631 Shares 2889 views

Głównym Zaramagsky HPP: wysokość nad poziomem morza, zdjęcia, lokalizacja, schemat połączeń

Osetia Północna jest bogaty w burzliwych górskich rzek. Rzeki te mają ogromny potencjał energii wodnej. Oczekiwane potencjalne Osetii rzeki – 5 mld kWh / rok. Niemniej jednak, do tej pory Osetia Północna – region doświadcza niedoborów energii i elektryfikacja nie została zakończona.

Pomysł budowy elektrowni wodnej w obszarze nastąpił w 1976 roku. W tym samym czasie rozpoczął budowę elektrowni wodnych na scenie Zaramagskaya Ardon.

informacje ogólne

Budowa elektrowni wodnych trwała przez wiele lat. W ciągu 90 lat na sfinansowanie prac budowlanych zatrzymany. W 2009 roku ostatecznie rodzic Zaramagskaya HPP została uruchomiona.

Lokalizacja nie została wybrana przypadkowo. Rzeka, która jest elektrownia wodna, zwana Ardon. Nazwa Ardon języku rosyjskim jako „bujnej rzeki.” To pochodzi z lodowców Wielkiego Kaukazu.

Poniżej rzeka z basenu Tualskoy ponad 16 tysięcy metrów npm Ardon kanału spadku sięga 700 metrów. Z powodu tych cech schematem koryta Zaramagskaya HPP – wyprowadzania.

Istnieją trzy podstawowe metody prowadzące do utworzenia wodnej Ciśnienie wody:

1) Zapory – gdy ciśnienie wytworzone przez matki.

2) derywacyjnej – jeżeli ciśnienie wody jest tworzony poprzez wyprowadzenie tunel lub kanał dla wody.

3) dam derywacyjnej – jeżeli ciśnienie wody tworzą tamy i pochodne.

Ponadto występuje w zapory hydroelektryczne zbudowanego z jednego z tych programów.

Schemat wyprowadzenie jest najbardziej korzystna dla wszystkich elektrowni wodnych, gdzie rzeka przepływa pod dużym stronniczości.

Zacznij stacja wzmocnić nadzieję, że pewnego dnia Osetia Północna będzie niestabilna. Teraz Zaramagskaya GES – jeden z najmłodszych komercyjnych elektrowni wodnych w Rosji.

uruchomiona stacja czołowa

Głównym Zaramagsky HPP rozpoczęła skromnie. Według miejscowej tradycji rozruchu pobłogosławił weteran energia, najwyższy rangą pracownika stacji. Modlił się i przyniósł ofiary Bogu. Jak tu stosowane olibahi oferty – lokalny torty z piwa jęczmiennego.

Prowadzenie pojazdów i eksploatacja stacji czołowej

Stacja czołowa jest niezbędna do korzystania z utworzonej ciśnienie zapora wodna. To gasi go i złożyć do tunelu przekierowania. Tunel wolnego przepływu, o długości 14,000 m. Po tym jak woda wpływa do turbiny tunelu Zaramagskaya HPP-1. linia woda ma różnicę wysokości 630 metrów.

tama

Zapora znajduje się tuż obok rzeki z Tualskoy basenu. Ona luzem kamyków i gleby. Długość konstrukcji 300 m, a wysokość – 39 metrów.

U podstaw tamy – nieprzepuszczalne rdzenia. Jest wykonany rdzeń z gliny. Fakt, że tablica zapory sam rozmiar i tym samym ma pewną mobilność zapewnia niezawodność całego budynku.

Republiki Osetii Północnej znajduje się w strefie wysokiego ryzyka sejsmicznego. Oto możliwe pojemność drżenia o 8-9 stopni w skali Richtera. W konwencjonalnych elektrowniach wodnych takie wstrząsy mogą spowodować poważne niebezpieczeństwo. Zaramagskaya HPP jest zaprojektowany w taki sposób, że jego tama może bezpiecznie wytrzymać drżenie siły do 11,25 punktów.

stacja zbiornik

Mówiąc o zbiorniku w pierwszej kolejności zauważyć niezwykły charakter obszaru, na którym się znajduje. Ponieważ stacja znajduje się w górach Północnej Osetii – Alania, charakteru tutaj, oczywiście, bardzo piękne. Najczęściej wietrznie w górach, ale bezwietrznych dni wodnej wdzięki dam każdy z jego poglądami. Woda, która przychodzi tu od rzeki ARDON, czyste i jasne. Jesienią można podziwiać górskie zbocza pokryte złotym rokitnika krzewów. Piękno środowiska naturalnego i zbiornika – to jest główny powód, dla dużej liczby turystów, którzy są przyciągane Zaramagskaya HPP. Photo Station w pobliżu tamy, w pobliżu zbiornika lub na tle gór – jest to zazwyczaj przechwalać do znajomych przez setki turystów, którzy przyjeżdżają tu na wycieczkę.

Charakterystyka techniczna zapory i zbiornika

Hydrolodzy regularnie badać wodę i monitorowanie pracy zapory. Napełnianie zbiornika rozpoczęto w 2009 roku. pełnej wysokości – około 10,5 mln metrów sześciennych. m powierzchni wody. – 2,5 kilometrów kwadratowych.

Co jeszcze różni się od innych roślin wodnych Zaramagskaya HPP? Wysokość 169 metrów – normalny obecny poziom Booster zapory. Przy takiej wysokości poziomu Headwater kopca powinna wynosić około 1708 metrów. Stacja została zbudowana w taki sposób, że wysokość tamy może być zwiększona w razie potrzeby.

Część elektryczna

Odbiornik stacji czołowej wraz ze zbiornika wodnego jest oddzielny montaż energetycznego. Poprzez długość tunelu ciśnieniowego 675 m wody spada na stacji wodnej. Agregat hydrauliczny znajduje się w nadmorskiej budynku stacji. Tu znajduje się i turbina. Stacja Turbina Kapłan, o średnicy wirnika 350 cm. Urządzenie waży około 30 ton.

Elektrownia zależy od wysokości ujęcia wody przy zaporze. W normalnym poziomem wody 18,6 m mocy urządzenia 15 MW, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy wysokość zapory może osiągnąć 33 MW.

Po wszystkie prace budowlane i instalacja zostanie zakończona na Zaramagskaya GES-1 elektrowni wodnych zmniejszy się do około 10 MW. Planuje się, że zakład będzie wytwarzał 34,5 mln kWh / rok w trybie autonomicznym, a 23 mln kWh / rok po wprowadzeniu do eksploatacji Zaramagskaya HPP-1.

Zaramagskaya HPP jest wyposażony w najbardziej do ochrony data i systemów automatyki. system ochronny składa się w jednym systemie monitoringu. Specjaliści GES prowadzenia obserwacji terenowych i może łatwo ocenić wiarygodność i bezpieczeństwo konstrukcji z nowym urządzeniem sterującym stacja zainstalowanego na zaporze.

badania archeologiczne

Ziemia, gdzie Zaramagskaya HPP, obecnie przechowywane w obiektach dziedzictwa kulturowego i historycznego Rosji. Równocześnie z rozpoczęciem budowy HPP kaskady zdecydowano się rozpocząć wykopaliska archeologiczne na dużą skalę na terenie planowanego zbiornika używanego jako hydroelektrowni. Ze względu na brak funduszy poszukiwania archeologiczne zostały na czas ograniczona. W celu zabezpieczenia dowodów życia i życia narodów południowej rosyjska firma JSC „RusHydro”, zajmująca się budową elektrowni wodnych, z własnego budżetu przeznaczyła pieniądze dla prac archeologicznych w regionie. Naukowcy odkryli, pierścienie wykonane z miedzi i srebra w różnym wieku, zarówno chrześcijańskich i muzułmańskich z symbolami.

Naukowcy badali również pochówku „Mamisondon”, datowany na 9-7 w. BC. e. Znajduje się u zbiegu rzek i Nardon Mamisondon, u zbiegu z nich w Ardon. Jak narody należała do cmentarza, do tej pory nie ustalono. Zakłada się, że ten zabytek utworzone między wojnami Chazarów. Arabowie i Khazarowie wielokrotnie walczyły ze sobą w tym regionie w tym czasie.

W odległości 4,5 km od Zaramag jest kolejnym historycznym miejscu – Kasarskoe wzmocnienie. Słowo „Kasara” pochodzenia arabskiego i oznacza „zamek”, „Palace”.

Wszystko wynika z badań archeologicznych w danych strefy zostały usystematyzowane i urządzone w książce, która ze względu na publikację wkrótce.

Zaramagskaya HPP-1

Nie tak dawno temu, budowa wału pionowego zakończono Zaramagskaya HPP-1. Ten budynek jest jednym z wysokim ciśnieniem na całym terytorium Federacji Rosyjskiej. Wysokość trzonu beczki 508 metrów, ciśnienie wewnątrz – około 60 atmosfer. Budowa tunelu między stacji czołowej i głównego bloku energetycznego w kaskadzie Mizuro rozliczenia.

Zaramagskaya HPP-1 zgodnie z planem prac rozpoczął się dopiero 25 grudnia 2018. Po jego uruchomienia niedobór energii elektrycznej w Osetii Północnej nie będzie 80%, jak na razie, tylko 30%.

Gdzie jest Zaramagskaya HPP?

Adres firmy: Republika Osetii Północnej – Alania Władykaukaz, ul. Dzień 34. Kontakt personel Zaramagskaya HPP i znaleźć dodatkowe informacje na temat budowy stacji może być na oficjalnej stronie internetowej.