802 Shares 8774 views

Rodzina Okoń ryb: nazwa, opis. Ruffe. Bersz. rzeka okoń

PERCIFORMES – największy skład ryb, z ponad 10.000 gatunków rozmieszczonych według różnych zbiorników planety. Najczęstszym obejmują rodzinę Okoń ryby. Niektóre gatunki mają płetw brzusznych, które są umieszczone poniżej skrzyni lub przed nim. PERCIFORMES płetwy, zwykle z kolcami. Liczba promieni wynosi nie więcej niż sześć. Podstawy dla płetw piersiowych są ułożone ukośnie lub prostopadle do osi korpusu. W Perciformes brakuje tłuszczowej fin. Pęcherz pławny niezwiązane z jelit lub nie występuje. Oderwanie zawiera 160 rodzin i 20 podzlecenia.

Jaki rodzaj ryb należący do rodziny okoni

W słodkich i słonych wodach półkuli północnej występuje okoń rodziny:

  • w krajach europejskich, z wyjątkiem północy Szkocji, Hiszpanii i we Włoszech;
  • Norwegia, Grecja;
  • w Azji Północnej, nie w tym Kamczatce i Czukotce;
  • w Ameryce Północnej.

Płetwa grzbietowa jest podzielony na części miękkiej i kolców, u niektórych osób, są zjednoczeni, podczas gdy inni są umieszczone oddzielnie. Szczecina przypominające zęby na szczękach są umieszczone w kilku rzędach, a niektóre nawet mają kły. Błony skrzelowe uwolnić z przesmyku. Skala składa się z cienkim, okrągłym, przezroczyste płytki z ząbkowanym zewnętrznej krawędzi. Rodzina ryb okoń ma dziesięć rodzajów i ponad sto gatunków, z czego 7 zamieszkują wody Rosji. Bardziej rozpowszechnione okoń, a następnie grzędy, pędzle i prywatnych firm ochroniarskich.

W basenie Morza Azowskiego-Black do połowu okoni, głowacz białopłetwy i limanka i posiekać. Eteostomu, pertsinu ammokriptu i można je znaleźć w Ameryce Północnej.

Rhode Grzędy

Istnieją trzy rodzaje grzędy: rzeka (normalny), żółty i Balkhash.

Okoń River – jeden z najbardziej popularnych gatunków ryb. Mieszka w większości zbiorników wodnych, a także w jeziorach górskich, które znajdują się na wysokości kilku tysięcy metrów.

Żerdź ma chwytliwego koloru – zielony nasyconych tyłu i po bokach z czarnymi pasami żółto-zielonej barwie. Płetw piersiowych są żółte i brzucha – czerwone. Pomarańczowy odcień wokół oczu. Wspólna okoń kolor zależy od środowiska, na przykład w jeziorach leśnych, robi się ciemno.

Płciowo dojrzałe kobiety stają się po upływie trzech lat, natomiast mężczyźni mają jeden lub dwa lata. Kobiety składają jaja w błocie, Wielka. Jajka jest 200-300 tysięcy, liczba zależy od wielkości kobiecych słonki.

Właśnie urodziły grzędy żyć w strefie przybrzeżnej, starając się trzymać razem, a żywią się zooplanktonu. drapieżnik staje młody okoń, kiedy jego ciało rośnie o długości do 10 cm, a następnie zaczyna jeść małe ryby.

Szczupak, sandacz okoń jest uważany za łatwy i kuszący łup.

Wspólna okoń jest główną częścią całkowitego połowu w niektórych wodach. To z przyjemności jedzenia. Okoń jest bardzo chciwy, więc rybacy złapać go za rok inny bieg.

Perca flavescens, Perca schrenkii

Okoń żółty pod wszystkimi względami bardzo podobne do rzeki. Żyje we wschodniej Ameryce Północnej i jest uważany za istotny przedmiot wędkarstwa sportowego.

Balkhashskiy okoń, w przeciwieństwie do rzeki ma wydłużony korpus. Nie zauważył ciemne plamy na płetwie grzbietowej. Bałchasz okoń – smażyć drapieżne, które z przyjemnością zjada małe ryby, ale nie wahaj się i własny narybek. Rośnie żerdź jest łatwo rośnie o długości 50 cm i ciężarze do sześciu kg.

Okoń połowów nie jest uważane za ryby. Jej vyalyat, wędzone, mrożone.

Rhode grzędy

Rhode szczupak ma długie ciało, linia boczna przechwytuje płetwy ogonowej. Płetw brzusznych rozłożone szerokości i szczęki, zwykle kły obecne.

Dostępne są następujące typy:

  • zwykła;
  • Bersh;
  • morskich;
  • svetlopery;
  • Kanadyjski.

W okonia, jest około 20 rozgałęzione promienie, które są umieszczone na płetwy grzbietowej. Mocne zęby są na szczękach. Występuje bardzo duże ryby wadze 11 kg, a długość 115 cm. Zasadniczo grzędy długość korpusu 60 cm i masie 3 kg. Pike – największy gatunek ryby z rodziny percid – powszechnie znany i popularny w wodach bałtyckich, Azowskiego i Morza Kaspijskiego. Szarawy reszta poprzecznie rozmieszczone czarne paski.

Sudak mieszkalnych i pół – dwie formy biologiczne. Pierwszy preferuje czystych jezior i rzek. To czuje się w temperaturze wody 16-17 stopni. Podania preferuje słonawej. Około 90% zapadki pochodzi z częściowo okonia. Jaja są małe i płodny. Wrogowie: okoń, węgorz, szczupak. Rzeka sandacz jest uważany za wartościowy ryb komercyjnych.

Szlifierka volgensis

Bersz (Bersh), w przeciwieństwie do niezwykłego nie kły preoperculum całkowicie pokryte łuskami. Waga okoń – 1,3 kg i długości 45 cm jest popularny w rzekach Azowskiego i Morza Czarnego, zazwyczaj w środkowym biegu ..

Volzhsky – ryby słodkowodne, ale czasem przychodzi na Morzu Kaspijskim. Wołga sandacz mieszka w Sheksna Kama i można je znaleźć w wodach południowych. Im dalej od południa siedlisko okoń, więc w późniejszym terminie odroczonym tarło. Przy urodzeniu sandacz zaczyna żywić się zooplanktonu niewielkich rozmiarów, i tak szybko dorasta do 40 mm, zaczyna jeść bentosu. W drugim roku idzie do mięsożernych diety – Okoń ryby. Okonie, które są dłuższe niż 15 cm, używać wyłącznie ryby. Nie mają kły, tak duże ryby nie mogą złapać. Pike jaskółki ryby od 0,5 do 7 cm. Sprężyna zaczyna nasycenia listwy yearlings lato zasilania zmniejsza jesienią zasila hodowanych ryb.

sandacz morski

okoń morski, w przeciwieństwie do Wołgi, ma małe oczy. walleye długość wynosi 600 mm. Szczególnie popularne w tym mało ryb w środkowej i południowej Morza Kaspijskiego, na zachód od Morza Czarnego.

Sudak, żyjących w Morzu Kaspijskim, trudno przychodzi do rzeki. Na wiosnę, że nadszedł czas na tarło. Jaja są większe niż okoń rzeki. Płodność samic zależy od wielkości i waha się od 13 do 126 tysięcy jaj. W ciągu dwóch lat okoń gotowy do rozrodu. Jeść okoń morski woli młodego śledzia, babki, anchois, krewetki. Połowy niewielką rolę.

Rhode Ruffs

W żeber rodzaju kryzę z tyłu, składające się z miękkiej, zaś część kolczastego, połączone ze sobą, wnęki w głowicy są podatne na kanały szczęk – setiform zębów. Dostępne są następujące typy: zwykłe, biryuchok i szrecer.

Gymnocephalus cernuus

Zwyczajne Ruff popularne w dużych rzek, jezior śródlądowych i stawy płynąć. Uważaj na rzekach szybko płynącej wodzie. ryby ciało pokryte wagi i śluzu, poprzecznie ściskany. Grzbiet jest szaro-zielone z ciemnymi, prawie czarnymi plamami, brzuch Belenky i żółte strony. Na grzbietowej i płetwy ogonowej czarnymi kropkami. Oczy są duże, matowe fioletowe tęczówki. Kolor zależy od siedlisk Ruff. W zbiornikach o mulistym dnie odcieni ciemniejszy niż wodach o piaszczystym dnie.

Fry o długości od 10 do 15 cm, o wadze 20-25 g są jednostki i do 30 cm, o wadze 200 g, zazwyczaj w zbiornikach Syberii Ural. Na wiosnę, w okresie tarła. W tym czasie kobiety mogą składać jaja kilka razy. Zdolność rosnąć dojrzały w ciągu dwóch lat. Szybkiego dojrzewania, płodność doskonała promować szybki wzrost populacji.

Po urodzeniu zwykłą kryzą raczy zooplankton, ale po pewnym czasie zasilanie jest włączone organizmy, które żyją na dnie stawu. W batalionów zaobserwowano szczyt aktywności w nocy, a on zaczyna karmić intensywnie. Poprawiono maksymalną kryzę wiek życia, czyli 10 lat.

Biryuchok, w przeciwieństwie kryzą, ma długie ciało i drobne łuski. Można go znaleźć tylko w wodach o szybkim prądzie. Kolor ciała – żółty, z powrotem – zielonkawo-żółty kolor, biały brzuch, lekko srebrzyste na bokach widać liczbę ciemnych plam. Tarło jest na wiosnę. W żywności spożywane głównie bezkręgowców bentosowych i małe ryby. Bardzo szlachetny biryuchka odwraca ucho.

Szrecer mieszka w wodach słodkich z piaszczystym dnem i dotleniona. Żywi się skorupiakami, smażyć ryby, jaja, robakami. wydłużony kształt ciała, duża głowa, płetwa grzbietowa ma małe wgłębienie. Ryba jest śliska w dotyku. Na obudowie boki wzdłużne paski są czarne. Korpus jest jasnożółty, biało-srebrzysty brzucha, boki złoty kolor żółty. Spawn wczesną wiosną.

Rhode ChOPy

ChOPy również należą do rodziny percid ryby, ale, w przeciwieństwie do kryzy są wrzecionowate cylindryczny kształt korpusu, dwie oddalone od płetwy grzbietowej, gładkiej dolnej preoperculum krawędzi.

Następujące rodzaje prywatnych firm ochroniarskich: zwykłe, małe, francuski.

Czop zwykły ma cylindryczną, lekko spłaszczona ciałko żółtawo-szarą barwę. Na bokach różnych pasków koloru brązowego. Popularne w Dunaju i jego dopływów. Wielkość ryby może osiągnąć 48 cm. W zasadzie istnieje próbek 25 cm. Czop preferuje się na samym spodzie, karmienie małą Fry bentonicznych bezkręgowców. Tarło jest w marcu i kwietniu. Jaja są głównie małe i lepki.

zingel Streber

Streber popularny w Dunaju oraz w rzece Vardar, który wpada do Morza Egejskiego. Chop preferuje zmierzch. Powered, zwykle w nocy larwy, robaki, mięczaki i skorupiaki. Długość ciała wynosi 20 cm, a masa – 200 g w zaszczepianiu jest w kwietniu i maju. Płodność może osiągnąć 10 tysięcy jaj. Kawior małe, przyklejona do podłoża.

zingel Asper

Francuski kotlet jest głównie nocnych. Żyje na dnie zbiorników wodnych. Żywi się głównie na różnych dennych zwierząt. Długość w zakresie od 15 do 20 cm.

ciało ryby jest szaro-żółty kolor. Biały brzuch i na bokach trzech brązowe paski. Tarło trwa od marca do kwietnia. Średnia długość życia francuskiego kotleta około 3,5 lat. Chop – małe ryby okoń jest powszechne w dorzeczu rzeki Rodan.

Ostrobokowate rodzina

Ostrobokowate dwie płetwy grzbietowe: pierwszy – kłujące, małe, z małymi promieniami kolczastych, a drugi – najdłuższy. W niektórych gatunków tarcz kostnych są na linii bocznej. W tej ryby gatunków cienka ogonowej szypułki. Ostrobokowate żyją w ciepłych wodach. Większość ryb ma duże znaczenie w przemyśle rybnym. Rodzina obejmuje około 20 rodzajów z dwustu gatunków ryb morskich.

Najbardziej popularnym typem jest uważany za scad rodzaju. Marine ryba rodzina percid ma wydłużony korpus, który jest lekko skompresowany w bok. Głowica jest pokryta łuskami, a w oczach obecnego ciała zawsze. Scad ma małe zęby i żywi się zooplankton, małe ryby.

Okoń rozpowszechniania niemal na całym świecie. Mają najwyższą wartość w wykorzystaniu świeżych, mrożonych lub w puszkach formie.