241 Shares 3952 views

Zakażenie Kaltsevirusnaya u kotów: objawy i leczenie

Zakażenie Kaltsevirusnaya u kotów – bardzo zaraźliwa choroba wirusowa, która wymaga natychmiastowej reakcji właścicieli. Jeśli czas nie podejmuje odpowiednich środków, zwierzę może umrzeć.

symptomatologia

To do twojej świadomości i będzie zależeć od życia zwierzęcia. Jeśli nie kaltsevirusnaya zakażenia u kotów, objawy nie trzymać cię czeka. Obrazowo objawy choroby pojawiają się u młodych kociąt. Na ogół są one znacznie trudniejsze do przeprowadzenia choroby. Dorosłe koty z dobrymi zwierzętami immunologicznych lub szczepionych może poruszać kaltsiviroz praktycznie bezobjawowo. Ale wiedza nie są zbędne.

Oto typowe objawy choroby:

  1. Temperatura podnosi się do zwierząt, bardzo wysoki poziom (40,5 ° C). Przytrzymaj go przez około 72 godzin, a następnie znormalizowane.
  2. Jest wydzielina z oczu i nosa. Na samym początku – przezroczysta, ale stopniowo nasila i wypływający bardzo nieprzyjemny zapach.
  3. Kot jest zwiększone wydzielanie śliny, więc podbródek i klatka piersiowa zwierzęcia jest stale wilgotna.
  4. jamy ustnej i nosa są objęte licznymi wrzodów, które są wypełnione cieczą. Przynoszą kotu wiele dyskomfortu. Pęcherzyki zaczynają pękać, tworząc krwawiącą ranę, a usta każdy kot jest silny zapach zgnilizny.
  5. Kiedy infekcja kaltsevirusnaya dopiero zaczyna się rozwijać u kotów, właściciel może zauważyć pewne nietypowe zachowanie zwierzęcia podczas posiłku. On bardzo powoli i dokładnie żuć jedzenie, ciągle chrząka, jakby dusił. Jeśli w tym czasie do zbadania usta kota, widać stan zapalny dziąseł. Pussy bardzo źle je, staje się ospały.
  6. Może wystąpić biegunka, zaparcia na przemian.

Wirus często wpływa na górne drogi oddechowe. Zwierzę pojawia się kaszel, duszność, kichanie. Może zakończyć wszystkie zapalenie płuc i obrzęk płuc.

Jeśli wirus jest w stanie przeniknąć do mózgu, a następnie kotów (po około tygodniu od powyższych cech) drgawki, zaburzenia koordynacji ruchów. Wczorajszy czule mruczeć staje się bardzo agresywny.

Choroba przekazywane w przewlekłym stadium objawów. Czasami może być niewielka wydzielina z oczu lub nosa, bezwładne, apatyczny zachowanie. Ale przy najmniejszym osłabienia obrony immunologicznej kaltsiviroz przechodzi do ostrej formie.

Zwierzę może być zainfekowany?

Teraz widać, gdy jest infekcja kaltsevirusnaya u kotów, objawy chorobowe są już znane. Nie będzie źle się uczyć metod infekcji.

Wszyscy wiemy cztery sposoby:

  1. Pussy może złapać wirusa nawet bez rozmowy z native speakerem. Jest to na tyle, że będzie to zapach zainfekowane odchody lub położyć się na trawie, która jest z barwionego nośnika moczu.
  2. Wirus może być przenoszony przez unoszące się w powietrzu kropelki. Ale zadowolony, że jego promień działania, niemniej jednak jest ograniczona: tylko metr od źródła choroby.
  3. Kaltsiviroz może przynieść do domu człowieka. Wirus pozostaje aktywny przez kilka dni, więc nawet całkowicie kot domowy może być chory.
  4. Choroba może być przesyłany za pośrednictwem dowolnego podziału chorym zwierzęciem.

rozpoznanie choroby

W większości przypadków konkretnej analizy nie jest wymagane. Typowe objawy charakterystyczne dla choroby umożliwiają diagnozę. W pewnych przypadkach, analizę brane wacika płynu do cięcia lub potwierdzenia podobny choroby – zakażenie kota gerpevirusnuyu.

Zakażenie Kaltsevirusnaya u kotów: leczenie

Chore zwierzę wymaga obowiązkowego izolacji. Konkretne leki przeciwwirusowe niestety nie jest dostępny, więc zabieg ma na celu wyeliminowanie wtórnych zakażeń, które zostały opracowane na tle choroby podstawowej.

Więc kaltsevirusnaya zakażenia u kotów niż leczyć? Tutaj wszystko zależy od lekarza weterynarii, jego doświadczenia. Z reguły, wyznaczony przez antybiotyki o szerokim spektrum działania. Od kaltsiviroz bardzo wyczerpujący zwierzę potrzebuje otrzymaniu immunostymulujące leki i witaminy. Gdy kaszel kot może pić, na przykład leki „bromheksyna” lub „Pertussin”.

Obowiązkowe, a ciągłe leczenie z zapaleniem jamy ustnej. Jeśli to ma wpływ na oczy, krople do oczu wykorzystanie. Może to być narkotyki „bary”, „DECT-2” i tym podobne.

Ważne jest, aby pamiętać, zakażenie kaltsevirusnaya, leczenie które rozważają obecnie, jest bardzo podstępna. I przerywa złożone środki przepisane przez lekarza weterynarii w każdym razie jest to niemożliwe, nawet jeśli kot wygląda bardzo zdrowo. Wcięcie choroba może wrócić, a następnie szansę na przeżycie dla kota lewej.

Zakażenie Kaltsevirusnaya u kotów: Komplikacje

Sama nie kaltsiviroz równie niebezpieczne, jak rozwija się na tle zakażeń wtórnych. Najbardziej powszechne choroby górnych dróg oddechowych. Młode koty mogą nawet być chory na zapalenie płuc.

Następne są zapalenie dziąseł i jamy ustnej. Czasami kaltsevirusnaya infekcja (zwłaszcza u młodych kociąt) może towarzyszyć kulejąc zwierzęcego, jak on rozwija się zapalenie stawów – zapalenie stawów. Wtedy idzie, ale zawsze towarzyszy silny ból.

perspektywy

Szczególnym zagrożeniem jest kaltsiviroz dla kociąt. Niekorzystny wynik jest możliwy dla osłabionych zwierząt. Okres inkubacji u dzieci jest nie więcej niż jeden dzień, a jeżeli kot nie jest szczepione, zabija około 80% dotkniętych kotów. Dorośli są znacznie bardziej prawdopodobne, aby przetrwać, około 70% przypadków. Ale pod jednym warunkiem, że kaltsiviroza leczenie zaczął wcześnie i miałem żadnych powikłań wtórnych infekcji. Stare i słabe zwierzęta są zwykle zginęło ponad połowie przypadków.

Jak dbać o kota

Często mówi się, że kaltsiviroz niebezpieczne dla ludzi, ale tak nie jest. Choroba może trafić tylko koty, i jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, psów i ptaków domowych. Więc nie bój się zarazić i odmówić opieki nad chorym kotem. Mimo wszystko, życie jest buczenie teraz tylko zależy od Ciebie.

Kaltsiviroz znacznie uszczupla witalność zwierzę. Ważne jest, że cipki dostał dobre jedzenie. karmienie reżimu i diety wybiorą się do lekarza.

Jest bardzo ważne, aby utrzymać czystość w miejscu, gdzie zwierzę jest. Codziennie wymienić ściółkę i przewietrzyć pomieszczenie. Ważne jest, aby nie zapomnieć o niezbędnych procedur higienicznych. Zwierzę, należy przepłukać oczy, nos czysty, zmierzwione futro na wyładowania i należy obchodzić się w ustach.

środki zapobiegawcze

Kaltsiviroz – bardzo złożoną chorobą. Zwierząt w okresie choroby jest ciągle potrzebują waszej uwagi i opieki. Chory kot jest prawie niemożliwe, aby pozostawić jeden, ponieważ jest to wymagane w uzupełnieniu do skrupulatnej opieki i wsparcia moralnego. I to może dać tylko swojego ulubionego gospodarza.

Uniknąć takiej sytuacji i nie widzą męka faworyta będzie wędrówkę do weterynarza na szczepienia. Szczepienie przeciwko kaltsiviroza – najlepsze, co możesz zaoferować swoim zwierzęciem. Oczywiście, nie można całkowicie ochronić zwierzę, lecz w przypadku zakażenia chorobą popłynie dużo łatwiejsze.