomość podstawowych zasad, które muszą koniecznie prowadzić do sukcesu. Główne etapy sprzedaży, które są takie same jak w przypadku dużych transakcji przedsiębiorstw, a dla sprzedaży detalicznej drobnych towarów, składający się z sześciu kolejnych etapach:

1. Ustanowienie połączeń stykowych.

2. Identyfikacja potrzeb.

3. Przedstawienie urządzenia.

4. Praca z istniejącymi zarzutów.

5. Dokonywanie sprzedaży.

6. Spośród linków kontaktowych.

Sukces w sprzedaży towarów można osiągnąć tylko jeden sprzedawca, który jest ostrożny plan pracy i uparcie idzie do swoich celów, wykazując samodyscypliny.

Etapy sprzedaży podążać kolejno jedna po drugiej. Niemożliwe jest ustalenie potrzeb klienta bez określenia tego kontaktu, a to jest niemożliwe, aby sprzedać towar, bez odpowiedzi na obiekcje kupującego. Sukces każdego kolejnego kroku w sprzedaży jest bezpośrednio uzależnione od pomyślnego przebiegu poprzedniego.

Pierwszym krokiem w kierunku tego produktu jest ustalenie relacji kontaktowych. Krok ten ma kluczowe znaczenie dla całego procesu sprzedaży. Ten etap polega na osobistej relacji, czyli spotkanie, które powinny być starannie zaplanowane. Pozwala organizować swój dzień i dbać potencjalnemu nabywcy czasu.

Umowa na posiedzeniu muszą być wykonane kilka dni przed rozpoczęciem imprezy. W tym przypadku, dokładna data i czas musi być ustawiony. Umowa może zostać osiągnięty za pomocą listu biznesowego lub rozmowy telefonicznej.

techniki sprzedaży, kroki, które zaczynają się nawiązanie stosunków kontaktowych, w oparciu o tworzenie atmosfery zaufania sprzyjającego do „ujawnienia” klienta. profesjonalnych menedżerów wcześniej przeprowadzana jest w celu zebrania informacji na temat potencjalnego nabywcy wiedzieć jak to „dostroić”.

Skutecznym środkiem, dzięki któremu zyskują klienta, jest stworzenie atmosfery zaufaniu. Pozwoli to przełącznik, aby określić swoje potrzeby, co drugi krok na etapie sprzedaży. Ważnym punktem, decyduje o sukcesie tego sprzedawcy na tym etapie sprzedaży towarów, jest umiejętność słuchania rozmówcy, że dowiedział się o nim jak najwięcej.

Klient musi czuć własne znaczenie, formułować pragnienia i potrzeby, jak również sprzeciwu. Sprzedawca powinien zidentyfikować najważniejsze obszary dla klienta (komfort i bezpieczeństwo, obrazu lub zysków). Znajomość motywem zakupu produktu pozwalają na jego prezentacji kompetentnie.

Kiedy etapy sprzedaży osiągnie swój trzeci poziom, trzeba wykazać się umiejętnością ich produktów w celu spełnienia wartości klienta, które zostały zidentyfikowane podczas przejścia z drugiego etapu. W tym przypadku trzeba nazwać swoje zainteresowanie produktów i obudzić pragnienie ich posiadania. Po tym zrobić motywację klienta do działania, dając mu znać, że prezentacja została wykonana w celu zapewnienia, że produkty, które kupił.

Prawdopodobnie pojawienie się sprzeciw. Oznacza to, że etapy sprzedaży osiągnęła swój czwarty poziom. Należy pamiętać, że zastrzeżenia nie są wymówką. Najprawdopodobniej to zainteresowanie, które wymaga zdobycia własnej produkcji, a co za tym idzie, więcej informacji.

Gdy klient otrzyma odpowiedzi na swoje pytania, konieczne jest, aby przejść do następnego etapu – sprzedaży. Ten krok jest osiągnięcie celów, dla których cała praca została wykonana. Aby umieścić punkt, w którym Kupujący zobowiązuje się do zakupu towarów i zrezygnować z pewną kwotę pieniędzy każdy sprzedawca korzysta z własnych technik. Może to być link do renomowanej firmy partnera, rosnąca inflacja, i tak dalej. Push transakcji może być wiodącym pytania dotyczące formy płatności lub środków towarów eksportowych.

faza sprzedaży kończy wyjście z linków kontaktowych. Ten krok nie może być ignorowane. Po zakończeniu procesu, należy pozostawić dobre wrażenie o sobie. Pomoże to nie przegap szansy na dalszą współpracę.