517 Shares 6443 views

Biografia Rimski-Korsakow – życie i kariera

W małym prowincjonalnym miasteczku Tichwin w Nowogrodzie prowincji w 1844 roku, przyszły wielki rosyjski kompozytor, urodził się w dniu 18 marca. Biografia Rimski-Korsakow ma swoje korzenie w szanowanej rodziny wojskowych, gdzie większość przedstawicieli płci męskiej służyli w marynarce. Ale rodzice, poznać wielkiego talentu dziecka, nie koliduje z jego pasji do muzyki.

Pierwszy znajomy z muzyką

Dom był kochany i szanowany przez muzykę. Biografia dzieciństwa Rimskiego-Korsakowa w tym, przeszła w swoim środowisku. W ciągu sześciu lat chłopiec rozpoczął naukę gry na fortepianie. W krótkim czasie pokazał niezwykłą umiejętność pisania piosenek. Ale jego ojciec, po rodzinnej tradycji, zidentyfikowane przez Rimskiego-Korsakowa w Morzu Korpusu Kadetów, gdzie studiował aż do wieku 18 lat.

Edukacja i pisania piosenek aspiracje

Podczas studiów w biografii Petersburgu Rimskiego-Korsakowa jest wciąż nierozerwalnie związany z muzyką. On nie pozostawia studia na fortepianie w Kanille Fedora Andreevicha. Aktywne wsparcie w swoich przedsięwzięciach ma starszego brata, nie mniej utalentowaną osobą. Nauczyciel na pianinie wprowadza młodego kadeta z Bałakiriewa, założyciel znanej grupy kompozytorów „Mighty Garść”.

Od tego momentu biografii Rimskiego-Korsakowa otrzymał określony kierunek. Spotkanie z szefem „Mighty Garść” zainspirowała młodego kompozytora napisać symfonię. W tym czasie ukończył naukę w Korpusie Kadetów Marynarki i jako absolwent poszedł cały świat trzyletniej podróży, zmuszony porzucić na jakiś czas od swojego prawdziwego powołania.

Lata kształtowania Rimskiego-Korsakowa jako kompozytor

Po powrocie z rejsu, oficer wojskowy wznawia stosunki z Bałakiriewa. Cały swój wolny czas poświęca służbie muzyki. W 1865 roku ukończył pierwszą symfonię. W 1971 roku stanowisko profesora orkiestrowej pisania i kompozycji w Konserwatorium Petersburskim był Nikołaj Rimski-Korsakow. Biografia zapisane, że w tym czasie był tylko 27 lat. Ale kompozytor nie zatrzymać i nadal podbić muzyczną Olympus. Spod jego pióra nowych utworów symfonicznych i piosenek.

1873 – Wydział Navy oferuje mu pracę jako inspektor orkiestr dętych, a rok później, Rimski-Korsakow był ich przewodnikiem. Coraz bardziej przyciąga gatunku operowego. pierwszy „Maid of Psków” Opera została już utworzona. Kilka lat później ujrzy światło jednego z największych dzieł kompozytora – symfoniczny Suite „Szeherezada”.

Kompozytor Rimski-Korsakow, biografia kreatywność, która zawiera taką operę „Opowieść o carze Sałtanie”, „Złoty kogucik” (Opowieści o Puszkina), „Sadko”, „Legend of the Invisible City of Kitezh”, stworzył wszystkie te prace w okresie od 1895 do 1907 roku. Czas ten może być uważany za szczyt jego działalności muzycznej.

Kompozytor zmarł w 1908 roku, w czerwcu 21, pozostawiając po sobie ogromną spuściznę, której wartość jest rozpoznawany nie tylko w swoim kraju, ale także na całym świecie.