737 Shares 6906 views

Nienawiść – to niezdolność do kochania

Nienawiść – uczucie przytłaczające, że nie pozostawia miejsca dla ich spokojnego opozycji filantropijnych. Oczywiście, nienawiść ma racjonalnego składnik, wymaga stałego uzasadnienie, podsycane przez wspomnienia i stan zapalny fantazyjnych projekcji w przyszłość. To uczucie jest nie tylko wpływ, ale podporządkować sobie cały umysł człowieka. Nic więc dziwnego, Horacy, o których mowa złości, nienawiści do emocjonalnego szaleństwa krótkotrwały.

List i intencji

W przeciwieństwie do gniewu, jak piorun stan krótkotrwały, nienawiść – to substancja, która może wytwarzać toksyczne sucha pozostałość zostać uwieczniony w książek, dzieł sztuki, przedmiotów rytualnych i kultowych. Wystarczy przypomnieć sobie „Mein Kampf” Adolfa Hitlera przez, propagandowe plakaty czasy wojen między narodami, które stały się symbolami nominalna Ku Klux Klan.

Sztuka nie tylko przedstawiających ale przekłada nienawiść, jeszcze nie przejść do dowolnego porównaniu z jednorazowymi rzemiosła mediów. To właśnie z ich pomoc jest zaprogramowany, uprawiane i wszczepione w umysłach milionów ludzi na zimno stali ideę nienawiści.

Dlaczego niektórzy nienawidzą inni?

Narodowy nienawiść – to jest bezpośrednią konsekwencją zderzenia interesów narodów kiedy uschemlonnoe tożsamość jednego jest kompensowane początkowo werbalne i psychiczne upokorzenie, a następnie – a rzeczywistym braku praw obywatelskich innych. To nie oznacza drugą stronę zdrowego nacjonalizmu, ale jest niezbędnym atrybutem nazizmu.

Niemcy w przeddzień dojścia Hitlera do władzy jeszcze nie przeżył upokorzenie narodu, stracił pierwszej wojny światowej. Ten początkowo pchnął szukać nie tyle jako zewnętrzny wewnętrznych wrogów, do różnicowania Aryjczyków i ludzi z nie tak charakterze skandynawskim, a tym samym budzi nastroje społeczeństwa defetyzmu. Wezwał do powrotu do krótkotrwałe lecz krwawej Führera zasilania.

Odmowa sprzeczności, a strach przed nieznanym

Czego nie robić, ale bardziej interesuje kogoś innego, często niepokojące, jest nieprzytomny protest. To nawet nie zazdrość, a różnica w granicach dopuszczalnego, nasiąknięty z mlekiem matki. Podrażnienie jest ten, kto nie może po prostu „obejść” nam, ale zrobić to w sposób niedopuszczalny dla nas. Na przykład, jeśli jedna część oszustwa z „obcego” współistnienia w tym samym szarlataneria społeczeństwa terytorium uznane za niedopuszczalne i karnej w innych uzasadnionych i uważane za normalne, krzywizny i stresu stosunków społecznych jest niemal nieuniknione.

Ogłoszenie cechy poszczególnych przedstawicieli narodu stopniowo stać się słowo gospodarstwa domowego. Przez długi czas Żyda-nienawiść wszędzie zasilany protestu przeciwko lichwie laika, wzajemne wsparcie członków społeczności żydowskiej podczas wymiany lukratywnych stanowisk w dziedzinie nauki, sztuki i instytucji finansowych. Nienawiść – kocioł, ogrzewane i bardziej niejasny temat, nedogovoronnogo nieznany. Razem charakterystyczne tajnych stowarzyszeń, czy lóż masońskich, zamknięte klany mafijne wskazówki diaspor lub spotkania katakumby chrześcijan w pierwszym wieku, od Nerona do Konstantyna.

Historyczne i kulturowe korzenie wzajemnej wrogości

Fundamentem, na którym opiera się nienawiść – to także historia tamtych czasów, kiedy to motywowane nienawiścią religijną lub krajowym rzucić wielką krwią. Szczelina między wschodnich chrześcijan i Rzymie nie zaczynają się od papieskiego przewijania, przewidzianą na ołtarzu św Sophia, ale chciwi orgie organizowane przez krzyżowców w wioskach „schizmatyków”, z grabieży kościołów i masakr. Ormianie są mało prawdopodobne, aby czuć miłość Turków, pamiętając o polutoramillionnom ludobójstwa wobec swoich ludzi, załączonym siłą ziemie ojczyźnie, w tym świętej góry Ararat.

Nienawiść – jest między innymi wynikiem napięcia w dziedzinie stosunków kulturalnych. Brak szacunku do tradycji, wartości, rdzennych grup etnicznych prowadzi z zewnątrz, jeśli nie wojna, potem na otwarcie wrogiej konfrontacji w politycznej, gospodarczej, krajowej współistnienia. Tak więc napięcie między Europejczykami i świata arabskiego rośnie z przepływem migrantów, którzy nie chcą się asymilować, zintegrować świata kultury Starego Świata.

Tolerancja jest antidotum?

Nowoczesne teoretycy bezkonfliktowego świecie coraz częściej wzywają do uprawy tolerancji jako uniwersalne narzędzie przeciwdziałania nienawiści. Jeśli jednak zrozumieć istotę podejścia zalecał, nie trudno dostrzec: obojętność, obojętność do kolektora przejawów mieszka obok ciebie jest mało prawdopodobne, aby ugasić ogień namiętny, w oparciu o głęboko zakorzenionych przyczyn wzajemnego odrzucenia. W rzeczywistości, zwolennicy tolerancji zadzwonić tylko do nowego Tolstoyan, aby oprzeć zła innym, nowomodny znak.

Nienawiść do ludzi – jest w rzeczywistości, sublimacja niższości. Uczucie gniewu generowany jest wpychany do podświadomego poczucia niższości, ten ostatni często jest kompensowany do samodzielnego wyniesienia na fałszywych, fałszywych podstawach.

Tlący niezadowolenie – odwieczny towarzysz mizantropię. Jak mówi Pismo: „Sprawiedliwy szczęśliwi.” Dlatego antidotum na nienawiść może służyć tylko jako solidnego świadomości własnej wartości i pracować na własnych niedociągnięć bez szukając winnych na boku.

Nienawiść – jest brak miłości

Uwielbia jego ludzie nie będą nienawidzić innych grup etnicznych, ale nie pozwala na to ostatnie wyśmiewać, poniżać, wykorzystać, aby pokazać szacunek do zaniedbywania rodziny, arogancji, objawy urojonej wyższości.

W sensie religijnym nienawiści – to jest grzech, ponieważ ma na celu potępienie kogoś innego, a nie zmieniać się na lepsze, potencjalnie – w sprawie naruszenia wolności jednostki. To uczucie jest wzajemnie destrukcyjne, wykorzenienia bez nabywania spokój, bez służbie miłości pomimo swoich pasji, podejrzenia, stare porachunki.

Gniew, Horace zwany „szaleństwo” jest uważany w chrześcijaństwie jeden z siedmiu grzechów głównych. W popularnym powiedzeniu nazwał „złym doradcą”. Psychologia opisuje to samo zjawisko jako ostrego bolesnego stanu afektywnego. Eliminacja nienawiści sposobów religijnych lub świeckich – warunek konieczny dla ludzkości była nadzieja na przyszłość bez wojen i konfliktów wewnętrznych.