118 Shares 2679 views

Oczyszczacz powietrza dym. Jak wybrać oczyszczacz powietrza dla mieszkań

sprzęt HVAC dla oczyszczania powietrza pomaga efektywnie radzić sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Większość dzisiejszych czyszczących tego rodzaju pracy oraz z dymu papierosowego i kurzu, a także wyeliminować bakterie i sprawiają, że powietrze jonizujące użytecznych komponentów środowiska. Jednocześnie w sobie oczyszczacz powietrza do mieszkania jest niewielki rozmiar i zużywa minimalną ilość energii elektrycznej.

Przegląd produktów

Konwencjonalna konstrukcja takiego modelu jest kombinacja filtracji i wentylatora. W czasie pracy wykonuje ostatniego zaciągnięcia mas powietrza, które są przetwarzane w membran filtrów i z powrotem do pomieszczenia bez szkodliwych cząstek. Ale jeżeli zwykłe oczyszczacz powietrza opóźnienia dymu głównie najmniejsze elementy brudu i pyłu z popiołu, bardziej wyrafinowane wersje oprócz może wytwarzać jony ujemne, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Są to modyfikacje, które są zintegrowane z systemem klimatyzacji. Działają one na zasadzie dostaw sprzętu, a nie tylko oczyszczania powietrza w domu, ale również biorąc przepływy z ulic, narażając je na wstępnej filtracji. Istnieje również wielofunkcyjne oczyszczacz powietrza wędzarni, które oprócz czyszczenia wykonywania nawilżania. W tym celu w obudowie są w małych pojemnikach parowania wody – wytwarzania pary i suche powietrze przyczynia się do hydratacji.

Różnorodność filtrów

Bez względu na to w jaki sposób funkcjonalny odkurzacz pod warunkiem, skuteczność jego zdolność piorącą jest określana przez jakość elementu filtracyjnego. Membrany prosty ekran, na przykład, można uchwycić duże obiekty. Wśród nich mogą być wełny lub większych cząstek kurzu. Filtry elektrostatyczne w postaci platyny działają na zasadzie przyciągania do ujemnie naładowanych elementów. Oznacza to, że systemy te działają prawidłowo z drobnymi dodatnio naładowanych elementów. oczyszczacz powietrza średnia domowego dym zwykle dostarczany z błonami węgla, która adsorbuje szkodliwe gazy i zapachy. Podobne funkcje są wykonywane i filtr HEPA, również utrzymywanie różnych alergenów pyłu. Jeśli dodatkowo trzeba zapewnić ochronę przed wirusami i bakteriami, należy zajrzeć do filtra fotokatalitycznego, którego działanie oparte jest na promieniowanie ultrafioletowe.

Główne parametry wyboru

Jednostka napędowa jest jedną z głównych cech, które określają jego wydajność. Rodzaje modeli do domu to średnio 10-14 watów. Jeśli wybrany oczyszczacz powietrza dla urzędu dymu tytoniowego, konieczne jest dostarczenie model 25-30 watów. Różnica będzie prędkość efekt wentylacji i zdolności do służenia różnych obszarów pomieszczenia. Na przykład, w domu, modyfikacja 14 watów zazwyczaj oblicza się na terenie 2 do 25 m. Z kolei, podkładki powietrza 30 W można sprawnie i szybko wykonuje swoje zadania w halach i audytoriów powierzchni 60-70 m 2.

Jeśli chodzi o intensywność czyszczenia, wartość zależy również od pojemności i jest wskazany w dokumentacji. Te modele domowy zwykle jeden godzin przepuszcza 120 m 3 powietrza i zmiany usługi – powyżej 150 m 3. W związku z tym, zwłaszcza powietrze oczyszczające spalinowy musi być wybrany z uwzględnieniem charakterystyki w pomieszczeniu, w którym jest on używany. Następnie należy zwrócić uwagę na obecność opcji pomocniczych.

dodatkowa funkcjonalność

Pod względem opcjonalnego przepisu do rozważenia następujących narzędzi zarządzania, wiele trybów pracy, specjalnych formatów mycia powietrze, i tak dalej. D. w odniesieniu do zarządzania i kontroli, to nie będzie zbędne do zapewnienia obecności w jednostce parametry pracy wyświetlacz LED trybów wskaźników, timer i kontrola prędkości. Nawiasem mówiąc, wśród najbardziej godny uwagi program automatycznego samooczyszczania oraz możliwość kontrolowanego pracy nocnej. Ponadto, dym filtr powietrza w nowoczesnych konstrukcjach również przedfiltracyjny utleniania, zanieczyszczeń i możliwość stosowania w połączeniu kilku membran opóźnienia cząstek różnego typu.

Producenci oczyszczacze powietrza

Rozwój i produkcja oczyszczacze powietrza są zaangażowane w niemal wszystkich firm reprezentowanych w segmencie urządzeń HVAC. Do największych i najbardziej niezawodnych producentów takich urządzeń należą Ballu, Mitsubishi, Daikin oraz Panasonic. Są wysoce wyspecjalizowane rozwój marki Timberk, iFresh i NeoClima. Jak dla krajowych producentów, najbardziej atrakcyjne pod względem jakości i wyposażenia technologicznego modeli oferowanych przez firmę „Kotwica”. Za cenę oczyszczacz powietrza do mieszkania na poziomie producentów Ballu to około 10-12 tys. RUB. Jeśli chodzi o urządzeniu wielofunkcyjnym z obecnością nowoczesny optsional wyspecjalizowane marki Timberk, tag cena może wynosić nawet 25 tys budżetu. Niedrogiego przyzwoitej jakości modelu powinien wyglądać dla „Encore” w rodzinie.

wniosek

podkładki powietrza są częścią obowiązkowego zestawu urządzeń HVAC w nowoczesnym domu. Funkcja ta może być zaopatrzona w klimatyzatorów i systemów nawilżania, ale efekt sprzężenia zwrotnego dla najlepszego użytkownika niemniej wykazują poszczególnych urządzeń. Na przykład, dym oczyszczacz powietrza z segmentu środkowego pozwoli na krótki okres czasu, aby odświeżyć przestrzeń, czyniąc ją bardziej przydatny dla właścicieli i zwierząt. W zależności od modyfikacji i konserwacji funkcjonalne takiego urządzenia może dokonać korekty i innych parametrów klimatycznych. A jeśli urządzenie podłączone do wspólnej infrastruktury i klimatyczne urządzenia grzewczego, czyszczenie i kontrola zostanie przeprowadzona w ogóle automatycznie, bez interwencji użytkownika.