220 Shares 6908 views

NVIDIA GeForce GTX 580: dane techniczne, testy. grafika gry

Fani gier komputerowych marzyć, że ich komputer może pobierać żadnych nowych działań. W tym roku mamy do aktualizacji „Iron”. Ponadto trzeba wymienić niektóre części komputera, są chwile, kiedy trzeba kompletną wymianę wszystkich części. Dziś mówimy o granie kart graficznych, w szczególności na nVidia GeForce GTX 580.

opozycja

Jak we wszystkich dziedzinach techniki, w tym segmencie, też istnieją dwa głównym konkurentem. rocznie produkuje karty graficzne NVIDIA i AMD, konkurujących prędkości ze sobą, jakości i optymalizacji. Każdy nowy model AMD pociąga za sobą podobny od nVidii. Wybór pomiędzy tymi dwoma firmami jest całkowicie indywidualne. Ktoś miał dobre doświadczenia z wykorzystaniem nVidii, ktoś ma pełne zaufanie do AMD.

Oczywiście, w okresach, kiedy tehnostsene pojawia się jeden lub inny model karty graficznej z tych firm, gdy nie jest kupa kontrowersji w prasie i na forach. Szczególnie wśród tych, którzy naprawdę rozumieją ten problem i ma swoje zdanie i pogląd. Konflikty te towarzyszą nieskończenie dużej liczby opinii i testów. Aby dowiedzieć się jak dokonać właściwego wyboru przy zakupie karty graficznej do gier, pogadamy później, a teraz rozważyć dobrze zapomniane NVIDIA GTX 580.

gigant serce

Ten model karty graficznej pojawił się w 2010 roku. Po tym jak został zwolniony ogromną ilość tych gigantów w grze, która jest nie tylko rząd wielkości lepiej – są sto razy bardziej wydajne.

Niemniej jednak pozostał i tych, którzy są nadal wierny do ulubionych GTX 580. charakterystyka tego filmu okazało się naprawdę imponująco. Procesor graficzny, który będzie pasował do flagowego GF110. To już wydany procesory wideo z indeksem 104, 106 i 108, ale należał do czterech wersjach „viduh”.

Nowa generacja zaczęła pracować nad „sercem» GF110. Została ona zmodyfikowana wersja komórki, która została umieszczona w GTX 465, 470 i 480. Różnica pomiędzy tymi flagowych składało się liczby aktywnych rdzeni bloków.

modyfikacja

Aby zrozumieć, w jaki sposób nowy „mózg” było lepiej niż ostatnio, konieczne jest, aby skupić się na kilka szczegółów. Oba modele (100/110) ma cztery klastry, które są odpowiedzialne za przetwarzanie grafiki. Każdy z nich przypomina konstrukcyjnie oddzielny GPU. Klastry są wyposażone we wszystko, że muszą obsługiwać grafikę. Brakuje im tylko kontrolery pamięci i bloki RPO.

Jazdy oba identyczne procesory. Składa się on z czterech klastrów, które mają cztery każdy wieloprocesorowych. Zawierają one 32 rdzeni CUDA. Otrzymuje się go łącznie 512 sztuk. System zawiera również 8 bloków RPO w grupach po sześć sztuk, w ilości 48 części. Każdy z 6 kategorii ma swój własny kontroler pamięci 64bit. Istnieje również wielkość pamięci cache-dwupoziomowy. Pierwszy zapas energii 256 kb, a drugi – 768 KB.

A teraz jest podejść bliżej prawdy. Okazało się, że taki system został wprowadzony początkowo do GF100, ale z powodu niepewnej sytuacji na rynku było więcej procesor „surowe” grafika. Według oficjalnych danych, producent nie mógł zwolnić kryształy o wysokiej jakości, a zatem w procesie produkcji aktywnych bloków rdzenia musiały być zawieszone.

Takie wydarzenie nie mogło przejść przez profesjonalistów. Dlatego, Internet rozprzestrzenił opinię o tym, że nVidia postanowiła zwolnić i rezerwowanie zdolności do przyszłości, jakby nawiązując do wersji, która później osiadł w GTX 580. charakterystykę nowego „serca”, które zostały poczęte wcześniej reprezentowany jedynie w GF110.

realizacja

Ze względu na fakt, że różnice w tych dwóch modeli GPU jest, zadzwoń zaktualizowana wersja GF110 nie jest pożądane. Zmienione i architektura jednostek tekstur. Poprzez to przetwarzanie i filtrowanie tekstur występuje bez utraty cykli zegarowych. Choć system ten nie jest nowy, choć w tym modelu, to udało się w pełni zrealizować.

Dotyczy i resterizatsionny silnik Raster silnika. Otrzymał zaawansowaną jednostkę, która zajmuje powierzchnie odrzuceniu niewidocznych w kadrze. I dodano nowe formaty plików. Realizacja włączone „hurra”. Deweloperzy twierdzą, że wydajność nowych GPU powinna zostać zwiększona. W praktyce, jego praca w grach poprawiła o 6-7% od średniej.

o domu

Tak, teraz jest jasne, że nowa karta stała się o rząd wielkości bardziej produktywne, pomimo faktu, że główne zmiany w architekturze procesora graficznego jest odbierany w stosunku do swojego poprzednika GF100. Możliwe jest teraz, aby ocenić tę samą GTX 580.

Funkcje graficzne uległy znaczącej poprawie. Jest to szczególnie zauważalne w porównaniu z poprzednim modelem GTX 480. częstotliwości taktowania rdzenia wzrosła o 72 jednostek i stał się zespół 772 MHz. Zmieniono shaderów wydajność – 1544 MHz.

Rodzaj pamięci graficznej i ilości pozostał niezmieniony, a także szerokość magistrali. Znacznie wzrosła wydajność i realnego efektywnego kursu pamięci graficznej 1002/4008 przeciwko 924/3696. Poprawa ta doprowadziła do tego, że przepustowość pamięci jest również rozszerzony do 192,4 GB / s. Oczywiście, te wskaźniki nie mógł zignorować, i inne cechy. Stąd wzrost prędkości scenie przez kilka jednostek, jak również zwiększona wydajność matematyczny.

Przyczyny poprawy

Wzrost wiele cech związanych z kilku powodów:

  • Do najważniejszych z nich można uznać, że w NVIDIA GeForce GTX 580 jest nadal w stanie uruchomić aktywację wszystkich jednostek bazowych.
  • Częstotliwości graficznego i pamięcią video poprawić średnio 9%.
  • Ulepszona struktura i architektura bloki i silniki rastrowe.

Niezawodność w szczegółach

Projektanci NVIDIA były w stanie poprawić w GTX 580 właściwości materiałów. To nie jest tak, a teraz po prostu wygiąć PCB. Długość pozostała taka sama, więc całe ciało wygląda bardzo kompaktowe. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że karta została wydana w 2010 roku. W chwili obecnej, to na pewno wygląda na duży.

Panel posiada trzy złącza, po jednym dla mini-HDMI, dwa pozostałe dual-DVI. W zasadzie, to zestaw brakowało przez wszystkich graczy, choć konkurencja nVidia pomimo więcej miejsca dla użytkownika. Jedynym zapytania w całym tym urody jest obecność dwóch siatek, które obejmują otwory do wyprowadzania ogrzanego powietrza. Jeśli pierwszy ma być zwykle miejsce i wydmuchuje powietrze do tylnego panelu, drugi znajduje się na drugiej stronie.

płatność

Teraz trzeba patrzeć pod karty graficznej GTX 580. kaptur cenę, nawiasem mówiąc, w chwili uwolnienia flagowego było 500 dolarów, co dla takiego giganta była znikoma, choć drogie. Ale z powrotem do wnętrza.

Odróżnić opłaty od poprzedniego modelu może być na wydajność odczytu. Nowa konstrukcja utracił same złącza do wlotu turbiny powietrza, ale jakoś trzymała liczenia. Wcześniej spotkał się także tradycyjne elektrolityczne „banków”, teraz w ich miejsce Wiring kondensatorów ceramicznych. Ale główna różnica widoczna jest obecność dodatkowych żetonów, które są odpowiedzialne za monitorowanie obciążenia sprzętu. Monitorować prąd, który przychodzi na planszy poprzez złącza.

chłodzenie

Dotychczasowy model karty graficznej został wyposażony w bardzo skomplikowany system chłodzenia. Było to spowodowane faktem, że potrzeba pozostał do czynienia z mocą „Burning» GF100. Pomimo jego arcydzieło inżynierii, system nie był w stanie rozwiązać wiele problemów, które musiały zostać poprawione później programistom nVidia GeForce GTX 580. stworzyli technologię komory parowania. W tym czasie, od dawna promowane na rynku. Kochałem ją i użyć firmę AMD.

Podczas demontażu można łatwo oddzielić od głównego korpusu. Sztywna rama metalowa, na której można umieścić komorę parowania, wsparcie dla całej konstrukcji. System chłodzenia działa po prostu: specjalny płyn jest odparowany przez ciepło, skrapla się na ochłodzonym części, a następnie płynie z powrotem. Boki te nie są umieszczone rurki, jak poprzednio, i płytki obejmujące osłonę cieplną procesora rozprowadzającej.

testy

GTX 580 przeszedł pomyślnie test, a nie jeden. Choć były złe „egzaminy”. Na przykład, filtrowanie tekstur check RGB8 wykazały, że nowy model jest znacznie słabszy niż jego konkurentów na AMD. Ale Test prędkości Shader pokazuje dobre wyniki, zwłaszcza w odniesieniu do GTX 480. Jednak w wielu z nich nowy model jest zauważalnie gorsze od swoich konkurentów.

W wyniku badań „viduh” wykazały, że okazało się najlepszą wydajnością i konsumpcyjnych cech. Pod warunkiem, duża liczba aktywnych bloków ma zwiększoną częstotliwość zegara, jak również pewne zmiany architektoniczne.

klony

Są to klony tej karty. W oparciu o GF110 stało się najpotężniejszym w tym segmencie. Model GTX 580, których cena była bardzo wysoka, stał się najpotężniejszym. Ale konkurencja jest zawsze obecny. Producenci postanowili zwolnić zmodyfikowanych wersji. Różnią się od oryginalnych, że roślina nie poprawy rozprzestrzeniania się lub układu chłodzącego.

Jednym z takich projektów był całkiem udany Zotac GeForce GTX 580. Tu, standard referencyjny stosowany w turbinie. Konstrukcja nie wyróżnia się niczym niezwykłym. Rdzeń 6 posiada węzeł fazy zasilania. Układy scalone – od "Samsung". „Viduh” poprawie, co wskazuje na zwiększoną częstotliwością rdzenia do 810/1620 MHz.

Ta odmiana modelu nie różni się znacznie od oryginału. Jego zaletą jest fabrycznie podkręcona, chociaż nie znaczące. Ale zwiększona moc wpływa na hałas i ciepło. Gracze zadowolony sprzęt, który zawierał nową zabawkę, „Prince of Persia”.

nowoczesność

Warto zauważyć, że obecnie trudno ocenić flagowy, jak GTX 580 jest przestarzała i znacząco w stosunku do innych wygląda bardzo słabe. 2016 był rzeczywiście owocne dla tego segmentu. Grafika gry są jeszcze lepsze i bardziej wydajne.

To jest ich ocena dość trudne, biorąc pod uwagę, że nawet gracze preferencje różnią. NVidia GeForce GTX wprowadzony w 1080, podczas gdy AMD uwalniane do modelu rynkowego rząd wielkości gorszego. Ale Radeon RX 480 jeszcze udało się dostać w segmencie średnim i konkurować tam. Z tych przedsiębiorstw już przestała czekać na niektórych gigantów. I karta graficzna nVidia gra „miss” w bok, jak nie ma konkurencji z „najgorszym wrogiem”.

Ci, którzy są gotowi do „viduh” dać mniej niż 5 tysięcy rubli, należy spojrzeć na GIGABYTE GV-N730D5OC-1GI. W kategorii up cena do 10 tysięcy rubli to Palit GeForce GTX750Ti StormX Podwójny, który, choć ostatni, ale jednego pokolenia, nadal jest w stanie poradzić sobie z niemal wszystkich gier. Ci, którzy są gotowi rozstać się z 15 tysięcy rubli, rynek przygotował dwóch konkurentów – GTX 960 i R9 380. Jeśli jesteś gotów wydać 20 tysięcy rubli więcej, spojrzeć na GeForce GTX 1080.