780 Shares 3767 views

Aktor Gabriel Byrne: biografia, życie osobiste. Większość filmów i seriali TV

Gabriel Byrne – irlandzki aktor, którego gwiazda spalone przez Crossing przestępstwo dramat braci Coen Millera ". W tym obrazie, on wykonany obraz utalentowanego Tom sprawcy, człowieka samolubnego i średnią. „Pacjenci”, „Gothic”, „Człowiek w żelaznej masce”, „Mussolini: The Untold Story”, „Wikingowie”, „Podejrzani” – słynne filmy i seriale telewizyjne z jego udziałem. Co jeszcze możesz nam powiedzieć o tym człowieku?

Gabriel Byrne: Początek drogi

Przyszły aktor urodził się w Dublinie, był radosnym wydarzeniem w maju 1950 r. Gabriel Byrne urodził się w rodzinie klasy robotniczej i pielęgniarek, wśród swoich krewnych nie ma ludzi związanych ze światem kina. Jest najstarszym z sześciorga dzieci. Matka i ojciec Gabriel wychował synów i córki w wierze katolickiej. Jako dziecko, chłopiec myślał o karierze księdza, pięciu lat, studiował w seminarium.

Ksiądz Gabriel Byrne nie stać to, co jest teraz nie żałuje. Miał 16 lat, kiedy został wyrzucony za złe zachowanie. Od pewnego czasu młody człowiek dorywcze, a następnie zapisany w National University of Ireland, gdzie zaczął studiować archeologię.

Nauczyciel, kucharz, pracownikiem archeolog, pisarz i fabryki – w każdym zawodzie próbuje tylko, by znaleźć swoje powołanie Gabriel po ukończeniu studiów. Najdłużej pracował jako nauczyciel języka hiszpańskiego i literatury, jednak i ta działalność była szybko nudzi młodego człowieka.

teatr

W 1976 roku, Gabriel Byrne zdobyła pierwsze doświadczenia na scenie. Młodzieniec zaczął brać udział w produkcjach pilotażowego projektu „teatrze”. Potem zdobył tylko czterdzieści dolarów tygodniowo, ale w końcu coś dla każdego.

W 1978 Byrne miał szczęście: został zabrany w towarzystwie Abbey Theatre w Dublinie, a rok później rozpoczął współpracę z londyńskiego Teatru Królewskiego. Jednak znany aktor zdobył wszystkie te same dzięki rolom w filmach i serialach.

pierwszą rolę

W 1978 roku, trafił na planie Gabriel Byrne. Filmografia aktora rozpoczęła się wraz z obrazem „Stajnia na bruku”. Wtedy młody człowiek był jednym z głównych ról w serialu „Riordan rodzinnym”, opowiada o codziennym życiu irlandzkich chłopów. zdecydowano w 1979 roku, aby zamknąć show, co skłoniło Byrne, aby przenieść się do Londynu.

Gabriel byli pierwszymi, którzy wyrażają się poprzez film „Excalibur”, przedstawiony na dworze publiczności w 1981 roku. W tym dramacie, grał rolę króla Uthera, który jest ojcem legendarnego Artura. Jego bohater przeznaczono mało czasu na ekranie, ale pamiętał.

role 80

W latach 80. w końcu zaczęły aktywnie wycofać Gabriel Byrne, filmy i seriale telewizyjne z jego udziałem wychodzili jeden za drugim. W „Hanna K.” aktor znakomicie zrealizowany obraz sprytny dyplomata z Izraela w dramacie wojennym „Zamek” zagrał rolę niemieckiego żołnierza. Jego pierwszą główną rolę Byrne otrzymał w 1986 roku. Grał dziennikarz w thrillerze „Imperium Protection”. Hero Gabriel stał ambitny reporter, którego sensacyjny artykuł tworzy bombę.

W filmie „Gotycka” Byrne poradził sobie dobrze z roli aroganckiego lorda Byrona. Warto również oglądać mini-serii „Hristofor Kolumb”, w którym aktor ucieleśnia obraz najsłynniejszego podróżnika.

90 seriali

W latach 90-tych nadal aktywnie działać Gabriel Byrne. Filmy i seriale telewizyjne z jego udziałem zaczęły wychodzić częściej, co wiąże się z sukcesu obrazu „Ścieżka strachu”. Film Coen Brothers opowiada o codziennym życiu amerykańskich gangsterów. Gabriel bohater – Tom Regan, przebiegły doradca szefa mafii, który zawsze wychodzi obronną ręką.

We wzruszającym dramacie „The West” Gabriel wykonany obraz cierpiącego wdowca, który jest zmuszony do podniesienia dwoje dzieci samotnie. W „morderca” jego charakter stał się tajnym agentem, który nie może zostać złapany. W „A Dangerous Woman”, portretuje on człowiekiem, który ma dwóch kochanków. Byrne został profesorem filozofii w dramacie historycznym „Małe kobietki”. Drugorzędną rolę aktor zagrał w filmie „Człowiek w żelaznej masce”.

Należy zauważyć, i „Podejrzani”, Bryan Singer. W tym filmie, Gabriel próbował na wizerunek łotrzyka Dina Kitona.

Co jeszcze zobaczyć

W nowym stuleciu Byrne usuwane głównie w psychologicznych i historycznych dramatów. "Pająk", "Vanity Fair", "The Bridge of St. Louis", "Atak na posterunek 13" – wszystkie te zdjęcia można zobaczyć aktora. „Wow-wow” dramat, gra rolę ojca alkoholika, który stara się radzić sobie z edukacją syna i ma poważne problemy z kobietami.

W serialu „leczenie” dostał rolę psychoterapeuta Paul Weston, którzy mają problemy w życiu osobistym powodu obsesji pracy. W „Viking”, on znakomicie zrealizowany obraz Jarl, Ragnar Lodbrok przeciwny.

życie osobiste

Będzie tam za mąż Gabriel Byrne? Biografia aktora pokazuje, że ożenił się dwukrotnie. Jego pierwszą żoną była aktorka Ellen Barkin, która Byrne spotkał się na planie „Lionheart”. Urodziła mu syna i córkę, ale Unia nie okazała się trwała. Z byłą żoną mają świetne relacje Gabriel, poświęca dużo czasu podnosząc dzieci.

Obecnie jest żonaty z Hannah Beth King, ogólne dzieci mają jeszcze.