227 Shares 2522 views

Co jest normą kalorii dziennie dla kobiet i mężczyzn?

Aby zachować sprawność i energiczna osoba potrzebuje paliwa. To, oczywiście, mówić o jedzeniu, zamiast benzyny lub węgiel. Warto zauważyć, że w tym wypadku więcej nie zawsze znaczy lepiej, a tam jest jeszcze normą kalorii dziennie dla mężczyzn i kobiet.

Co to kalorii?

W fizyce, słowo „kalorie” należy rozumieć jednostkę ciepła. Innymi słowy, jest to wskaźnik, ile energii może przejść jednego ciała do drugiego. W przypadku żywności bardzo podobne – każdy wyrób ma określony skład i wartość energii. Stosunek jest następujący: 1 g białek i węglowodanów wynosi 4 kalorie i jeden gram tłuszczu – 9 kcal.

Współczesny Homo sapiens ma pilnej potrzeby ścigać jego zdobycz, aby być spełnione. Większość ludzi, w przeciwieństwie do pracy na stanowisku „sit-down”, prowadzące siedzący tryb życia, a jedzenie kupione w supermarkecie, który znajduje się w odległości spaceru od domu. Dlatego problemy zdrowotne związane z nadwagą, teraz dochodzą do głosu, a jeśli nadal wyrazić obrazowo, kwestia, ile trzeba, aby wypełnić paliwa, stał się jednym z najbardziej palących.

Norma dziennego zapotrzebowania na kalorie

Dla mężczyzn i kobiet, ilość energii, która powinna pochodzić z żywności, nieco inna. Jest to przede wszystkim ze względu na cechy fizjologiczne. Mężczyźni, którzy zawsze w roli myśliwego przebojowa, mają, co do zasady, większej masy mięśniowej, a za jego utrzymanie wymaga dużo energii.

Ponadto, liczba kalorii, które mogą wchłonąć ludzi, zależy od jego wieku i predyspozycji genetycznej do nadwagi lub szczupłość (tak zwane „somatyczne”). Ważnym czynnikiem, który należy określić optymalny stosunek energii uzyskanej z żywności i niezbędnych do życia, jest obrazem życia danej osoby. Jeśli w ciągu dnia mamy wysiłku fizycznego, metabolizm jest rozwijana, a organizm potrzebuje dużo więcej energii.

Oblicz codziennie normą kalorii jest dość trudne dla konkretnej osoby, ale istnieje tak zwany „średni” wartość. Spełniają one potrzeby większości ludzi, i nie powinni polegać na tych rysunkach.

Tak więc, według licznych badań naukowych, stawka dzienna kalorii dla mężczyzn powinien być na poziomie:

  • 2000-2400 kalorii dziennie podczas gdy siedzący tryb życia;
  • 2400-2600 kalorii dziennie w umiarkowanie aktywny tryb życia;
  • 2600-3200 kalorii dziennie, przy aktywnym stylu życia.

Dla kobiet, liczby te wynoszą odpowiednio:

  • 1600-1800 kalorii;
  • 1800-2200 kalorii;
  • 2200-2500 kalorii.

Prawo bilans białek, tłuszczów i węglowodanów

Po zainstalowaniu normę dziennego zapotrzebowania na kalorie dla kobiet i mężczyzn, dietetycy zauważyć, że niektórzy ludzie, którzy ściśle przylegające do niego, wciąż przybierały na wadze lub czują się źle. W rzeczywistości, to nie jest zaskakujące. Po każdej pożywki, są to białka, tłuszczów, węglowodanów, określonych funkcji. Tak więc, główną funkcją tkanki tłuszczowej – jest zapewnienie zapasy składników odżywczych, węglowodanów – rezerwy energii, białka – produkcja enzymów, hormonów i budowa nowych komórek.

Uznaje się zatem być nie tylko normą kalorii dziennie dla mężczyzn i kobiet, ale także jakościowy skład pokarmu. Dieta jest pożądane, aby trzymać się następujących stosunkach: 10-15% białka, 25-30% tłuszczu, pozostała część węglowodanów powinny zajmować. W ten sposób, w zależności od tego, czy zestaw celu (utratę masy ciała, lub odwrotnie, zbiór masowy) można zmieniać liczbę elementów zużywalnych.