868 Shares 7647 views

Dlaczego dziecko rodzi się chore od zdrowych rodziców?

Statystyki nieubłagane: liczba dzieci urodzonych z zaburzeniami o różnej wielkości, ale rośnie z każdym rokiem. Na tych samych wskaźników czasowych umieralności niemowląt zmniejszona. Tendencja ta nie może być bardzo dobra wiadomość, bo chore dziecko – to ogromne obciążenie dla rodziców i państwa. Zainwestował ogromne ilości energii, pracy i środków finansowych. A jeśli choroba jest ciężka, mimo wszelkich starań, nie może nigdy stać się pełnoprawnym członkiem społeczeństwa. Socjologów, lekarzy i wszystkich zainteresowanych osób zainteresowanych na pytanie: dlaczego dziecko rodzi się chore, zwłaszcza jeśli miał żadnych warunków wstępnych? Niech wraz z spróbujesz spojrzeć na sprawy.


Opinia Pediatrzy

Wszystkich ludzi, a oni muszą być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami. Pediatryczne chirurdzy sami narzekają na fakt, że teraz dzieci rodzą się z tych nieprawidłowości, których nie widział. Wiele wady jelita i płuc, serca i żołądka, przełyku i ośrodkowego układu nerwowego, narządów wewnętrznych są niedojrzałe … one działają, ale gwarantuje, że dalszy rozwój będzie przebiegać normalnie, no. Dlaczego dziecko rodzi się chore? Lekarze uważają, że nie najmniej rzeczą w ich rodziców. Kto rodzi się pokolenie, które dorastało w latach 90-tych. Brak konieczności powiedzenia w kształtowaniu swojego ciała. Dzisiaj, zamiast poważnego przygotowania do badań ciążowych i leczenia, wiele osób woli, aby przejść do klubów. Wynik widzimy na co dzień.

złe dziedziczność

To może być długa rozmowa o obecnej generacji kryzysu, ale nie powinny być obwiniać nieostrożność młodzieży. W czasach naszych babć były zdrowe diety, wystarczy ćwiczenia, normalne warunki środowiskowe, ale dzieci często umierają w dużych ilościach. Powody były różne: choroby dziecięce, złe warunki sanitarne, brak szczepień profilaktycznych. Ale faktem jest, że ludzie nie wiedzą, dlaczego dziecko urodziło się chore, ale jeśli to się stało, wtedy bardziej spokojnie zaakceptować fakt jego śmierci. To nie będzie cierpieć w spokoju i nie dają potomstwo, nawet słabsze. To się nazywa selekcja naturalna. Nic dziwnego, że rodziny często miał dziesięcioro dzieci, a przetrwały tylko trzy lub cztery.

Nowoczesne medyczne zaliczki

Ale jak są rzeczy dzisiaj? Pytanie, dlaczego dziecko rodzi się chore, jest bardzo wszechstronny. Istnieje wiele różnych czynników związanych z pytań i kilka odpowiedzi. Ich badania genetyki, psychologów, lekarzy, ale odpowiedź nie może być jasne. Obecnie lek jest poważnie podszedł bliżej. Lekarze pomagają w ciążę dla tych par, które nigdy nie byłby w stanie mieć potomstwo. Urodził się w bardzo wczesnych stadiach ratunek i „nosi” w specjalnych inkubatorach. To wszystko jest dobre, ale co z konsekwencjami? Czy dlatego, że mężczyzna z kobietą, nie ma dzieci, że ich geny nie były przekazywane z pokolenia na pokolenie? Czy to źle, natura, kiedy próbowała powstrzymać rozwój dziecka, które zapisane lekarze? Zdecydowana odpowiedź na te pytania jest trudna.

poważne konsekwencje

Mówiąc o tym, dlaczego rodzą chore dzieci, często pamiętał o szkodliwości alkoholizmu i palenia. Nie jest tajemnicą, że dzisiaj, dziewczęta i chłopcy zaczęli się angażować w takie rzeczy częściej niż sport. Wydawałoby się, dobrze, spacer w młodości, a potem wstał, usiadł i zapomniał jak zły sen … A wszystko zrobi, ale to tylko na rozwój dziecka ma wpływ nie tylko szkodliwych substancji pobranych bezpośrednio w czasie ciąży. Jajko dziewczyna utworzona raz i na całe życie, stopniowo dojrzewa po kolei. Dlatego, jego rola przyszła mama powinna być zapamiętany wcześniej.

Mężczyźni są nieco łatwiejsze. Plemniki są całkowicie odnowione w kółko, więc jeśli planujesz zostać ojcem, zupełnie trwać miesiąc lub dwa, aby jeść prawo, unikać alkoholu i paleniem tytoniu. To nie gwarantuje, że będziesz mieć zdrowe dziecko, ale to zmniejsza szanse na okruchy z patologiami.

Tu chciałbym powiedzieć o współczesnej ekologii. Zastanawiacie się dlaczego niepalący rodzą chore dzieci. A kto odwołany biernego wdychania dymu papierosowego na przystankach autobusowych oraz w miejscach publicznych? Ale nie tylko palacze powodować problemy. Samochody, fabryki – substancji toksycznych do powietrza tak, że jest możliwe, aby zastanawiać się, jak my rodzą zdrowe dzieci. I to, co kobieta ma wyjście? Często w przyrodzie, spędzać czas w parkach.

prawidłowe odżywianie

Kontynuując zbadać dlaczego chore dzieci rodzą się ze zdrowych rodziców, możemy zauważyć, że moc z rodziców odgrywa ważną rolę. Teraz nie mamy na myśli siebie w czasie ciąży, gdy matka spożywane bezpośrednio wpływa na dziecko.

Kochają dzieci i młodzieży? Chipsy i krakersy, Coke i hamburgery. Zboże i jogurt – dla nich odrażające. Jeśli młody organizm regularnie otrzymuje mniej niż potrzebuje substancji, a zarazem transgenicznych tłuszczów nasyconych, ale nic dobrego nie przyniesie w przyszłości. Dorastając, mogą rozpocząć z wielkim zrozumieniem o ich zdrowie, a także rozważyć nawyków żywieniowych. Ale w tym momencie rozwoju organizmu została zakończona i skorygować ewentualne błędy nie jest możliwe. Nie mogą one być krytyczna, ale sumują się między sobą, w następnym pokoleniu będzie prowadzić do poważniejszych odchyleń. Tak więc, w kółko, mamy coraz mniej opłacalne pokolenia.

choroby genetyczne

Wszystkie powyższe wydaje się logiczne, ale to nie jest odpowiedź na pytanie, dlaczego dzieci rodzą chore od zdrowych rodziców. Nawet jeśli założymy, że matka i ojciec dorastał w doskonałych warunkach, starannie zaplanowane przyszłą ciążę i stosować się do wszystkich zaleceń lekarzy, wyklucza obecności nieprawidłowości u płodu nie jest możliwe.

Przyczyną chorób dziedzicznych są mutacje. Dzisiaj, genetycy doszli do wniosku, że każdy człowiek jest nosicielem mutacji recesywnych 2-4, które są odpowiedzialne za ciężkimi chorobami dziedzicznymi. Szereg z nich bardzo duża. Wyobraźmy sobie kalejdoskop, gdzie ogromna liczba cząstek, które nie przyczyniają się do ogólnego obrazu. Że są ludzie, którzy są nosicielami różnych genów. Ale jeśli para będzie naruszenie jednego genu, szansa wad rozwojowych płodu zwiększa się znacznie u dziecka. Dlatego ściśle powiązane małżeństwa są zabronione, ponieważ pomnożyć szanse na urodzenie dziecka z nieprawidłowościami.

Żywności modyfikowanej genetycznie

Jest to kolejny wielki temat, wokół którego spór nie zatrzyma. Niektórzy ludzie pytali, dlaczego wielu rodzą chore dzieci odpowiedzieć: czy pamiętasz jak wiele produktów z GMO są obecnie sprzedawane w sklepach. A nawet wśród naukowców nie ustają debaty o tym, czy genetycznie modyfikowane warzywa wpływa na pulę genów ludzkości. Były próby prześledzić rozwój kilku pokoleń myszy, które były karmione zmodyfikowaną genetycznie kukurydzę, ale wyniki zostały uzyskane za każdym razem inny. I organizmy jesteśmy bardzo różne.

Dziś można znaleźć dwa widoki, które są diametralnie różne od siebie. produkty pierwszej GMO – jest zła, że w ciągu kilku pokoleń doprowadzi do całkowitego wyginięcia ludzkości. Po drugie, nic w nich nie niebezpieczne, to zwykle jedzenie. W rzeczywistości, dowody drugiego rachunku jest większa niż pierwsza. Genetycy twierdzą, że każdy dzień w naszym organizmie otrzymuje dużą liczbę genów roślin i zwierząt, ponieważ każda komórka niesie DNA. Ale bez względu na to, ile jest spożywane przez geny, nasze własne DNA, który nie zmienia się. Korpus nie korzysta z elementu (DNA) nukleotydów Wychodząc z żywnością w postaci stałego. Zamiast tego bierze go jako matki, na podstawie których został już syntetyzuje jego nukleotydów. Oczywiście, nie są to substancje, które nazywamy mutagenów. Oni po prostu różnią się tym, że są one w stanie spowodować uszkodzenie DNA. Ale żywność GMO takich nie należą.

badanie genetyczne

Jest jeszcze inny problem, który powoduje pewne zamieszanie. Zrozumiałe, że trudno jest odpowiedzieć, dlaczego zdrowe matki rodzą chore dzieci. Nie dodaje się ogromną liczbę czynników, które mogą mieć wpływ na powstawanie maleńkim ciele. Ale dlaczego lekarze nie można z góry powiedzieć, że dziecko będzie wadliwy? Wydaje się, że teraz wszystko jest możliwe dla niego. Kobieta przechodzi regularnie USG, oddaje krew dla hormonów i analiz genetycznych, przeprowadziła konsultacje z kilkudziesięciu ekspertów.

W rzeczywistości żaden z nowoczesnych metod diagnozowania rozwoju płodu nie jest 100% gwarancji, że wniosek jest prawdziwy. I istnieją błędy w jedną lub w drugą stronę. Przykładem jest analiza prawdopodobieństwa urodzeniu dziecka ma dół. Niektóre mamusie decydują się opuścić okruchy Wbrew przewidywaniom, z wysokim ryzykiem mając chore dziecko i urodzić zdrowe dziecko, a inni – wręcz przeciwnie. Oczywiście, wczesne wykrywanie rozwoju choroby może poważnie ułatwi lekarzom i losy mojej matki, ale lekarze są jeszcze odkryć część możliwych chorób i wad rozwojowych.

IVF – rozwiązanie wszystkich problemów?

Jeżeli normalny przebieg ciąży nie daje diagnozę w takim głębokim poziomie, możliwe jest, że IVF jest lepszą alternatywą. Płatny byliśmy badania genetyczne, lekarze zapłodnionego jaja w macicy wydobywanych i wziął próbki płynu owodniowego do analizy. W rezultacie, wiesz już w pierwszych dniach ciąży, chłopca czy dziewczyny trzeba się urodzić, a jeśli mają zaburzenia genetyczne. Z jednej strony, jest to wyjście. Ale znowu mamy do czynienia z faktem, że nowoczesny sprzęt nie może określić wszystkie możliwe patologie ze 100% pewnością. Ponownie, przed 9 miesięcy ciąży, podczas których rozwój płodu może zmienić wektora pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Nie byliśmy w stanie znaleźć jasnej odpowiedzi, dlaczego teraz rodzi wiele chorych dzieci, ale ten problem jest zbyt wiele zmiennych, aby móc odpowiedzieć w pigułce.

zamiast wniosku

Oczywiście, wszystkie te rzeczy, rozmawialiśmy o dzień dzisiejszy, mogą odgrywać istotną rolę w rozwoju dziecka. To jest zdrowie rodziców, obecność lub brak nałogów, chorób przewlekłych, a czas nie wyleczyć infekcję. Ale to nie wszystko. Wszystkie te czynniki dają szansę, że pochodzi embrion bez żadnych nieprawidłowości. Ale on musi jeszcze rosnąć. I dlatego kobiety w ciąży powinny jeść prawo, przestrzegać reżimu pracy i odpoczynku, nie przemęczać się fizycznie i psychicznie do podjęcia niezbędnych witamin i minerałów, i dbać o siebie.