840 Shares 1564 views

Jak wstrzymać okresy przed ich rozpoczęciem, i jak je zatrzymać, jeśli już się zaczęło?

W życiu każdej kobiety przypadku nieprzewidzianych sytuacjach, które są całkowicie nie na miejscu. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak zatrzymać miesiączkę i czy warto w ogóle robić.

Kilka słów o menstruacji

Na wstępie należy stwierdzić, że „dzień kobiet” (lub miesiączka) – jest naturalnym procesem, w trakcie którego lepiej nie ingerować (o ile, oczywiście, nie jest to zalecenie lekarza prowadzącego). Przydział przeciętnego dorosłego kobiet trwa około 3-7 dni i zmieniać ilość odprowadzania krwi. Co dzieje się w międzyczasie? Podczas krwawienia z organizmu poza tym linie endometrium macicy. Wiemy, że każdy miesiąc ciało każdej dziewczyny jest gotów pojąć. Jeśli zapłodnienia jaja nie nastąpiło, wówczas proces usuwania niepożądanych cząstek. Podczas menstruacji i jest najbardziej endometrium. Jeśli jednak ingerować w przebieg wydarzeń, tj. E. opóźnić lub nawet pominąć okresy, endometrium pozostaje w macicy, co może prowadzić do różnych chorób zakaźnych i wszelkiego rodzaju problemów.

Jeopardy!

Dowiedzieć się, jak zatrzymać początek miesiączki, należy powiedzieć, jakie niebezpieczeństwa mogą Cię czekają.

 1. Po pewnym opóźnieniem lub całkowitej awarii jednego miesiąca miesiączka może przyjść tylko kilka miesięcy. I to jest nienormalne i niezdrowe.
 2. Przy podejmowaniu decyzji, aby zatrzymać zrzutów należy rozważyć wiele czynników: .. wiek, zdrowie, itd. Im młodsze ciało, więc łatwiej jest poradzić sobie ze skutkami interwencji. Jeśli kobieta ma „żeński” choroby, nie jest zalecane do eksperymentowania z własnym zdrowiem.
 3. Niektóre z leków hormonalnych nie można po prostu przestać miesięczne, ale także zniszczyć cały cykl (na przykład, lek „Postinor” efekt poronne, który jest tak jak podjąć niektóre z dziewcząt).

informacje o tablecie

Istnieje kilka sposobów, w jaki sposób przestać miesiączkować. Jeden z nich – do przyjęcia osiągnięć farmakologii i korzystać z następujących leków.

 1. Antykoncepcji (Nomenklatura doustne środki antykoncepcyjne – CCO):

  – Jeśli kobieta bierze je na bieżąco, po prostu trzeba zrobić przerwę siedmiodniowy między opakowaniach. Miesiączka nie występuje (to jednofazowych preparatów, na przykład, "Diana-35", "Regulon").

  – Jeśli kobieta ma OC trójfazowego (na przykład, lek „Trinovum” lub „Triziston”), trzeba bez przerwy, aby zacząć pić pigułki trzeciej fazie nowego pakietu (ale w tym przypadku tabletki nie spełniają ich antykoncepcyjnego działania, więc będzie musiał dbać o dodatkowej antykoncepcji ).

  – Jeśli kobieta nie bierze doustne środki antykoncepcyjne, mogą zacząć się trzy dni przed spodziewanym rozpoczęciem rozładowania. W tym przypadku, nie wykonać działanie antykoncepcyjne, ale wybór krwi zatrzymanie dokładne.

 2. Jak zawiesić miesięcznie? Dla absolutnej opóźnienia mogą być stosowane preparaty-progestagen, ale mogą być podejmowane tylko za zgodą ginekologa dzielnica! Od połowy cyklu, 14 dni przed rozpoczęciem wyboru (co najmniej 5 dni), trzeba zacząć pić progestageny. Zrób to przed przewidywanym terminem zakończenia miesiączki. Po zatrzymaniu okresy połykanie rozpocząć pracę w trybie normalnym.
 3. Jakie tabletki zawiesić miesięcznie? Powszechnie znany lek „Dicynone”, ale wziąć je tylko za zgodą lekarza, ponieważ tabletki mają wyraźny wpływ hemostazy, która jest obarczona zakrzepicy. Co zmieni jego odbiór, nawet lekarz nie wie. Musimy pamiętać, że przyjmowanie leku można nie częściej niż raz w roku.

Należy o tym pamiętać!

Jednak po tym wszystkim należy zauważyć, że hormony grać niebezpieczne. Każda kobieta wie, że nadużywanie tych leków w większości przypadków prowadzi do różnych problemów i chorób, aby poradzić sobie z którego nie będzie łatwe.

Babcine Skarbonka

O najbezpieczniejszych sposobów jak zatrzymać miesiączkę, można powiedzieć naszą babcię. Aby to zrobić, należy użyć buliony niektórych ziół. Należy wyjaśnić, że tradycyjne metody są mniej niebezpieczne niż leków hormonalnych, ale jest to ryzyko dla zdrowia. Ponieważ współczesna medycyna nie uznaje nietradycyjnych zabiegów, pełną odpowiedzialność za swoje czyny bierze tylko na siebie. Więc zawiesić przydział starych metod.

Metoda 1: Pokrzywa

Aby uzyskać więcej informacji na temat zawieszenia miesiąc, jeszcze poznać naszych przodków. Ten wywar stosowany jest od czasów starożytnych, wielu ludzi zna go jako całkowicie bezpieczny sposób opóźniania krwawienie. Aby to zrobić, 5 pokrzywy Łyżki suche wlać 0,5 litra wrzącej wody. Następnie wszystkiego na łaźni wodnej przez około 10 minut, następnie usunąć i twierdzą, co najmniej pół godziny. Bardzo trzeba pić wywar 3 razy dziennie przed posiłkami. Czy to narzędzie całkowicie odłożyć co miesiąc, to trudno powiedzieć, bo wszystko zależy od organizmu. Jeśli przydział rzadkie, że nie będzie w ogóle. Jeśli miesięczne obfita, pokrzywy bulion tylko zmniejszyć ich objętość.

Metoda 2: Lemon

Jest na to sposób, który powie, jak zatrzymać dzień miesięcznie (trzy dni maksimum). Jeść cytrynę. Trzeba jeść co najmniej jeden cały owoc przez cały dzień (i lepszych – dwa). Jednak metoda ta nie jest całkowicie bezpieczny, t. Aby. Może to spowodować problemy z przewodu pokarmowego. Pamiętaj, że owoce cytrusowe są zabronione dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzody i innych podobnych chorób.

Metoda 3. Witamina C

Jak można zawiesić miesięcznie? Dlaczego nie wypić użytecznych wszystkie tabletki witaminy C? Askorbinku trzeba kupić i wziąć 15 tabletek, ale nie zapominaj, że jest obarczona z pojawieniem się różnych reakcji alergicznych i problemów trawiennych.

4. Sposób Bulion pietruszka

Jak wstrzymać okresy dziennie? Jest to konieczne, aby przygotować wywar korzenia pietruszki. Jeden pierwiastek usunąć w zawiesinie i wlać do szklanki wrzącej wody. Nalegać pół godziny. Można wziąć w nieograniczonych ilościach, zaczynając dzień przed wystąpieniem miesiączki. negatywny sposób – to nie zawsze działa.

5. Sposób Bulion rdest

Zawiesić miesięcznie przez kilka godzin (lub nawet dni), aby pomóc bulion pieprzu wody. Aby to zrobić, należy wziąć 5 łyżek suchej trawy, wlać pół litra wody i gotować przez 5 minut. Następnie bulion musi być nalegał kilka godzin przynajmniej. Weź narzędzie potrzebne pół szklanki 3 razy dziennie przed posiłkami tylko.

6. Sposób Med

Dla niektórych może to być przydatne do następującej metody, co powiedzieć, jak sprowokować miesiąc na kilka dni przed. Na tydzień przed rozpoczęciem wydzieliny zacząć aktywnie używać miód 3-5 razy dziennie na łyżkę. Pamiętaj, że ten produkt ma charakter alergiczny, a jeśli cierpią produkty pcheloproizvodstva nietolerancji – uważaj!

7. Metoda trawa torebce pasterza

Czy istnieją inne sposoby, jak zatrzymać początek miesiączki? Dlaczego nie skorzystać ściągający bulion, który może być przygotowany z torby pasterskiej? Na przykład, łyżeczka suszonych ziół trzeba zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić do zaparzenia na pięć minut, nie więcej, i wziąć się rano na czczo. Rozpocząć ich leczenie należy domniemywać na 5 dni przed krwawieniem. Jeśli krwawienie jest obfite, zostanie znacznie zmniejszona, jeśli skromny, wyładowanie nie wzrośnie.

prostych wskazówek

Konieczne jest, aby powiedzieć raz jeszcze, że jest to najlepiej nie ingerować w naturalne procesy organizmu. Jedynym sposobem, aby zachować zdrowie. Ale co, jeśli chcesz szybko pożegnać się z krwawych zrzutów? Może pomóc w następujący całkowicie bezpieczne porady: aktywność fizyczną. Jeśli dziewczyna jest dla sportu, nastąpił gwałtowny odrzucenie endometrium. W związku z powyższym, plamienie i zakończyć szybciej. Jednak należy pamiętać, że w tej chwili, to jest bardzo ciężkie ciało. Wszystko powinno być umiarkowanie, t. K. W przeciwnym razie to zwiększone ryzyko shlopotat endometriozy.

Jest inna korzystna sytuacja pozbyć miesięcznie aż o 9 miesięcy – w ciąży. Następnie odkleić endometrium nie jest konieczne, a rozpoczyna się krwawienie. Jest to prawdopodobnie najbezpieczniejszy naturalny sposób, który nie spowoduje, że organizm do absolutnie żadnych szkód.