145 Shares 8198 views

Specyfikacje "Mauser K-96." Pistolet Mauser C-96 – legendarny palnej

Niewiele jest takich ludzi, którzy nie słyszeli o legendarnego pistoletu – Mauser. Dzięki dziełach literatury i filmu o wojnie domowej i rewolucji w naszym kraju, to pistolet, wraz z skórzaną kurtkę wszędzie rozpoznawalnym znakiem rozpoznawczym stał komisarzy i funkcjonariuszy bezpieczeństwa i nosił dumną nazwę „towarzysz Mauser”.

Nie zwracał uwagi na tego rodzaju broni i zagranicznych reżyserów, pokazując Mauser w wielu filmach zagranicznych.

Działo się tak podobał filmowców i pisarzy science fiction, że jej kształt jest wyraźnie widoczne kontury międzygalaktycznych broni – blaster.

częstość Mauser

Model ten miał znaczną popularność jako broni cywilnej prawie do czterdziestego roku XX wieku. Naukowcy, myśliwi, bandyci, podróżujący – wszystkich tych, którzy mieli być zwarta, a także potężną bronią, szeroko stosowane Mauser każdy dla swoich własnych celów.

Jednocześnie, pistolet „Mauser C-96” nie może otrzymać taką szerokie zastosowanie w oficjalnej regularnych sił zbrojnych mają żadnej władzy, ale w niektórych krajach w odniesieniu do niektórych kategorii wojskowej nabyć i stosować ten rodzaj broni w stosunkowo małych ilościach.

Ponadto, tego typu broni użyto nieoficjalnie bardzo aktywny w wielu konfliktów zbrojnych w różnych częściach świata. Wysoki wskaźnik automatycznego modelu Mauser umieścić klasy wyższej niż innych podobnych broni palnej.

Fakt, że pistolet tej marki nie jest powszechnie używany, ponieważ to było drogie, ciężkie i stosunkowo duża. Ponadto rewolwer łatwo i silnie zabrudzone warunki i czysty ciężki ze względu na skomplikowany proces demontażu i montażu maszyn.

Innym powodem popularności nie jest specjalna konstrukcja serwowane bezpiecznik: wydana na jego zbroi, to było niemożliwe, aby szybko odblokować jednym palcem na nieoczekiwane zagrożenia, które złożyły ryzyko właściciela broni.

Tworzenie Mauser

Rozwój tego modelu pistoletu został wykonany przez niemiecką firmę „Mauser” w Obendorf, który był kierowany przez utalentowanych braci Mauser: Senior Wilhelm Jr. i Pawła.

Pracownicy, bracia Federle rozpoczął tworzenie pistoletu w 1893 roku, zatwierdzony przez cesarza Wilhelma II w marcu, a właściciel Paul opatentowany „Mauser C-96 (K-96)” we wrześniu 1895 roku, aw 1896 roku już pierwsze próbki zostały wyprodukowane.

Seryjna produkcja rozpoczęła się w 1897 pistoletów i zakończyła się w 1939 roku, w całym tym czasie powstał około miliona jednostek, w tym ponad stu modyfikacji.

cechy konstrukcyjne

Powodem popularności tego typu pistoletu wśród niektórych kręgach społeczeństwa jest jego precedensu w czasie moc – siła śmiertelna „Mauser K-96” z odległości kilometra kuli została zadeklarowana. Prawda o obserwacji strzelania w takiej odległości i nie trzeba myśleć, ekspansja kul na nim może być nawet do kilku metrów, nawet gdy pistolet został jeszcze zapięty.

W rzeczywistości pistolet z takich cech było jak strzelbą. Mauser odróżnić obecność długiego trzpienia nieusuwalnego magazynu, który został umieszczony przed spustem, konkretnej postaci trzonka szczotki. Przechowywać przemieszczenie się 6 – 20 rund, w zależności od zmian.

Zgodnie z Traktatem Wersalskim, po ukończeniu Pierwszego Świata w Niemczech, przestały się rozwijać i produkować broń palną z lufą długości 10 cm. Miało to batutą Hiszpanię, a nie po prostu skopiowanie modelu „Mauser C-96”, ale także tworzyć własne modyfikacje który później przeniósł się do niemieckiego modelu.

Od XX do początku lat trzydziestych XX wieku niemiecki Mauser wykonał kilka krótkich wałów 99 mm.

Kolejny krok milowy w rozwoju

Raz w Niemczech doszedł do władzy, partia nazistowska, tworzenie nowych broni wojskowej rozpoczął w skali rozszerzony. W tym okresie rozwoju nowych innowacyjnych modyfikacji „Mauser K-96.”

Modyfikacje głównie dotknięte młotki – stały się one mniejsze, kilkakrotnie zmieniane typy bezpiecznik i długość lufy. Ponadto, na początku lat trzydziestych XX wieku został oznaczony przez stworzenia pistoletu ze zdejmowanym skrzynki dziennikarski, który mógł pomieścić dwadzieścia do czterdziestu rundach i pojawieniem się możliwości automatycznego gaszenia poprzez specjalny przełącznik on-off.

Na przykład, model 712 wykazały rof do tysięcy obrotów na minutę. Jednakże, w celu poprawienia stabilności na krótkich liniach i precyzyjnych strzałów wymaganych musiał użyć butt-Kabura dla Mauser, jak potężny i łatwy nabój pistolet baryłkę dał wielki rozprzestrzeniania pocisków.

Pojawienie się w Rosji

W rosyjskim imperium „Mauser K-96” widziany w tym samym 1896 roku został zalecany do wyposażenia osobistego broń korpusu oficerskiego w 1908. Ale coraz częściej ta kategoria wojnie nadal użyto Nagant rewolwer niż Mauser: cena tego pistoletu była dość wysokie i wtedy około czterdziestu złote ruble.

Ponadto, od 1909 pistoletów tego modelu rozpoczęła się uzbroić piloci, lotnicy, a od 1915 roku Mauser był w niektórych specjalistycznych urządzeń i części samochodowych oraz jednostek trafił do sprzedaży jako broni cywilnej.

Również maszynowy karabin Mauser szeroko stosowane siły Armii Czerwonej podczas prowadzenia wojny domowej, byli w większości modeli próbki dwunastym roku kalibru 7,63. Po wojnie na dozakazat wojskowej był jeszcze prawie trzydzieści tysięcy z tych pistoletów, ich dowództwo armii wykorzystane przed II wojną światową.

Od początku radzieckiego-fińskiej wojny, oprócz karabinkiem stalowej trehlineyke Mauser broń armii grup inteligencji narciarskich, a podczas II wojny światowej, te pistolety były dostępne do grup partyzanckich.

Od roku 1920 Niemcy wyprodukowały uzbrojenie ze skróconą lufą, to w takiej modyfikacji w tym okresie została dostarczona do sowieckiej Rosji Mauser: wyniósł on 7,63 kalibru, długość 99 mm lufa była. Orzech pistolet wyróżniona policzki i kołysząc proca obrotowy poziomo na krótkiej rączce z dwudziestu dwóch rowków i brandingu młotkiem. Ten model nazywa się „Bolo”, co oznaczało, że brakuje „bolszewika”.

Później w rosyjskim modelu „Mauser K-96”, który został zastosowany do wizerunku Order Czerwonego Sztandaru, był używany jako broń premii za szczególne zasługi przed kraju.

Zasada działania mechanizmu pistoletu

Kiedy broń jest używany, działa na zasadzie odrzutu macierzystych, blokowanie występuje na stronach wsparcia położonych przy bramie.

Po strzale jest wytwarzany lufa jest ruchomy przezwycięża niewielką odległość od zablokowania. Następnie larwy karabin przylega półka pistoletu ramy prostopadle do osi cylindra jest obracana i odblokowuje się, co pozwala przesunąć do bramy.

Larwy w mechanizmie pistolet jest połączony z ruchomym oknie, które jest mocowane do przedniej lufą broni, w wewnętrznej części jest prostokątna ruch bramy. Dwa zęby wyryte na górnych przylega samolot larwa migawki. Gdy mechanizm zaczyna odwrotnego ruchu larwa krople, żaluzja uwalnia się i zatrzymuje lufy. W tym przypadku, brama jest wyrzucane w górę zużytego skorupę, pluton otworzyć spust i lufa zostaje wysłany do nowego wkładu.

Cechą charakterystyczną Mauser

Układ i konstrukcja „Mauser K-96” nazywa się wieżyczka, jego sklep skrzynka znajduje się tuż przed i na broń wspornik zejście wpada w kategorii pistoletów Samozaładowczy.

Model Mauser jest najsilniejszym ze wszystkich znanych próbek czasie automatycznych pistoletów, automatyczna zasadzie działania opartej na zastosowaniu do krótkiej trakcie swojej energii odrzutu lufy.

Kabura do Mauser drewniany orzech służył jednocześnie i tyłek. Na jego przedniej została wycięta z wkładką stalową, która została umieszczona projekcja i mechanizmu ustalającego uchwytu dokującą i pistolet tyłek. Zawiasach pokrywa butt-kabura gdy spoczął na ramię strzelca. Kabura noszone na pasie miecz na jego ramieniu. Droższe okazy zostały przycięte poza skórę i może być wyposażona w kieszenie, w którym urodziła zapasowego klip kasety i urządzenia do czyszczenia i demontażu pistoletu.

Wymiary styk kabury równa 355 mm długości, 45 mm szerokości i 105 mm w przód – tył.

Efektywny zasięg wypalania jest sto metrów, gdy używany tyłek.

Strukturalnie, pistolet zawiera pola sklepy pierwsze nieusuwalne, głównie w tomie dziesięciu rund, ale nie było różnic w zawartości sześciu lub dwudziestu jednostek użytkowych. Wszystkie modyfikacje przechowuje pudełka ma układ dwóch rzędów amunicji, która jest wypełniona od górnej. W tym przypadku, brama miał być otwarty, a sam montaż odbywa się albo za pomocą specjalnej klatki walki wielkie ilości dziesięć rund lub jednego patrona.

Jeśli istnieje potrzeba odprężenia Mauser, potem trzeba było ręcznie pracować w pełnym cyklu ładowanie usunąć każdy nabój z magazynka. Było to główną wadą tej konstrukcji, ponieważ wymaga czasu i wysiłku. Jednak ta wada była w stanie się pozbyć, gdy nowe wersje były zdejmowane sklepów.

Mauser pistolet był wyposażony w urządzenie celownicze do dwóch rodzajów: regulowane w przedziale wypalania w całości lub przymocowane do jednego kilometra. A jeśli na precyzyjne strzelanie na długich dystansach nie można mówić, a następnie w odległości dwustu metrów i personelu doczołowego kabury „Mauser K-96” wykazały wyniki bardzo dobre knockdown i dokładność.

Dźwignia bezpieczeństwa znajduje się po lewej stronie kadru wyzwalania na tylnej powierzchni. W zależności od modyfikacji pistoletu, mógłby zablokować mechanizm spustowy w absolutnie dowolnym położeniu spustu, co było typowe dla wczesnych modeli lub zamknięcie nastąpiło po przydzielona ręcznie wywołać nieznacznie przed pozycji, w której jest on odłączony od bezpiecznika.

Technicznych i taktycznych jakość Mauser

Należy zauważyć, wyróżniającą pistolet Mauser „K-96” Dane techniczne:

 • Zdejmowalna lub niewymienne sklepu jest pobierana za pomocą zacisków.
 • Posiada mechanizm spustowy, pojedyncze działania.
 • pistolet kaliber – 7.63, 9.
 • Używane naboje kaliber 7,63 * 25 pistolet Mauser 9.0, 9 * 9 * 19 25 Mauser nabój 0,45 ACP.
 • Masa Mauser rozładunku jest 1 kg 250 g
 • Całkowita długość lufy wynosi konwencjonalny 312 mm.
 • Konwencjonalne Długość lufy – 140 mm, przy czym ścięte – 99 mm.
 • Liczba nabojów w magazynku w zakresie od 6 do 40 w zależności od zmian.
 • Zasada działania jest, aby powstrzymać odrzut z krótkim udaru.
 • Pysk prędkości wylotu z Korpus 425 m / s.
 • Zakres obserwacji celność bez magazynie – 200 m, z kabury doczołowego – 300 m.
 • Maksymalny zakres wynosi 500 m.

analog pneumatyczny

firma Umarex w wystawie Strzał pojawienia zbrojeń wprowadziła na rynek swój nowy produkt, zaczęła Mauser C-96 Pistolet uwolnienia.

Pneumatyczne „Mauser P-96”, na przykład: różne cechy techniczne

 • Źródło energii służy CO2 Pojemność skokowa: 12 g.
 • Gładka kaliber lufy 4,5 mm i długości 14 cm.
 • Jako amunicji wystają z kulkami stalowymi w ilości 20-30 sztuk.
 • Zewnętrzna część analogowa jest wykonany z tworzywa sztucznego, oraz wewnętrznego cylindra i są wykonane ze stopu metalu.
 • Pojedynczy mechanizm działania wyzwalacza.
 • amunicja ruchu prędkość 116 m / s.
 • Urządzenie dla wzroku służy klinkovidnaya latać bez regulacji i regulowaną w pionie sektorowych filaru.
 • Są to oznaczenia na odległość do jednego kilometra.
 • Rewolwer pneumatyczny wyposażony nieautomatycznym bezpiecznika.
 • Całkowita długość pistolet 29 cm.
 • Model ten ma masę 795 g
 • Jest możliwe, aby przełączyć się z jednego lub automatyczny ogień.
 • Masa modelu 1100
 • strzały Energetyka – około 1 J.
 • Cena od daty publikacji jest średnio od 4500 do 7000 rubli.

Zasada działania analogu pneumatycznego

Od nakłucia jest realizowane za pomocą dociskania śruby cylindrze zawierającym dwutlenek węgla. Krawężnik jest zakrętka do sklepu.

Na tylnej stronie uchwytu posiada ozdobne rozcięcia podobnych do broni wojennych, która została zabezpieczona za pomocą swojej kabury-tyłek.

Przez analogię, w tym samym pistolet pneumatyczny jest wyposażony migawki symulowane odrzutu.

Gdy balon z dwutlenkiem węgla, wprowadza się do pistoletu, nie jest wymagane, aby opóźnić przesłony, a następnie kurek w celu rozpoczęcia rejestracji.

Ta broń pneumatyczna sparing inny stosowanie materiałów eksploatacyjnych – gaz: przy użyciu tylko jednego cylindra, strzelec ma zdolność do wytwarzania aż do stu dwudziestu salwy.

Jak w niniejszym Mauser wyłącznika przeciwpożarowego w analogu pneumatycznego jest po lewej stronie, ale nie wykonuje swoją funkcję podobną do modelu wojskowego, jak mocno przytwierdzone do ciała i służy jako element dekoracyjny części na rzecz większego podobieństwa do prawdziwego pistoletu.

Wiele firm dzisiaj próbowali rozpocząć produkcję podobnych broni, ale jak dotąd próby te nie były udane, a podobny model do światła nie pojawia. Do tej pory jedynym producentem Umarex jest jedynym właścicielem wyprodukowanego repliki, najwłaściwszym widok Mauser.