389 Shares 7142 views

Rotokan: instrukcje użycia

Lek "Rotokan" jest skutecznym lekiem przeciwzapalnym, który składa się z płynnych ekstraktów kwiatów rumianku, kalendula, krwawnik. Stosunek, odpowiednio, 2: 1: 1 w jednej butelce (objętość butelki wynosi 50 ml).

Lek ma działanie przeciwzapalne wzmacniające regenerację regeneracyjną. Rotokan ma również właściwości spazmolityczne i hemostatyczne i pozytywnie wpływa na trofizm błony śluzowej przewodu żołądkowo-jelitowego i żołądka. Lek jest nisko toksyczny i nie ma własności teratogennych, alergicznych i mutagennych.

Rotokan: instrukcja (wskazania i przeciwwskazania)

Lek jest stosowany głównie w stomatologii i gastroenterologii.

Tak więc stomatolodzy stosują rotokan do różnych stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i przyzębia o różnym pochodzeniu (na przykład w przypadku aftowego zapalenia jamy ustnej, zapalenia przyzębia, wrzodziejącego martwicowego zapalenia jamy zębodźnej jamy brzusznej).

Gastroenterolodzy przepisują lek na erytrocytowe zmiany wrzodowe dwunastnicy i żołądka, zapalenie żołądka i jelit, przewlekłe zapalenie jelita grubego i zapalenie jelita grubego, zapalenie pęcherzyka żółciowego i zespół postcholecystektomii.

Przeciwwskazany rotokan tylko osoby z nietolerancją indywidualną na składniki leku.

Rotokan: instrukcje (sposób stosowania i dawkowanie)

Lek jest stosowany w postaci wodnego roztworu, który musi być przygotowany bezpośrednio przed użyciem. Więc jedna łyżeczka produktu dodaje się do szklanej ciepłej wody. Jeśli lek jest dobrze tolerowany, dawkę można zwiększyć do trzech łyżeczek na szklankę.

Z zapaleniem w błonie śluzowej jamy ustnej, lek "Rotokan" jest stosowany w sposób aplikacyjny lub do kąpieli doustnych do trzech razy dziennie przez pięć dni (lub krócej). Zapalenie dziąseł jest leczone po zeskrobywaniu kieszeni dziąseł lub usunięciu złogów zębów. W kieszeniach dziąsła wprowadza się cienkie zwilżone w roztworze turund (około 20 minut). Procedura ta jest wykonywana raz dziennie codziennie lub co dwa dni. Z pomocą tego rozwiązania można również wypłukać usta (do trzech razy dziennie).

W leczeniu chorób żołądka lek stosuje się w mikroklimacie lub w postaci dwunastnicy. Wnętrze jest używane na pół kubka roztworu przez pół godziny przed jedzeniem lub po około godzinie po podaniu. Do nawadniania dwunastnicy dodaje się szklankę roztworu przez kapanie sondą. Mikrolizy z roztworem są stosowane po oczyszczeniu lewatywy raz lub dwa razy dziennie.

Rotokan: Instrukcja (działania niepożądane i przedawkowanie)

Do prawdopodobnych skutków ubocznych należą różne reakcje alergiczne. Jeśli lek "Rotokan" jest stosowany zgodnie z wszystkimi zaleceniami lekarza i przestrzegaj dawkowania, nie powinno być żadnych skutków ubocznych.

Jeśli mówimy o przedawkowaniu, w tej chwili nie ma informacji o takich przypadkach.

Rotokan: instrukcja (dodatkowe informacje)

Lek zawiera około 33% czystego alkoholu etylowego. Tak więc w maksymalnej dawce dziennej (1 łyżeczka leku) jego zawartość wynosi około 3,2 g.

Podczas leczenia leku należy powstrzymywać się od jakichkolwiek niebezpiecznych czynności wymagających zwiększonego skupienia uwagi. Jest to przeciwwskazane do naruszeń wątroby i nerek.

Z apteki jest wydawane bez recepty lekarza.

Uwaga! Mimo pozagiełdowych przerw w aptekach, bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Ten artykuł nie powinien wpływać na twoją decyzję o zażywaniu narkotyków, ponieważ jest to przewidziane wyłącznie dla celów informacyjnych. Zalecamy również przeczytanie adnotacji producenta dołączonej do opakowania.